Іноді відбуваються такі неймовірні речі, які навіть уявити складно, а віриться в них ще з великими труднощами. Ось, наприклад, хто міг би пов’язати арктику з лісовими пожежами? якщо мова йде про потепління в арктичній зоні, то охочіше представляється зникнення льодовиків або підвищення рівня моря, але ніяк не пожежі. Але насправді саме вони є найсерйознішою проблемою на даний момент.

фото: 12019/pixabay.com

Чому так відбувається

Пожежі можуть бути в будь-якій області і на будь-якій території, навіть в арктичній зоні. Лісові пожежі безпосередньо залежать від зміни клімату та контролю над лісовим господарством. Пожежі на льодовиковій території так швидко набирають обертів за рахунок великого скупчення там торфу, який по суті є продуктом розпаду органічних речовин. Утворюється торф за рахунок природного розпаду мохів, поганий аерації і надмірного зволоження.

фото: mr_cox / pixabay. Com

Так звані торфовища з часом замерзають або висихають, а їх залишки можуть з легкістю запалюватися і влаштовувати цілі пожежні сезони. До того ж арктичні торфовища накопичують вуглецю більше, ніж всі рослини разом узяті, а з часом, відповідно, і викидають його в атмосферу. Крім цього арктичні пожежі призводять до танення вічної мерзлоти, а це загрожує зміною біорізноманіття і посиленням розкладання рослин, що теж сприяє виникненню пожеж. Утворюється так званий порочне коло.

В іншій нашій статті ви можете дізнатися, що таке підземні пожежі і як вони впливають на нашу планету.

Що станеться, якщо пожежі не припиняться

Чим більше пожеж, тим більше викидів вуглецю і сажі в атмосферу. Ці сполуки надають шкідливий вплив не тільки на людей, але і на клімат. Сажа, яка осідає на льодах, може привести до зниження відбивної здатності поверхонь, а це викличе інтенсивне поглинання сонячного світла і потепління.

фото: trends.rbc.ru

Тут вже вимальовуються і місцеві проблеми: повені, підвищення рівня води, зміна біоценозу. Таким чином, проблема арктичних пожеж зачіпає не тільки одну територію, але і впливає на природу в цілому.

Про те, як глобальне потепління впливає на ліси росії та європи, можна прочитати тут .

попередня стаття18 дівчат, які сприйняли фразу» наші руки не для нудьги «буквально і зробили собі відпадний манікюр
наступна статтяВесна — пора підсніжників