Види натурального граніту

5-27-2021

 

Застосування виробів з натурального каменю залежить не тільки від сировини, але і від виду обробки поверхні. В процесі шліфування, полірування та інших робіт розкривається суть каменю, його внутрішня краса. Також хочемо вам порекомендувати https://granitlviv.com.ua/stone-type/ види натурального граніту у Львові. 

Однак, незважаючи на гадану простоту процесу обробки, роботи проводяться в суворій відповідності зі стандартами якості і майстри вибирають спосіб обробки виходячи з щільності породи, її кольору і малюнка.

У нашій країні, при виробництві виробів з граніту та інших видів натурального каменю, перш за все керуються державним стандартом основні вимоги до обробки каменю».

Даний гост регламентує основні види обробки каменю і мінімальні розміри плит. Так довжина заготовки повинна становити від 150 мм, ширина від 150 мм, товщина від 8 мм. Максимальні розміри встановлюються за погодженням із замовниками і відхилення від заявлених цифр не повинні перевищувати + / — 2 мм. Згідно ту на облицювальні плити, фактура лицьової частини може бути:

  • пиляна, що має нерівності до + / — 2 мм.
  • полірована, з повним ефектом дзеркальної поверхні.
  • оброблена ультразвуком, з повним вивільненням текстури, кольору і природного малюнка каменю.
  • шліфована, з малопомітними нерівностями рельєфу до + / — 0,5 мм.
  • гладка. Без видимих вад на лицьовій частині, але не відполірована до блиску.
  • точкова. Нерівності рельєфу на лицьовій частині можуть досягати + / — 5 мм.

Крім регламентованих гостом видів обробки, існують і інші способи шліфування кам’яних плит, які можуть бути застосовані за погодженням із замовником. Тому фактична кількість видів поверхні більша, ніж наведена в документі.

Різноманітність видів обробки каменю

При обробці поверхні каменю використовуються кардинально відрізняються один від одного технології. Потрібно відзначити, що деякі види робіт застосовні тільки до окремих порід.

Полірована поверхня (polished). В процесі полірування лицьова сторона набуває дзеркальний блиск, і малюнок каменю починає грати новими фарбами. Прожилки сплітаються в химерний візерунок, який майстрам вдається підкреслити, і плита стає схожою на дзеркало, в якому відображаються всі навколишні предмети. В процесі роботи використовуються шліфувальні інструменти з порошковим напиленням, а після них в справу вступають повстяні кола, які усувають дрібні подряпини на поверхні і полірують камінь до ідеального стану. Утворені в результаті плити, використовують для декоративного оздоблення приміщень, фонтанів і громадських місць.

Шліфована або лощена поверхня (honed). Краса каменю при такій обробці розкривається повністю — в процесі шліфування знімається верхній шар з лицьового боку, і текстура каменю виразно проступає. На поверхні можуть залишатися незначні сліди від абразивних кіл, які практично не видно неозброєним оком. Одержаний в результаті обробки матеріал використовується для оформлення ступенів і пристрої підлогових покриттів як всередині приміщень, так і зовні. Через те, що» обличчя » каменю має значні шорсткості, досягається протиковзкий ефект, що дозволяє забезпечити безпечне пересування.

Пиляна поверхня (sawn). Суть методу обробки укладена в самій назві. Пиляна поверхня виходить в результаті розпилу великих заготовок на плити. А якщо в процесі робіт в якості абразиву додається ще й сталевий дріб, то фактура плити виходить більш рельєфною. Такі плити чудово підходять для настилу на садово-паркові доріжки і для обробки зовнішніх стін будівель. Поширена пиляна обробка таких виробів як гранітна бруківка і бордюр.

Натуральний скол (natural). Це імітація природних процесів, в результаті яких величезні шари породи розколюються на окремі блоки. Завдання майстрів-зробити це вручну, розщепивши кам’яний блок на плити потрібних розмірів і вивільнивши рельєфну структуру каменю.роботи проводяться за допомогою спеціальних клинів, які вставляються в підготовлену поверхню і розколюють плиту уздовж. Отримана в результаті імітація скелі може бути використана для зовнішньої обробки будівель і установки в парках і садах. Також скельна фактура широко використовується при виготовленні пам’ятників і монументів.