Багато домашні і дикі тварини, які вже встигли прив’язатися до людини, відчувають радість, коли бачать господаря. Найяскравіше ці емоції висловлюють собаки: вони гавкають, крутять хвостом, звиваються і стрибають навколо. Але чи тільки любов показують тварини, коли раді поверненню людини? виявляється, все набагато глибше, і відповідь лежить в звичках і сприйнятті звірів, які передаються з покоління в покоління протягом довгих тисячоліть.

Цього власника собака не бачила всього 5 тижнів, тому що він лежав у лікарні. Коли ж чоловік повернувся додому, пес не впізнав запах господаря і став гавкати і гарчати на нього. Але варто було підійти ближче і зрозуміти, хто перед ним, як вихованець повністю змінив свою поведінку: собака була дуже рада бачити свого двоногого друга. Як відомо, всі домашні собаки ведуть свій рід від вовків, і у них на генетичному рівні закладені емоції, які вовки відчувають до своїх родичів по зграї: любов, вірність, відданість, бажання оберігати і захищати.

Як кажуть зоопсихологи, хороший і турботливий господар стає для пса не просто альфа-самцем, якого треба слухати, але і частиною зграї, навіть якщо ця «зграя» складається з двох особин: собаки і її власника. Коли господар повертається додому, то у собаки виділяється гормон радості, і звідси виникає «щенячий» захват в будь-якому віці. У кішок не настільки виражені емоції, як у псових, але і вони охоче демонструють свою симпатію до людини: притискаються до ніг, труться об них, муркочуть і лащаться. Але чи варто засмучуватися, якщо кішка не біжить до вас назустріч і не кидається в руки? ні, адже це нормально.

Кішки-одинаки, вони прекрасно обходяться без групи. Більш того, вони досить потайливі істоти і звикли спочатку переконатися в безпеці, а лише потім вийти зі свого укриття і проявити радість. Дикі тварини також схильні проявляти радість, особливо коли виховувалися людьми. Погляньте на цього лева , який зустрівся з людиною через 4 роки розлуки.

У цій же статті ми показували 11 життєрадісних звірів, які точно піднімуть вам настрій.

попередня статтяВід першого до гіршого. Вчені склали рейтинг корисності продуктів
наступна статтяЩо таке гіподинамія