Відомий басейн» москва» був побудований в двадцятому столітті. Відразу після відкриття він отримав статус одного з найбільших плавальних комплексів на планеті. Чимало суперечок ходило навколо зведення басейну, проте ще більше їх спостерігалося під час його закриття. Нижче розповідаємо про історію будівництва знаменитого басейну, а також про те, що сьогодні розташоване на його місці.

Знесення храму

Ще на початку xix століття імператором було прийнято рішення про будівництво храму на честь воїнів, які загинули під час недавніх походів. Роботи над зведенням нового храму почалися вже в 1817 році, проте були припинені через 8 років, так як відповідальних за будівництво викрили в розтраті коштів держави.

басейн з висоти. Фото: twimg.com

Пізніше споруда храму перетворилася на довгобуд, і тривала до 1883 року. Проте вже внаслідок революційних дій, які призвели до утворення нового уряду і політичного ладу, в силу прагнення до атеїстичного світогляду було прийнято рішення про знесення такого довго споруджуваного храму.

На початку 30-х років минулого століття в молодій країні рад храм христа спасителя зрівняли з землею. Через кілька років на його місці стали займатися будівництвом палацу рад, проте завершенню проекту завадила війна. До 58 року, коли на місці споруди досі красувався тільки фундамент, уряд вирішив і зовсім відмовитися від споруди. До речі, навіщо в срср побудували будинки-кільця, і як живеться людям сьогодні в таких будинках, ми писали раніше.

відкритий басейн взимку. Фото: webpulse.imgsmail.ru

Розквіт басейну

На місці недобудованого вирішили звести громадський басейн, який змогли б відвідувати городяни. У тому ж 1958 році і почалося перетворення місцевості під басейн. Крім інших завдань, архітекторам було встановлено вимогу про максимальне використання вже закладеного фундаменту. В результаті вийшов незвичайної круглої форми басейн, який можна було відвідувати весь рік.

У самому центрі комплексу можна було спостерігати трамплін, а вся територія басейну була розділена на сектори. Вони поділяли любителів поплавати за віком, а також ступеня фізичної підготовки. Навколо зони для плавання насипали дрібний гравій, на якому городяни любили приймати сонячні ванни. На території також розташовувалися різні торгові точки, де можна було підкріпитися. Однак головною особливістю місця був підігрів води, який дозволяв купатися під відкритим небом навіть взимку.

храм христа спасителя. Фото: superdrusha1 / pixabay. Com

В кінці 80-х років національно-патріотичний рух почав діяльність по закриттю басейну, а після припинення існування срср утримувати комплекс виявилося дуже дорого. Вже в 1995 році на місці стали зводити колишній храм, який стоїть в столиці і сьогодні.

Ви також можете дізнатися , як виглядає одна з найбільш провальних ідей в будівництві квартир в срср, де донині живуть люди.

попередня статтяЯк секрет третього рейху став ключем до його поразки? історія шифрувальної машини » енігма»
наступна стаття10 життєвих уроків, які можна витягти з буддійських навчань