Березень — це місяць, коли життя у водоймі починає оживати. І нічого, що подекуди водойма ще скутий кригою. Під водою вже щосили риба готується до тепла. Деякі види відходять від сплячки і залишають свої стоянки. Не виняток тут і плотва.
Березень приносить з собою тепло, і плотва намагається піднятися на поверхню, щоб добре поїсти та погрітися на весняному сонечку. Але незважаючи на те, що риба активно годується, березнева рибалка може приносити як успіх, так і розчарування.
В один день можна всього за пару годин натаскати відро риби, а в інший день можна просидіти і в підсумку зловити десяток невеликих рибок.
Тонкощі лов у березні
З настанням перших весняних днів, плотва активно шукає місця, де є приплив талої води. Це місця де є промоїни в льоду, ділянки мілководдя, а також ті ділянки, які покриті рослинністю. Якщо лід дозволяє, то можна використовувати для лову лунки. Ключовою проблемою для рибака в березні, є пошук вдалого місця.
Якщо лов здійснюється на великому водоймі, такому як: водосховище, озеро або широка річка. Слід звернути увагу на місця, що називаються у рибалок поливами. Саме в таких місцях плотва ходить великими зграями і є можливість витягнути кілька дійсно великих екземплярів.
І якщо вдалося знайти перспективне місце, то не обов’язково буде клювати з дна. І якщо немає клювання, то іноді просто треба змінити глибину лову. Плотва риба непостійна, особливо навесні. Вона часто піднімається до поверхні або тримається в середніх шарах. Але досвідчені рибалки стверджують, що найчастіше плітка перебуває на мілководді, де вода вже добре прогрілася.
Снасті
Для березневого лову, найчастіше використовується звичайна зимова вудка з хорошою котушкою. Волосінь може бути будь-якої товщини, все залежить від умов риболовлі і припущеної риби. Оптимальною буде товщина в 0.2 мм
Насадки і техніка лову
Для лову плотви на річках з сильною течією слід використовувати нерухомі приманки. А ось у водоймах де течії немає, треба пробувати грайливі. Плотва по-особливому ставиться до гри блешні. У березні вона клює по-різному, тому рибалка повинен уважно слідкувати, щоб не упустити підсічку. Найбільш підходяща принада — це мотиль або опариш. Але найкращою звичайно вважається личинка реп’яха.
Суміш для прикорму
Найважливішим елементом успішного лову служить суміш для прикорму. Без неї в риболовлі відсутній зміст. Причому це стосується як водойм з течією, так і стоячої води. Гарною сумішшю для лову плотви навесні будуть панірувальні сухарі, з різними ароматизаторами.

попередня статтяТривожні казки художника марка ганьє, який зміг поєднати жахливе і миле
наступна статтяЗ чим приготувати стручкову квасолю: рецепти