Вчені Ратґерського університету в США з’ясували, що мікроскопічні частки, зважені в повітрі і вдихувані вагітними жінками, можуть нашкодити розвитку серцево-судинної системи плода.
Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress, передає lenta.ru.
У ході дослідження фахівці вивчили вплив однократного впливу аерозолю діоксиду титану на кровоносну систему самок щурів та їх плодів протягом першого, другого і третього триместру. Результат порівнювали зі станом тварин, вдыхавших чисте профільтроване повітря.
Виявилося, що на ранніх термінах вагітності забруднюючі речовини впливають на органи кровообігу плода, зокрема на головну артерію — аорту — і пупкову вену. На пізніх термінах тверді частинки негативно вплинули на розмір ембріона, оскільки обмежений кровотік сприяв зменшенню надходження поживних речовин до плоду.
За словами вчених, дані свідчать, що вагітні жінки повинні уникати міські райони з сильним забрудненням повітря і залишатися вдома, якщо на вулиці спостерігається високий рівень смогу.
Однак, згідно з прогнозами, до 2025 року світове виробництво нанорозмірних частинок діоксиду титану досягне 2,5 мільйона тонн в рік. Крім того двоокис титану широко використовується при виготовленні багатьох продуктів особистої гігієни, включаючи сонцезахисні засоби і пудри для обличчя.

попередня статтяБлогерів розкритикували за небезпечні фото
наступна статтяАльберт пірпойнт-останній кат імперії