У багатьох країнах стіни змогли перетворитися в популярні пам’ятки, які багато в чому визначили вигляд тих чи інших міських районів. «Навколо світу» розповідає про тих з них, які варто включити в свій туристичний маршрут.
Стіна жуйки в Сіетлі (США)
Стіна жувальної гумки в Сіетлі, яка насправді є стіною Маркет-театру, — одна з найулюбленіших пам’яток в місті не тільки у туристів, але й місцевих жителів. Наклеювати на стіну театру жуйку в 1993 році почали від нудьги глядачі, які стояли в черзі за квитками в касу. Незважаючи на зусилля співробітників театру, «прикраса» стіни жувальною гумкою стало традицією. Багато хто навіть стали створювати написи і зображення з гумки, а жуйка покрила не тільки стіну театру, але й прилеглі споруди. У 2015 році влада провели парову чистку стіни, оскільки товстий шар гумки руйнувала цегельну стіну. Після цього традиція відновилася.

Фінікійська морська стіна в Батруне (Ліван)
Не просто стена: 8 необычных достопримечательностей   Интересное
У ліванському місті Батрун знаходиться одна з найдавніших стін у світі. Спочатку вона була природним утворенням, яке виникло зі скам’янілих піщаних дюн. Однак фінікійці, використовували скелю як захист від морських штормів і ворогів, зміцнили її за допомогою каменів. Свій нинішній вигляд стіна набула в I столітті до н. е. Звичайно, з часом вона почала руйнуватися, але в наші дні можна побачити її частина. Протяжність стіни становить близько 225 м, а товщина — 1-1,5 м.
Стіни світу в Белфасті (Північна Ірландія, Великобританія)
Не просто стена: 8 необычных достопримечательностей   Интересное
Так звані стіни, або лінії, миру в Північній Ірландії почали з’являтися в 1969 році, щоб відокремити райони проживання католиків від районів, де жили протестанти. У другій половині XX століття між громадами нерідко відбувалися жорстокі сутички. Для спорудження стін використовувалися сталь, залізо і цеглини, а їх протяжність могла становити від декількох сотень метрів до п’яти кілометрів. У стінах були передбачені ворота, які закривалися на ніч і охоронялися працівниками правоохоронних органів. Сьогодні такі стіни зустрічаються в декількох північноірландських містах, але більше всього їх в Белфасті.
Стіна Авреліана в Римі (Італія)
Не просто стена: 8 необычных достопримечательностей   Интересное
Стіна Авреліана — одна з трьох найбільш значущих кріпосних стін, зведених для захисту Вічного міста. Її будівництво почалося в III столітті н.е. при імператорі Аврелиане. Стіна була зведена навколо семи пагорбів Риму, району Трастевере, розташованого на правому березі Тібру, і Марсового поля. Її протяжність становила 19 км, що створювало проблему, так як у місті було недостатньо солдатів, щоб зайняти позиції відразу по всій довжині зміцнення. До наших днів стіна збереглася в хорошому стані. Цікаво, що у фільмі «Римські канікули» саме у цієї пам’ятки знімали епізод про «стіні бажань».
Стіна кохання в Парижі (Франція)
Не просто стена: 8 необычных достопримечательностей   Интересное
Париж відомий всьому світу як місто закоханих, але багато хто не знає, що в 2000 році в ньому з’явилася ще одна романтична пам’ятка — Стіна кохання. Вона знаходиться на стіні будівлі в сквері Жана Риктюса на Монмартрі і складається з 612 емальованих темно-синіх плиток, на яких на 250 мовах світу кілька сотень разів написано «я тебе люблю». Крім того, на стіні можна побачити червоні елементи, що символізують розбите серце. Стіна з’явилася завдяки художникам Федеріку Барону і Клер Кіто. Вважається, що вона допомагає зустріти свою любов. Для цього потрібно знайти на стіні напис на своїй мові, прикласти до неї руки, і, закривши очі, побажати любові.
Стіна Віктора Цоя в Москві (Росія)
Не просто стена: 8 необычных достопримечательностей   Интересное
Пам’ятка на Арбаті виникла стихійно після загибелі лідера рок-групи «Кіно» в 1990 році. Спочатку на стіні в Кривоарбатському провулку з’явився напис, що повідомляє про загибель музиканта, однак через якийсь час хтось написав у відповідь: «Цой живий». З тих пір стіна покрилася безліччю графіті, багато з яких не мають до творчості музиканта ніякого відношення. Також біля стіни збираються шанувальники Цоя і групи «Кіно». Стіну не раз зафарбовували або розміщували на ній провокаційні написи, але кожного разу знаходилися ті, хто її відновлював.
Стіна Плачу в Єрусалимі (Ізраїль)
Не просто стена: 8 необычных достопримечательностей   Интересное
Велика стіна в Раджастхане (Індія)
Не просто стена: 8 необычных достопримечательностей   Интересное
Велика Індійська стіна знаходиться в форте Кумбхалгарх. Її протяжність складає більше 36 км, висота — в середньому 12 м, а товщина — 8 м. Для побудованого в XV столітті форту архітектура стіни вважається сучасною. Всередині неї знаходилися численні будівлі, серед яких 360 храмів, житлові будинки і палац. Багато в чому саме завдяки стіні форт вважався неприступним. На зведення Великої Індійської стіни пішло близько 100 років.

попередня статтяЗапрошуємо на презентацію карнавалів і конкурс капелюхів
наступна статтяНовий молочний комплекс у Курській області на 6000 голів почав вводитися в експлуатацію