У новій науковій роботі Луїс Крейн (Louis Crane) з Університету штату Канзас (США) пропонує розглянути частина виявлених за останні десятиліття джерел високоенергетичного випромінювання, як космічні кораблі більш розвинених рас. Джерелом енергії і реактивної сили таких зорельотів він передбачає мікроскопічні чорні діри.
За його розрахунками, серцем гіпотетичного космічного корабля може бути чорна діра діаметром трохи менше трьох аттометров (одиниця вимірювання в мільярд мільярдів разів менше метра). Хокинговское випромінювання такого об’єкта може живити енергією і забезпечувати достатню тягу для зорельота протягом ста земних років. Розгін до швидкостей, близьких до світлової займе десятиліття, і той же час потрібно на гальмування.
Крейн вважає, що у «вихлопу» таких кораблів (BHS — black hole ship, корабель на чорній дірі) будуть специфічні параметри, і приблизно половина випадків виявлення високоенергетичних імпульсів частково під них потрапляє. Так, для спостерігача отдаляющийся від нього BHS буде виглядати як точкове джерело випромінювання зі значною частиною гамма-квантів високих енергій порядку 100 Гев зі зростаючою червоним зміщенням. Якщо корабель буде наближатися до спостерігача, тобто гальмувати — зміщення буде зменшуваним синім. Математик запропонував будувати майбутні телескопи з прицілом на пошук подібних об’єктів.
Ученый предложил искать инопланетян, летающих верхом на черной дыре Космос
Незважаючи на те, що в гіпотетичній технології є багато нерозв’язних для людства на поточному рівні розвитку проблем, принципових фізичних перешкод для неї немає. Вчений також припустив, що непряма перевірка його гіпотези досить проста — необхідно спостерігати за джерелами високоенергетичного випромінювання в нашій галактиці протягом одного десятиліття. Цього буде достатньо для розуміння, чи вони дійсно змінюються в часі так, як Луїс Крейн розрахував.
Ученый предложил искать инопланетян, летающих верхом на черной дыре Космос
Оумуамуа у поданні художника, дійсний зовнішній вигляд неизвестенЭто не перша робота американського математика на подібну тему. У 2009 році він математично довів можливість створення корабля з сингулярними реактором, тобто працює від енергії чорної діри. На новий виток міркувань автора статті надихнуло виявлення в 2017 році астероїда 1I/Оумуамуа. Розрахунок його траєкторії показав, що це перший виявлений людиною міжзоряний об’єкт, який залетів в нашу систему. Деякі вчені висловили обережне припущення, що якщо б інша цивілізація відправила в бік Сонця дослідницький зонд, його фізичні характеристики і траєкторія польоту відповідали б таким для Оумуамуа.

попередня статтяДопомога друга
наступна статтяВолодимир Машков, Олександра Бортич та інші в першому трейлері фільму Мільярд