Претензії США на роль володаря світу можуть не виправдатися

Після невдалого прориву «гуманітарного конвою» до Венесуели з території Колумбії на початку березня уряд Венесуели вирішив не переслідувати самозванця Хуана Гуайдо (хоча рішення про його арешт є) і дозволило йому в’їхати в країну. Помітних хвилювань з приводу не прибула іноземної продовольчої допомоги не сталося. Зарубіжні сценаристи переоцінили антиурядовий запал населення Венесуели.
Разом з тим буквально на наступний день після появи в Каракасі Гуайдо сталася хакерська атака на головну венесуельську гідроелектростанцію Гурі, яка постачає 80% електроенергії до енергосистеми країни. Велика частина Каракаса і багато регіони занурилися в пітьму, і це дозволило Гуайдо знову закликати населення до акцій протесту, оголосивши причиною аварії «хронічне недофінансування» ГЕС.
КОРОТКО ПО ВЕНЕСУЕЛІ. 12.03.2019. СOLONEL СASSAD
Міністр інформації і зв’язки Венесуели Хорхе Родрігес звинуватив у кібератаці на систему, контролюючу процес вироблення електроенергії, Сполучені Штати. Уряд Венесуели представить докази винності США в цьому інциденті в ООН. Аварії з електропостачанням трапляються у Венесуелі з тих пір, як до влади у 1998 році прийшов Уго Чавес. Причиною завжди були хакерські атаки. Відомі і їх автори, в тому числі група «Бінарні варти», що працює під патронажем американського сенатора Марко Рубіо.
Слідуючи заклику Гуайдо, у минулі вихідні на вулиці знову вийшли тисячі його прихильників, але їх зустріли тисячі громадян, які підтримують уряд. Переконавшись, що достатньої підтримки в столиці йому не набрати, Хуан Гуайдо оголосив про свою поїздку по країні, після чого він має намір «очолити марш на Каракас». Якщо йому це буде дозволено, то Каракас чекають не тільки «загальнонаціональні марші», але і венесуельський майдан. В країні, яка живе впроголодь і в умовах гіперінфляції, на американські долари неважко придбати необхідну кількість статистів на роль «спраглих знайти свободу». Їх можна буде використовувати для провокацій заворушень і зіткнень з правоохоронними органами. З’явиться і сценарій з «мучениками, полеглими від руки тирана».
Не випадково Вашингтон вкладає в уста Гуайдо фрази, які начебто виглядають передчасними: «При необхідності ми будемо розраховувати на зовнішнє втручання». І тут напрошуються певні висновки.
По-перше, не розраховуючи на те, що Гуайдо зуміє мобілізувати населення на мирне відсторонення уряду від влади, у Вашингтоні планують використовувати «загальнонаціональний марш протесту» для організації провокацій і зіткнень між прихильниками і супротивниками Мадуро з метою скомпрометувати венесуельський режим в очах міжнародної громадськості.
ПЕРЕМОГА НАД БЛЭКАУТОМ: РОБОТА ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ У ВЕНЕСУЕЛІ МАЙЖЕ ПОВНІСТЮ ВІДНОВЛЕНА
По-друге, хакерські атаки на енергосистему Венесуели і її управлінські органи обов’язково продовжаться.
Першочергова увага буде приділятися економічному удушення Венесуели. Тому набуває особливого значення економічна допомога Венесуелі з боку Росії. Не виключено, що в недалекому майбутньому вона стане вирішальним фактором виживання венесуельського режиму. Зараз Росія поставляє до Венесуели 600 тисяч тонн пшениці на рік, це є основою боротьби з голодом. Передбачається збільшення допомоги за рахунок розширення номенклатури продовольчих товарів. При такій допомоги довести ситуацію до повного колапсу неможливо, але точкою критичного повороту може стати рішення Конгресу США про встановлення морської блокади Венесуели.
Уряду Мадуро не залишиться нічого іншого, як оголосити особливе положення, обмежити можливості опозиції і ввести жорстку систему розподілу продуктів. Країна не в змозі купувати продовольство у інших партнерів за «живі гроші», так як рахунки державної нафтової компанії PDVSA (це основне джерело валюти у Венесуелі) в американських банках арештовані.
Погіршення ситуації з продовольством і заходи венесуельського уряду щодо опозиції дадуть привід Вашингтону оголосити Венесуели «державою-банкрутом» (failed state) і приступити до реалізації варіанту «гуманітарної інтервенції». Головною перешкодою в здійсненні цього варіанту стане армія Венесуели. Більшість венесуельських офіцерів відбувається з бідних шарів і дотримується антиамериканських поглядів. Вони вірні президентові Мадуро. Армія Венесуели має достатньо сил для відбиття агресії. На її озброєнні 200 танків Т-72, кілька сотень БТР, системи С-300, багато іншої бойової техніки російського виробництва. Значна частина офіцерського складу проходила навчання в РФ.
ЦРУ, безсумнівно, постарається перекупити і розкласти керівне ланка армії, як це було зроблено з генералами армії Саддама Хусейна перед початком операції «Шок і трепет» в 2003 році. Однак на сьогоднішній день венесуельський генералітет виявляє ідейно-політичну стійкість.
Судячи з обстановки, Венесуела після Сирії стає новою точкою зіткнення стратегічних інтересів Росії і США, і Росія має намір дати рішучу відсіч політиці одностороннього американського диктату.
Організована американцями інтервенція до Венесуели не перейде в громадянську війну, як цього хотілося б Вашингтону. Армія і більшість населення залишаться на стороні уряду, вони сприймуть поява іноземних військ, яку б «дах» ті не мали, як агресію. Це дасть Росії все міжнародно-правові підстави надавати Каракасу військову допомогу, в тому числі сучасною технікою і радниками.
У Вашингтоні не враховують, що будь-яке військове втручання з метою повалити уряд Венесуели буде розглядатися народом цієї країни як американська агресія і викликає рішучу відсіч. США крок за кроком ведуть справу до війни у Венесуелі, але ця війна стане тим районом, на якому буде випробувана обґрунтованість претензій Вашингтона на роль володаря світу.
І є шанс, що ці претензії не виправдаються.
Дмитро Сєдов, Фонд стратегічної культури

попередня статтяДе ви ще таке побачите: 12 відео » як » і «чому» зі світу тварин, які вас точно здивують
наступна статтяСонячна активність може призвести до» інтернет-апокаліпсису «