Культуризм придбав велику популярність у 1950-1960-х роках. Найбільшу пропаганду зробив Чарльз Атлас, чия реклама в коміксах і в інших публікаціях на основі м’язистих супергероїв змусила багатьох молодих людей почати вивчати способи розвитку тіла.

Саме тоді з’явилися найвідоміші конкурси та змагання, такі як «Містер Всесвіт» і «Містер Америка». Саме ці змагання проклали дорогу для інших сучасних змагань. Тоді ж з’явилися і багато журнали популяризують культуризм — «Strength & Health» та «Muscular Development». Зйомки деяких культуристів в кіно також тільки додали популярності спорту. Найбільшу популярність у кіно отримав Стів Рівз, який зіграв ролі Геракла, Самсона та інших легендарних героїв.
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
Традиційно демонстрація статури і сили в СРСР була пов’язана з цирком. Так, у 1948 році в Концертному залі імені П. І. Чайковського в Москві був проведений конкурс краси статури, переможцем якого став відомий цирковий акробат Олександр Ширай.
В СРСР культуризм не був під забороною, однак і не мала державної підтримки, тому в основному ним займалися в так званих «качалках» (аматорських тренажерних залах, зазвичай у підвальних приміщеннях, що містяться ентузіастами). Level Up (Левел Ап) — засіб для збільшення зростання Перший культуристский зал в Радянському Союзі відкрився в 1962 році в Ленінграді, масово «гойдалки» стали відкриватися з кінця 1960-х років по всій країні.відгуки про Level Up При підтримці місцевого керівництва, адміністрації спортивних залів і будинків культури проводилися аматорські турніри.
У 1968 році в Тюмені пройшов перший відкритий «Всесибирский конкурс атлетизму», а другий конкурс у 1969 році став першим в СРСР з участю іноземців.
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
У лютому 1971 року в Северодвінську пройшов перший неофіційний Чемпіонат СРСР, перше місце зайняв severodvinskij атлет Олександр Лемешів, друге місце — Володимир Дубінін з Ленінграда, третє — Володимир Хомулев з Северодвінська.
26-28 лютого 1972 року там же пройшов другий чемпіонат СРСР, що складався із змагання в силових дисциплінах і змагання з культуризму.
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
З початком перебудови культуризм став дуже популярним, стрімко розвиваються видом спорту. 11 серпня 1987 році була заснована Федерація атлетизму СРСР.
В 1988 році в Ленінграді під патронажем Держкомспорту СРСР пройшов перший Кубок СРСР з вільним вправам серед чоловіків. Перший офіційний чемпіонат СРСР з атлетизму пройшов 26-28 травня цього ж року також в Ленінграді з наступними результатами: у ваговій категорії до 65 кг — Олександр Шумлянський (Україна), до 70 кг — Валерій Богданович (Білорусь), до 80 кг — Вінцас Дубицкас (Литва), до 90 кг — Георгій Мосалев (Москва) і понад 90 кг — Річард Петраускас (Литва). У командному заліку перше місце виборола збірна команда культуристів Української РСР, друге — литовські і третє — ленінградські атлети.
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
У 1988 році на чемпіонаті світу з культуризму в Австралії вперше взяли участь атлети з СРСР: Валерій Богданович (Мінськ), Станіслав Поляків (Рига) та Олександр Васін (Ленінград), посівши четверте місце в командному заліку. Під час цих змагань Радянський Союз був прийнятий до Міжнародної федерації культуризму IFBB. У червні 1988 року СРСР відвідав президент IFBB Бен Уайдер, який зазначив під час візиту: «Я вірю, що в силу особливих національних традицій культуризм стане домінуючим видом спорту в СРСР. Коли це станеться, радянський культуризм перетвориться в головну рушійну силу цього виду спорту в усьому світі».
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
В 1989 році до вітчизняного культуризму прийшов міжнародний успіх: білорус Микола Шило став чемпіоном Європи у категорії до 65 кг, до 70 кг п’ятим виявився наш Станіслав Поляків, а радянська команда дебютувала першим місцем у командному позуванні. У цьому ж році в Тюмені пройшов перший міжнародний турнір «Гран-прі „Тюмень-89“».
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
Каким был культуризм в СССР?   Интересное
Каким был культуризм в СССР?   Интересное

попередня статтяНедоумство і відвага: ростовський каскадер показав, як зламав хребет
наступна статтяНе знаю правда чи ні, але забавно (2 фото)