Коли Нельсон Мандела помер 5 грудня 2013 року, весь світ оплакував його. Мандела, активіст, який не тільки проголосив кінець апартеиду в Південній Африці, але також і став першим національним темношкірим главою держави, був, фігурально висловлюючись, гігантом серед людей. Тому досить доречно, що незабаром після смерті Мандели його пам’ять була удостоєна гігантської статуї. Розташована в Преторії, національної адміністративної столиці, статуя заввишки дев’ять метрів і розправлені, як крила, руки.
Це велика повага до людини, який дійсно зробив багато для країни, поставивши її на шлях рівності і холоднокровності. Вона демонструє його радість і відкритість, оскільки він немов обіймає свою країну; він радо зустрічає всіх відвідувачів.
Слишком много зайца в вашем ухе Познавательное
Спочатку був невеликий заєць, захований у його правому вусі.
Не бачите його? Давайте збільшимо масштаб трохи.
Слишком много зайца в вашем ухе Познавательное
Але що заєць робить там?
Заєць не має ніякого відношення до Манделі або його спадщини; скоріше це було важливим для Андре Принслу і Рухана Янсе ван Вурена. Цим чоловікам доручили створити статую, і в той час як таке завдання було справжньою честю (і, крім того, їм добре заплатили за проект), вони також хотіли суспільного визнання своєї роботи. А саме, вони хотіли підписати її – чи це смішна прохання для художника. Але уряд відхилив це прохання, незважаючи на те, що виготовлення статуї було складною роботою. Смерть Мандели відбулася всього за 11 днів до Дня примирення, свята, відзначає кінець апартеїду. І національні лідери хотіли, щоб статуя була готова до того дня і без підпису художників.
Подивіться на зайця. Художники, згідно з «Atlantic», «таємно додали зайця, тому що уряд відхилив їхнє прохання вигравіювати підпису на штанині скульптури»; заєць був їх альтернативним способом підписати роботу. Як повідомляє «Бі-бі-сі», це був «спосіб сказати, як швидко вони працювали, щоб зробити статую вчасно – слово «haas» (заєць) також означає поспішність». І, можливо, найголовніше, на що вони розраховували – це те, що ніхто не буде заперечувати, тому що не помітить маленьке доповнення. Зрештою, у кого досить хороший зір, щоб побачити крихітні зайця, який знаходиться на відстані більше 8 метрів над землею і ховається в зовнішньому слуховому проході статуї?
На жаль для Принслу і ван Вуурена, вони помилилися. Так чи інакше, протягом місяця новини про зайця поширилися по всій країні – і люди не були задоволені. Дали Тамбо, син бореться з апартеїдом лідера і генеральний директор компанії, яка відповідала за проект статуї, був особливо розсерджений; він сказав «The Guardian», що «статуя – не просто статуя людини, це статуя боротьби і одного з найбільш благородних людей в історії людства»; він назвав зайця «принижением», «як зображення Барака Обами з мишею в носі». Він приєднався до багатьох, хто закликав до демонтажу зайця.
У підсумку заєць покинув статую. Скульптори принесли вибачення за свою невдалу ідею і, згідно з розпорядженням уряду, демонтували зайця вуха Мандели. Згідно з однією південноафриканської газеті, місцезнаходження горезвісного зайця не відомо.
Бонусний факт: У липні 1998 році Нельсон Мандела одружився на Грасі Машел; оскільки Мандела був президентом Південної Африки в той час, Машел стала першою леді. Що було для Машел досить знайомою роллю. Більше двох попередніх десятиліть вона була заміжня за Саморой Машел, президентом сусідньої Мозамбіку. (Самора Машел загинув при виконанні службових обов’язків у 1986 році, залишивши Грасу вдовою.) Граса Машел – перша (і до теперішнього часу єдина) жінка, колишня перша леді в двох різних країнах.
Спеціально для читачів мого блогу Shnyagi.Net — за матеріалами сайту nowiknow.com

попередня статтяЧим займається маркетолог? Основи маркетингу для підприємців-початківців
наступна статтяБезпритульний хлопчик, який страждав від недоїдання, пішов на поправку (10 фото)