Як вибрати жіночу гірськолижну куртку

8-18-2020

Фото Горнолыжная куртка SNOW SUMMIT JACKET W (1113541-1024), Цвет - индиго, Горнолыжные

Як підібрати гірськолижний одяг

Погода в горах буває різною, але найголовніше — вона може швидко змінюватися. Вранці, коли гірськолижники виходять на схили, може бути досить холодно, ближче до середини дня стає тепліше, а потім може початися снігопад з вітром. Та й різке похолодання, коли сьогодні «мінус п’ять», а завтра на десять градусів холодніше, теж явище нерідке. Стара істина говорить: «немає поганої погоди, є невідповідна одяг». Для того щоб відчувати себе комфортно протягом цілого дня на гірському схилі, одягатися потрібно правильно. Також хочемо вам порекомендувати жіночу гірськолижну куртку подробнее тут в інтернет магазині «Марафон».

Оптимальний варіант одягу в горах — багатошаровість, яку іноді називають «принципом капусти». Дійсно, в умовах мінливої погоди буває дуже корисна можливість зняти або надіти додатковий шар одягу, діставши її з рюкзака, а не кататися в розстебнутій куртці. Крім цього, багатошаровість дозволяє легко підібрати відповідну погоді одяг, наприклад, перед катанням в теплі весняні дні.

Перший шар — термобілизна

Строго кажучи, цей термін є невірним. Точніше буде назвати цей шар функціональним білизною, оскільки його основна функція не тепло вам, а відводити вологу з поверхні шкіри і розподіляти її по зовнішній поверхні цього шару одягу.

Адже наша шкіра покривається тонким шаром вологи при активному русі, навіть якщо справа відбувається взимку. І якщо цю вологу не прибрати, буде і некомфортно, і замерзнути можна з набагато більшою ймовірністю.

Білизна з бавовни при катанні не рекомендується, оскільки цей матеріал вбирає вологу і замість того, щоб відвести її від шкіри, утримує її поблизу шкіри.

Догляд за гірськолижним одягом

При пранні одягу з мембранних тканин необхідно використовувати тільки спеціальні засоби, оскільки реактиви, що входять до складу звичайних миючих засобів і пральних порошків, можуть пошкодити мембрану і вона перестане виконувати свої функції: одяг стане промокати або перестане пропускати повітря, в результаті ви будете промокати або від мокрого снігу або від власних випарів.

Після прання і ретельного полоскання не сушіть одяг в машині, набагато краще після віджимання просто повісити її на плічка і дати висохнути природним чином при кімнатній температурі, далеко від нагрівальних приладів.

Після того, як одяг висохне, необхідно обробити спеціальним просоченням DWR — Durable Water Repellent, призначеної спеціально для одягу (склади для тентів і наметів не підійдуть), щоб вона зберегла водовідштовхувальні властивості.

Одяг з мембранних тканин не можна гладить. Можливо, вам буде простіше віддати одяг в хімчистку, де необхідні процедури виконають із застосуванням спеціальних засобів.