Дослідники з університету вірджинії створили робота-тунця, який розкриє секрет витонченого ковзання риб по воді. Він виглядає і плаває, як риба, але несе в собі велику місію. Вона може надихнути людство на створення майбутніх підводних апаратів. Розберемося, за допомогою чого тунець допоможе людям і як його створювали.

Роботи,які можуть плавати під водою, не є новим. Наприклад, на початку цього року університет карнегі-меллон оснастив свого знаменитого зміїного робота турбінами і двигунами, щоб дати йому можливість перебувати у воді. Але мало хто може зробити машину, яка буде з грацією, швидкістю і легкістю справжньої риби. Справа в тому, що створити його дуже складно, адже невідомо, чому риби плавають швидше або повільніше.

.

Морські біологи вже давно знають, що секрет криється в тому, що риби можуть змінювати жорсткість своїх хвостів. Проблема в тому, що це важко виміряти, поки риба плаває. Однак, використовуючи комбінацію гідродинаміки та біомеханіки, дослідники з університету вірджинії вивели формулу, яка не тільки дає відповідь на це питання, але й копіює роботу хвоста. Коли вони застосували цю формулу до побудованого ними тунця-робота, вони виявили, що він може плавати з великою різноманітністю швидкостей, використовуючи майже вдвічі менше енергії, ніж такий же андроїд з хвостом фіксованої жорсткості. Цей метод допоможе поліпшити схожі пристрої і створити нові підводні апарати.

Команда університету вірджинії планує масштабувати свою технологію, вони також розробляють робота, схожого на ската. Росія теж не відстає від зарубіжних колег. На базі балтійського федерального університету імені канта була створена така ж риба. Керував проектом віктор казанцев, а конструювався робот на випадок екологічної катастрофи. Тунець зможе допомогти косякам риб врятуватися від смерті.

іншому пості .

попередня статтяТварини, які не були готові до фотосесії
наступна статтяВід Франкенштейна до біжучого