Представники космічного агентства китаю підтвердили, що об’єднають зусилля з росією, щоб побудувати до 2035 року спільну місячну базу. Вона стане конкурентом бази «місячні ворота», будівництвом якої займається американське наса.

0 дивитися всі фото в галереї0

Джерело:

Китай офіційно підтвердив, що об’єднує зусилля з росією, щоб до 2035 року побудувати на місяці дослідницьку станцію, яка буде конкурувати з lunar gateway наса. Підтвердження планів будівництва міжнародної місячної дослідницької станції надійшло в п’ятницю від офіційних осіб китайського національного космічного управління, національного космічного агентства країни.росія і китай мають намір завершити будівництво базової інфраструктури станції до 2035 року, заявив на брифінгу в пекіні заступник директора національного космічного агентства у яньхуа.передбачається, що радянсько-китайська станція буде конкурувати з базою наса lunar gateway — «зоряна брама», яка повинна зіграти найважливішу роль в майбутній програмі освоєння місяця» артеміда » космічного агентства сша. Однак lunar gateway буде лише обертатися навколо місяця, в той час як російсько-китайська база буде включати в себе як орбітальний комплекс, так і базу на місячній поверхні, а також кілька дослідницьких місяцеходів.

0

Джерело:

Наступним кроком для росії і китаю стане будівництво інфраструктури, що включає в себе системи енергопостачання, зв’язку та життєзабезпечення на місячній базі. Проект буде відкритий для приєднання інших країн. «ми вітаємо активну міжнародну участь», — сказав ву у своєму виступі.влада москви і пекіна підписали меморандум про взаєморозуміння ще в березні 2021 року. База, йдеться в меморандумі, буде » призначена для проведення міждисциплінарних і багатоцільових дослідницьких робіт».росія раніше висловлювала зацікавленість у співпраці за програмою наса»місячні ворота». 27 вересня 2017 року роскосмос і наса навіть підписали неофіційну спільну заяву. Проте в січні 2021 року роскосмос офіційно оголосив, що в кінцевому підсумку не буде брати участь у програмі.

0

Джерело:

Китай хоче висадити своїх перших астронавтів на місяць вже в 2030 році. Країна завжди планувала відправити людей на поверхню місяця, але передбачалося, що це відбудеться пізніше, в 2030-х роках, після декількох місій місяцеходів і зондів з дистанційним контролем. Китай також тільки що схвалив ще три місії на місяць-чанг 6, 7 і 8 — запуск яких почнеться з 2024 року.оголошення про будівництво міжнародної місячної бази є ознакою початку більш тісної співпраці між росією і китаєм, який раніше поодинці здійснював свої космічні програми. Так, сша заборонили китаю брати участь у проекті будівництва міжнародної космічної станції. На збірку мкс, яка в даний час знаходиться на орбіті, пішло 10 років і більше 30 місій з моменту запуску першого модуля в 1998 році. За всю 20-річну історію станції жоден громадянин китаю не був на борту старіючої мкс, якою керують п’ять космічних агентств: наса( сша), роскосмос (росія), jaxa (японія), єка (європа) і csa (канада). ). В результаті китай в минулому році почав будівництво власної космічної станції під назвою «тяньгун«, що означає»небесний палац». Модуль» тяньхе » нової китайської космічної станції, першим запущений в квітні минулого року, стане основним житловим приміщенням для членів екіпажу «тяньгуна», термін служби якого складе не менше 10 років.

0

Джерело:

Наступного року до «тяньхе» приєднаються ще дві секції експериментального модуля, «веньтянь» і «ментянь», запуск яких запланований на червень і вересень 2022 року відповідно. Після завершення будівництва космічна станція «тяньгун» буде важити близько 66 тонн, що набагато менше, ніж мкс, перший модуль якої був запущений в 1998 році і важить близько 450 тонн.перший екіпаж «тяньгуна» повернувся на землю у вересні після 90-денної місії. Другий екіпаж з двох чоловіків і однієї жінки-чжай чжиган, е гуанфу і ван япін — прибув в середині жовтня для виконання шестимісячної місії і досі знаходиться на борту. На початку листопада япін стала першою в китаї жінкою-космонавтом, виконавши шестигодинне завдання за межами станції разом з чжиганом.вихід у відкритий космос зайняв в цілому 6 годин 25 хвилин, за цей час космонавти встановили обладнання і провели випробування разом з роботом-маніпулятором станції.у листопаді 2020 року китай запустив до місяця апарат «чан’е-5», який менш ніж за місяць успішно повернув на землю зразки місячних порід — перші більш ніж за 40 років. Тим часом китайська місія «тяньвень-1», що складається з декількох космічних апаратів, включаючи орбітальний апарат і посадковий модуль, в даний час досліджує марсіанську поверхню і атмосферу червоної планети.

попередня статтяЗлякавшись, ведмежата залізли на вершину 20-метрового дерева, але злізти вже не змогли
наступна стаття20 + глибокодумних написів на стінах, які вчать нас, як жити