Японські вчені заявили, що зробили важливий крок до відродження шерстистого мамонта. Їм вдалося отримати м’язову тканину і кістковий мозок з останків мамонтенка по імені Юка, що пролежали у вічній мерзлоті більше 28 000 років.
Співробітники Університету Киндай в Осаці підтвердили справжність зразків, використовуючи метод секвенування генома, передає mir24.tv.
Потім вони помістили клітинні ядра з м’язів мамонта в яйцеклітини мишей і виявили ознаки біологічної активності, повідомляє Scientific Reports.
Ця активність включала тип структурного формування, яке передує поділу клітин.
Автори дослідження зазначили, що це «значний крок до повернення мамонтів з мертвих», хоча вченим належить пройти ще довгий шлях.
В ході наступного етапу вони мають намір домогтися початку клітинного поділу.
Нагадаємо, що шерстисті мамонти бродили по планеті в часи глобального зледеніння і вимерли близько дванадцяти тисяч років тому.
Невелика популяція, що збереглася на острові Врангеля, проіснувала до 4000 року до нашої ери. Але останні представники виду були мало схожі на своїх величезних і величних предків – їх зріст не перевищував 2,5 метрів, а близькоспоріднене схрещування викликало хвороби і мутації.
Наукові дискусії про можливості «воскресіння» мамонтів йдуть не один десяток років. Так, нещодавно генетики з Гарвардського університету запропонували вживити ДНК вимерлих тварин самкам африканських слонів. Втім, поки подібні плани залишаються лише теорією.
Але ще один вид, вимерлий набагато пізніше мамонтів, дійсно може повернутися на Землю. Мова йде про мандрівного голуб. Популяцію намір відродити за допомогою технології редагування геному.

попередня статтяТехнологія проектування на основі штучного інтелекту
наступна статтяЧим шкідливий і корисний кави?