З приходом весни навіть на багатьох водоймах зі стоячою водою утворюється протягом. Активний схід талих вод, скидання води у водосховищах, льодові затори — все це вимагає вміння ловити на протязі.
Боремося з плином
Для прикладу розглянемо класичну ситуацію — ловлю на поплавкову вудку. Зазвичай поплавок рибаком вже точно відрегульований так: якщо подпасок лежить біля дна, то він знаходиться в парі сантиметрів від поверхні води. Риби пробують насадку, двигаяя її, і поплавок спливає — схема проста і перевірена. Але навіть на невеликій течії в ній мало сенсу.
Потік води піднімає і подпасок, і гачок, стає складно зрозуміти, де точно лежить насадка. За рахунок розбалансування неможливо визначити, чи йде це покльовка або просто протягом ганяє приманку по придонним верствам, чим користується риба, дочиста об’їдаючи гачки. Точно така ж біда виникає і у фанатів кивковой вудки з блешнею.
Для вирішення проблеми є декілька варіантів:
Використання обтяженою оснастки. Так ви знизите вплив течії;
Використання ліски меншого діаметру. Так ви знизите тиск водяного потоку.
Використовуємо протягом
Протягом навесні може не тільки заважати, але і допомагати. Примусьте його попрацювати на вашу користь! Так, плаваючу насадку риба атакує більш охоче, ніж нерухому, причому ловити проводками можна навіть звичайною поплавцевою вудкою протягом допоможе.
Досить виставити поплавок так, щоб він розташовувався майже біля поверхні. При цьому подпасок потрібен на малій відстані від гачка (близько 2-4 см). Тепер достатньо відпустити снасть — і як тільки гачок торкнеться дна, занурення поплавця на деякий час зупиниться, а потім продовжиться — це протягом потягне наші снасті за собою.
Гальмуємо волосінь, трохи даємо слабину і дозволяємо поплавцю ще трохи опуститися. При таких діях насадку трохи протягне по дну, що в цілому буде схоже з ловом влітку на «болонью» проводками.
Прекрасно працює проводкою і кивковая вудка з блешнею. Руху кивка прекрасно видно, і немає необхідності постійно крутити головою, відстежуючи його зміни. Та й відпустити мормишку можна подалі, розширивши, таким чином, зону лову.
Також для лову на весняному протягом підійде «арболет», який дозволить контролювати проводки на солідній відстані. Більш точна настройка дозволить краще відчувати дно, при цьому мормишку можна буде брати поменше.
Для зручності відстеження варто налаштувати сторожок — приміром, на зачіпанні дна блешнею виставте його паралельно хлыстику. Тепер підняття сторожка покаже нам, що почалася покльовка, а опускання — що мормишку тягне течією.

попередня статтяМедогляд для галочки… Втім, як і все інше
наступна статтяПрикольні, кумедні та веселі фотографії з написом з мережі