На x сибірській конференції з паралельних і високопродуктивних обчислень (sibhpc’21) вчені томського державного університету представили власну математичну модель прогнозування погоди. Вона показала хороші чисельні результати для томська і в наступному році пройде апробацію в красноярську.

Розробники пояснюють, що в даний час працюють над тим, щоб отримання чисельних характеристик прогнозу погоди – температури і якості повітря, швидкості вітру та інших – при хорошій достовірності займало якомога менше часу.

» це модель з горизонтальним дозволом один кілометр, вона добре працює на територіях, що оточують місто. Ми тестуємо і покращуємо цю модель, використовуючи дані цкп» атмосфера», він знаходиться в академмістечку. За точністю прогнозу наша модель показує хороші результати, залишається прискорити її розрахунки з використанням суперкомп’ютера тгу cyberia», – розповідає асистент кафедри обчислювальної математики та комп’ютерного моделювання, молодший науковий співробітник регіонального науково-освітнього математичного центру, один з організаторів конференції дмитро лещинський .

Як пояснює лещинський, цю програмну розробку може використовувати широке коло користувачів.

“модель можна застосовувати і для приватного користування, і для державних компаній. Так, в наступному році вона буде застосовуватися для оцінки якості атмосферного повітря в красноярську в рамках великого проекту со ран», – говорить дмитро.

X сибірська конференція з паралельних і високопродуктивних обчислень (sibhpc’21) пройшла в тгу в жовтні і була присвячена 100-річчю від дня народження випускника фізико-математичного факультету тгу, академіка миколи яненка . Вчені з москви, санкт-петербурга, казані, новосибірська, кемерова, томська розповідали про свої прикладні напрацювання, що стосуються поліпшення якості життя людини. Крім російських математиків, в конференції брав участь представник університету копенгагена (данія) роман нутерман .

Темами виступів стали сучасні проблеми математичного моделювання, обчислювальної математики і м’яких обчислень (методів машинного навчання), паралельних обчислень і обробки великих обсягів даних на комп’ютерах з паралельною архітектурою. Крім того, обговорювалося залучення талановитої молоді до вирішення складних науково-технічних завдань, колеги обмінялися досвідом підготовки фахівців з паралельних комп’ютерних технологій.

попередня статтяІсторичний знімок фестивалю радянського кіно в Каїрі.
наступна статтяПолеглі цитаделі: про що розповіли сліди давніх облог