Вчені з сколковського інституту науки і технологій, південно-уральського державного університету і університету штату північна кароліна створили пристрій для реєстрації активності головного мозку – більш компактний і доступний, ніж наявні у продажу варіанти. Такі пристрої застосовуються в дослідженнях сну, механізмів прийняття рішень, пам’яті та уваги. В умовах клініки з їх допомогою визначають ступінь ураження головного мозку і стежать за пацієнтами в комі.

Завдяки високій якості сигналу і персоналізованої конфігурації новий пристрій може допомогти людям з обмеженою рухливістю відновити контроль над кінцівками або попередити пацієнтів з епілепсією про наближення припадку. Сигнали головного мозку, що реєструються за допомогою електроенцефалографів через прикладаються до шкіри голови електроди, можуть бути перетворені в команди, які відправляються на зовнішній або імплантований пристрій для того, щоб відновити втрачені людиною функції, або просто для забави. В цьому і полягає суть поняття «інтерфейс» мозок-комп’ютер «» («нейрокомп’ютерний інтерфейс»). Команди можуть бути різні — від простих рухів рукою екзоскелета, надітого на паралізовану людину, до включення телевізора. Стаття з описом нового нейроінтерфейсу і результатами його випробувань опублікована в журналі experimental brain research.

Проблема існуючих пристроїв для реєстрації активності головного мозку в їх громіздкості, дорожнечі, а також в невеликій кількості електродів, що відбивається на якості сигналу. Пристрої, доступні неспеціалістам, ще менш чутливі. Автори нової розробки пропонують нейрокомп’ютерний інтерфейс вартістю всього 350 доларів, що втричі дешевше, ніж доступні сьогодні аналоги.

У новому пристрої 24 або більше електродів, одержуваний при цьому сигнал — на рівні дослідницького обладнання, тобто високої якості. Блок обробки інформації компактний, його діаметр-півсантиметра, вага всього пристрою – 150 грамів, тобто його можна носити протягом дня або уві сні, не відчуваючи незручностей. За словами одного з авторів розробки, професора сколтеха михайла лебедєва, які наводить medical xpress, «чим зручнішими і доступнішими стануть такі пристрої, тим популярнішими будуть ставати домашні лабораторії, і частина пов’язаних з нейрокомп’ютерними інтерфейсами досліджень переїде з великих університетських лабораторій в маломасштабні аматорські проекти».

попередня статтяЛяльководи світової закуліси: 5 найвідоміших сірих кардиналів в історії
наступна статтяВідео: 35 вражаючих речей для тих, хто вважає, що вже бачив все