Відомі підприємці, дослідники і винахідники кажуть про майбутнє світу на майданчику TED

На конференції, що відбулася минулого тижня, багато говорили про майбутнє світу. Модератори конференції опитали своїх авторитетних спікерів і гостей про те, як вони бачать наше життя через 30 років. Ми вибрали кілька найяскравіших прогнозів (решта — за посиланням у кінці).
Таблетка для читання
Ніколас Негропонте, засновник MIT Media Lab
Ми дуже багато споживаємо інформацію очима, і це, ймовірно, дуже неефективний канал. Я думаю, що ми навчимося переварювати інформацію. Ви проковтнути таблетку і будете знати англійську. Проковтнути таблетку та вивчіть Шекспіра. Все це буде робитися через кровообіг: як тільки речовина потрапить у кров, вона дійде до мозку, і коли зрозуміє, що воно вже в мозку — вивантажить інформацію в потрібних місцях. Я говорив про це з Едом Бойденом, Х’ю Херром і ще рядом людей… Це не така вже фантастика.
Особисті ліки для кожної людини
Дорін Лоренцо, президент онлайн-сервісу для винахідників Quirky
Що вразить мене в найближчі 30 років — це можливість діагностувати хворобу до того, як ви помітите, що з вами щось не так, вилікувати її за допомогою ліків, розроблених спеціально для вас, і знищити її назавжди. Концепція мережевого здоров’я і носяться технології підштовхують нас саме в цьому напрямку.
Чіпи, вмонтовані в тіло
Грегорі Міллер, співзасновник мобільного радіо Spacebar, колишній керуючий директор Google.org
Ми зможемо встановити в свій організм схвалений чіп — сенсор, який стежить за здоров’ям, на ранній стадії виявляє хвороби, показує наше місцезнаходження тим, кому ми розв’яжемо його бачити, і видає різноманітні дані в реальному часі. Спочатку цим будуть користуватися ентузіасти, а потім і інша публіка.
Нас в цілому не дуже хвилює, що страхові компанії отримають доступ до таких даних, якщо їх ціни знизяться, вони стануть працювати більш справедливо, без зайвого крутійства, будуть більш доступними. Ми дамо декільком компаніям (завтрашнім Google, Facebook і Twitter) доступ до ще більш особистими даними, та їх продукти будуть інтегровані в наше повсякденне життя. Спочатку нам це не сподобається, але Верховний суд дозволить поліцейським та рятувальникам в розумних межах користуватися даними наших мікрочіпів.
А ще ми зможемо слухати живу музику в будь-який час по всьому світу за допомогою якогось адаптера у внутрішньому вусі, чимось схожого на сьогоднішній Google Glass. Ми зможемо почути вуличних музикантів з Гани, групу, що грає в барі в Рейк’явіку, сидячи за обідом в Сан-Франциско. Ця музика зблизить наступне покоління, дасть йому віру в світ в усьому світі.
Розгадка снів
Джералдін Картер, співзасновник і директор благодійної організації Climate Ride
Ми зрозуміємо, як створюються сни — чому ми бачимо яскраві деталі, чому їх сюжети здаються такими осмисленими уві сні, але повною нісенітницею після пробудження, і які події дня впливають на те, що нам присниться. Все це стане ясно, і ми більше не будемо дивуватися, чому ж побачили в сні щось дике і дивне.
Автономний транспорт
Бран Феррен, співголова інвестиційної компанії Applied Minds
Це ідея кінця 1930-х, яка відроджується кожне десятиліття. Наш світ багато в чому збудований навколо доріг і транспорту. Вони були ключем до успіху Римської імперії. І хоча сьогодні це не очевидно, автономні машини стануть головною технологією розбудови наших міст і нашої цивілізації. Як тільки вони з’являться всюди, кожен рік вони будуть рятувати десятки тисяч життів тільки в США і мільйон — у всьому світі. Споживання енергії та забруднення повітря різко скоротяться. Пробки в основному зникнуть. З’являться нові ідеї про те, як повинні бути влаштовані міста, наша робота і наше життя. Ми будемо швидше добиратися до місця призначення, суспільство отримає величезні запаси часу і енергії, які сьогодні витрачаються на переміщення.
Але чому зараз? Чому ми вважаємо, що готові до цього? Тому що за останні 30 років люди за межами автомобільної індустрії витратили незліченні мільярди на необхідні для цього чудеса, тільки в інших цілях. Потрібно було, щоб хлопці в DARPA, в університетах і компаніях інших галузей помітили: якщо розумно підійти до справи, автономний транспорт можливий вже сьогодні.
Персональний міхур для кожного
Форрест Норрод, віце-президент Dell
У наступні 30 років люди будуть все більше і активніше інтегрувати технології в свої тіла в інформаційних та розважальних цілях. Підліток у 2044 році буде дивуватися, наскільки вільними наші тіла були від технологій в 2014 році, і як ми взагалі тут жили.
Люди будуть жити в «міхурі» персоналізованого досвіду, де те, що бачить і чує кожного, буде сильно відрізнятися від того, що бачать і чують інші. Причиною тому будуть кілька факторів, насамперед персоналізована реклама та еволюція електронних пристроїв.
До 2040 року нас будуть оточувати персоналізовані рекламні повідомлення та пропозиції, постійно валяться на нас. Багато поверхні будуть активізуватися і відображати контент в залежності від того, хто на них дивиться. Вони навіть зможуть одночасно показувати різні зображення різним людям.
Ми також будемо доповнювати наше сприйняття світу за допомогою особистих електронних пристроїв. До пристроїв типу Glass, які проектують зображення в наші очі, приєднаються ненав’язливі пристрою аудіо — та тактильного зворотного зв’язку, які допоможуть нам отримувати інформацію, нагадувати про важливі справи та спілкуватися з іншими людьми.
У результаті кожен з нас буде сприймати зовсім іншу реальність. У багатьох відношеннях це піде нам на користь, дозволить жити більш інформоване, більше взаємодіяти з іншими. Але цей індивідуалізований досвід може підвищити ризик громадської фрагментації. Ми споживаємо медіа, які підкріплюють наші переконання та інтереси, що веде до зростання поляризації в суспільстві. Можливо, ця тенденція посилиться в наступні 30 років.
Зліт покоління Z
Райан Куглер, режисер
У наступні 30 років нас найбільше вразить дорослішання «покоління Z» і його внесок в життя суспільства. Це перше покоління, яке від народження має постійний доступ до просунутим технологіям. Я бачив, як діти начебто мого хрещеного сина — він народився у 2011 році — здатні керувати планшетом ще до того, як вміють будувати пропозиції. Думаю, це знайомство з комп’ютерами, планшетами, смартфонами і соцмережами з дитинства змінює їх мозок, і коли це покоління подорослішає і почне займати лідерські позиції, ми побачимо чудові прориви в усіх аспектах життя, які пов’язані з технологіями.
Близнюки Землі
Шохини Гозе, фізик і викладач
Ми відкриємо «близнюків Землі» — планети, що обертаються навколо інших зірок, приблизно того ж розміру і приблизно на такій же відстані від своїх зірок, як Земля. Ми зможемо дізнатися, що знаходиться на їх поверхні, яка їх атмосфера… і, нарешті, почнемо відповідати на питання: «чи Є у всесвіті інше життя?» А на Землі квантова фізика принесе нам нові технології, які змінять комунікаційну безпека і всі наші суперечки про приватності.
Google в мозку і наноботи
Рей Курцвейл, винахідник, футуролог, технічний директор Google
Через п’ять-десять років пошукові машини будуть будуватися не просто на пошуку поєднань слів та посилань, але на читанні та розумінні мільярдів сторінок в мережі і в книгах. Уявіть, ви йдете по вулиці, і раптом Google скаже: «Місяць тому ти турбувався, що твоя глутатіонова добавка не потрапляє з крові в мозок. І ось, 13 секунд тому з’явилося нове дослідження, в якому пропонується абсолютно інший підхід до прийому глутатіону; зараз я його коротко викладу».
Через 20 років у нас з’являться наноботи, які будуть потрапляти в мозок через капіляри і підключатися до нашого синтетичному неокортексу, до «хмарних» сервісів, стаючи розширенням нашого мозку. Сьогодні у вас є комп’ютер в телефоні, але якщо вам потрібні 10 000 комп’ютерів на кілька секунд, щоб провести складний пошук, можна миттєво отримати до них доступ в «хмарах». У 2030-х до цих комп’ютерів можна буде підключатися прямо з мозку. Я йду, назустріч мені йде Кріс Андерсон, мені потрібно придумати щось розумне, щоб сказати йому. У мене є три секунди, і мій неокортекс з цим не впорається. Мені потрібен мільярд секунд. І я отримаю доступ до нього в «хмарах». Наше мислення стане гібридом біологічного і небіологічного мислення.

попередня статтяАльтернативна служба — тепер садівник, артист, оленяр
наступна стаття15 найкумедніших фото з несподіваними персонажами, які їх «зіпсували»