Головне правило – не періть рушники з мікрофібри з іншою білизною.

Не всі господині люблять прання, але у багатьох є секрети, хитрощі і пристосування для цього процесу. Постільна білизна, рушники, одяг вимагають різного підходу в пранні і сушінні. 1gai.ru пропонує короткий лайфхак, який розповість вам як потрібно доглядати за тканинами з мікрофібри.

Рушники, наприклад, можна розділити на групи:

  • за призначенням: банні, кухонні, масажні, дитячі, обрядові;
  • за розміром: маленькі, середні, великі;
  • за щільністю матеріалу: низька, середня, високощільна;
  • за видами матеріалу: бавовна, махра, бамбукове волокно, поліестер, мікрофібра, поліамід, тенсель;
  • за кольором, дизайну.

Для господині один з найбільш значущих факторів в даному випадку – тип тканини.

Joe lingeman

Одна з поширених тканин в побуті – мікрофібра. Рушники з мікрофібри схожі на інші, але є підводні камені. По-перше, деяким людям вкрай дискомфортно відчуття мікрофібри на шкірі. Неприємні емоції пов’язані з дивним чіплянням тканини до тіла. Між ворсом утворюється статистичний заряд, і до одягу притягується ворс і порошинки.

Друга перешкода з мікрофіброю-прання. Мікрофібра вимагає прання в холодній воді і окремо від інших речей для збереження властивостей. Цей матеріал підходить для прибирання та полірування різних поверхонь. Досвідчені господині знають і дотримуються правил догляду за мікрофіброю – найважливішими з них ділиться lifehacker.

Zapylaieva hanna / shutterstock

Якщо ви помістіть рушники з мікрофібри в пральну машину з бавовною або іншими матеріалами, які утворюють ворс, рушники покриються ворсом. Тому слід прати інші тканини окремо від мікрофібри або очистити одяг від ворсу перед зануренням в сушарку.

Журналіст і блогер шифра комбітс у виданні «the kitchen» радить грунтовно струшувати рушники для видалення бруду і пилу. Тоді бруд не осідає в мікроволокнах тканини. «періть рушники з мікрофібри після кожного використання. Бруд, що потрапив у волокна тканини, може подряпати і пошкодити поверхню при подальших прибираннях», — пояснює шифра.

Joe lingeman

вибирайте один з двох варіантів: пральна машина або ручне прання.

  • при виборі машинного прання використовуйте невелику кількість миючого засобу без добавок, таких як пом’якшувачі або ароматизатори. Не застосовуйте кондиціонери та відбілювачі.
  • при виборі ручного прання, за порадою комбітс, можна відмовитися від миючих засобів.

«якщо ви використовували рушники тільки для легкого прибирання, такий як полірування або протирання, то покладіть ганчірки в ємність з прохолодною водою без мильних розчинів, гарненько сполосніть, щоб бруд і пил збилися, відіжміть тканину. Вилийте надлишки води і розвісьте фібру для висихання», – пише комбітс.

Трохи про сушку тканин з мікрофібри

Joe lingeman

Найкраще сушити рушники з мікрофібри в горизонтальному і розправленому вигляді, навіть після прання в пральній машині. Це допомагає швидкому висиханню і виключає ризик збору ворсинок або сміття всередині сушарки.

Якщо з якоїсь причини такий варіант не підходить, використовуйте настройку з мінімальним нагріванням сушарки або вимкніть нагрів. Не змішуйте рушники з мікрофібри з іншою білизною в сушарці.

попередня статтяЦі портрети просто заворожують! Очі в очі
наступна статтяЦі забавні тварини. Оголошено фіналістів конкурсу comedy wildlife photography awards’2021