Останнім часом постійно на слуху такий термін, як «гіперзвукова зброя», або «гіперзвукові ракети». Провідні світові держави закладають багатомільярдні бюджети на його розробку і озброєння їм своїх армій. Але в чому полягає основна перевага цих ракет, і з чим пов’язана виникла в світі «гіперзвукова гонка»? багато людей вважають, що вони є найбільш швидкісними на сьогоднішній день ракетами. Нібито, летять настільки швидко, що невразливі для систем протиракетної оборони, але це не зовсім так. Наприклад, міжконтинентальні балістичні ракети літають більш ніж в три рази швидше гіперзвукових. Хоча, дійсно, невразливість-одне з основних їх переваг.

Гіперзвукові ракети-небезпечна і невразлива зброя майбутнього

Чим гіперзвукові ракети відрізняються від міжконтинентальних балістичних ракет

Гіперзвуковою зброєю на сьогоднішній день прийнято називати ракети, які можуть літати в щільних шарах атмосфери на швидкості не менше 5 махів, тобто приблизно 6000 км/год і вище. Але це ще не все, обов’язкова умова — ракета повинна бути керованою, що дозволяє їй в процесі польоту змінювати свою траєкторію, але в кінцевому підсумку точно потрапляти в задану мету.

Для порівняння, згадані вище міжконтинентальні балістичні ракети літають за межами щільних шарів атмосфери, тобто в космосі. Їх швидкість може досягати 15000-16000 км/ч.балістичними їх називають з тієї причини, що вони управляються тільки на початковому етапі, приблизно перші 400 км польоту. Потім одна за одною починають від’єднуватися ступені, а бойова частина продовжує політ як звичайний снаряд.

Траєкторія польоту міжконтинентальної балістичний ракети

Так як міжконтинентальні ракети летять на величезній висоті, що становить сотні кілометрів, вони добре видно радарами з великої відстані. Крім того, в результаті простої параболічної траєкторії (ракета злітає вертикально, потім, подолавши щільні шари атмосфери, нахиляється і летить горизонтально, після чого падає на задану ціль) легко збивається.

В результаті такої уразливості ефективність міжконтинентальних балістичних ракет досягається за рахунок їх кількості. Тобто при пуску великої кількості ракет системи протиракетної оборони не зможуть всі їх збити. Якісь обов’язково досягають своєї мети.

Масивні балістичні ракети є вразливою метою для систем протиракетної оборони противника

Треба сказати, що гіперзвукові ракети навіть візуально відрізняються від інших. Замість звичної нам форми заточеного олівця вони приплюснуті. Передня частина нагадує морду акули. Така форма забезпечує найкращу обтічність, що вкрай важливо в умовах атмосфери.

У чому небезпека гіперзвукових ракет

Гіперзвукові ракети на сьогоднішній день є дійсно страшною зброєю, так як позбавлені недоліків міжконтинентальних балістичних ракет. В результаті практично невразливі для існуючих систем протиракетної оборони.

Так як вони літають низько і мають порівняно компактні розміри, радіолокаційними станціями їх неможливо виявити до самого останнього моменту. У той же час швидкість дуже висока — 5-7 махів. У верхніх шарах атмосфери при такій швидкості навіть після виявлення ракети залишаються практично невразливими.

Зазначу, що оборонна зброя, зі зрозумілих причин, завжди відстає від наступального. До того ж воно не забезпечує стовідсотковий захист. Тому можна з упевненістю сказати, що гіперзвукова зброя буде залишатися невразливим ще досить тривалий час. Правда, японія вже заявила, що буде збивати гіперзвукову зброю рельсотроном. До слова, сша збиралися оснастити есмінець вмс рейковою зброєю ще в 2018 році.

Гіперзвукова ракета може бути запущена з бомбардувальника всередині країни, а значить під захистом ппо

Власне кажучи, ще навіть самої зброї немає на озброєнні ні в одній країні світу. В якій стадії знаходяться розробки сказати неможливо, так як ця інформація є великою таємницею. Так, регулярно надходить інформація про випробування. Але слід враховувати, що між випробуваннями і пуском в серію проходить досить багато часу, так як для цього потрібно забезпечити всю необхідну інфраструктуру.

Недоліки гіперзвукової зброї

Один з основних недоліків гіперзвукової зброї — обмежена максимальна швидкість. Справа в тому, що при розгоні понад 5-7 махів перед носовою частиною за ударною хвилею утворюється зона іонізованого повітря, яка легко виявляється радіолокаційними станціями. Відповідно, при збільшенні швидкості зброя втрачає свою невидимість, тобто одне з основних переваг.

На нашому яндекс.дзен-каналі вас чекає ще більше захоплюючих матеріалів, які небули опубліковані на сайті.

Крім того, як стверджують деякі експерти, при високій дальності, маневреності і точності знижується ударна потужність. По суті, гіперзвукові ракети є компромісом між цими параметрами. Відповідно, за своєю руйнівною силою вони поступаються старим добрим мбр.

І найголовніше, від балістичних міжконтинентальних ракет теж не існує надійного захисту. А це означає, що поява гіперзвукової зброї ситуацію в розстановці сил фактично не змінить. «але це не точно — — як каже один відомий блогер. Наостанок зазначу, що також перспективним вважається кінетична зброя, .

попередня статтяСтраховка: рівень фізрук. Російські школярі чистили дах на привязі
наступна статтяДівчина розповіла, як через свою незвичайну зовнішність втратила всіх своїх друзів і стала самотньою