Цей напівзабутий дідівський рецепт я виписала зі старої газетної підшивки, але випробувати все не було часу. Зважилася нарешті в минулому році.

Рецепт дуже простий:
У трилітрову банку заливаю 2,6-2,7 л води без хлору (відстояною), додаю 100 г розведених у теплій воді дріжджів і 0,5 ст. цукру.
Накривши марлею, тримаю банку в теплі, час від часу збовтуючи вміст. Розчин готовий, коли закінчиться бродіння.
Один стакан розводжу в 10 л води і поливаю рослини на 1 л під кожен кущ.
За літо провела три таких підживлення. У результаті врожай ми отримали відмінний! Кущі томатів виросли потужні, на плодах не було опіків, рослини легко переносять спеку і будь-яку негоду.
Але найбільшим здивуванням було те, що томати зріли і радували нас весь жовтень, незважаючи на дощі та холодні ночі. І головне — ніякої фітофтори! Звичайно, можливо, справа була не тільки в роботі дріжджів. Чималу роль зіграли компост і мульчування. Але кінцевий результат приніс величезну радість.
Маленькі секретики садівникові — городникові. Додай собі на стіну, щоб не забути!
Йод для капусти. У відро води додати 40 крапель йоду. Коли почне формуватися качан, поливати капусту під рослина по 1 літру.
Прискорення пророста. Щоб насіння швидше проросли їх замочують в розчині перекису водню (4%) на 12 годин (капуста), а насіння помідорів і буряків — на 24 години. Для знезараження насіння (замість марганцівки) їх обробляють 10% перекисом водню 20 хвилин. Співвідношення розчину і насіння 1:1. Потім насіння промивають і просушують.
Чай для лука. Чайну заварку висушити і зберігати для садіння цибулі. Вносити під кожну цибулину при посадці. Цибуля не хворіє.
Після дощику. Урожай картоплі буде в три рази більше, якщо сходи картоплі (10-12 см) підгорнути відразу ж після дощу або рясного поливу. Тоді утворюються додаткові стовбури, на яких через деякий час з’являться бульби.
Бананові добрива. Взяти бананові шкірки, залити їх водою (наприклад у трилітровій банці), почекати коли на поверхні утворюються бульбашки: поливати кімнатні квіти. Пропорції похідні. Можна налити воду в старі кірки, додавши нові.
Квіти на дріжджах. 100 г сирих дріжджів розчинити в 10 л води. Поливати всі рослини, в тому числі і кімнатні квіти, раз в місяць. Результат — відмінний зростання.
Профілактика часником. Часниковий настій зміцнює імунітет рослин. Залити 4-5 зубчиків часнику 1 л окропу і дати настоятися 20 хвилин. Отриманий розчин додавати у воду для поливання по 1 ст. л. на 1 літр води — для будь-яких рослин.
Солона земля. Якщо у буряків почервоніли листя, значить, у ґрунті не вистачає натрію. Потрібно полити буряк соляним розчином. Для цього склянку крупної солі розвести в 10 літрах води. Цього достатньо, щоб підсолити землю.
P.s.: до Речі, про дріжджах. У минулому році за порадою городників при посадці розсади помідор поклав у лунку по жмені сухарів і деревної золи, в середині літа довелося перев’язувати підв’язування стебел до кілочків, так сильно розвинулися рослини, що стали підв’язки врізатися в стебло, такого раніше не спостерігав. Стебла були в діаметрі до 2.5 см і висотою 2 метри (сорт Кардинал) Урожайність була на висоті.

попередня стаття5 чоловіків-блогерів, які знають все про макіяж
наступна стаття14 назв звичних брендів, в яких є таємний сенс