Скронева частка мозку людей, яких попросили забути якусь певну інформацію, демонструє більш виражену активність, ніж при процесі запам’ятовування.
Біологи з США, виявили це явище, опублікували свої спостереження на сторінках наукового видання Journal of Neuroscience, пише planet-today.ru.
Співробітники Техаського університету в Остіні кажуть, що в рамках раніше проведених досліджень процесів запам’ятовування і забування аналізувалися в основному такі зони головного мозку, як гіпокамп і префронтальна кора.
Гіпокамп вважається центром консолідації пам’яті, а префронтальна кора задіяна у процесах, пов’язаних зі складними когнітивними функціями.
«Ми вирішили сконцентруватися на скроневій частці, так як її внесок у роботу пам’яті вивчений не кращим чином. А адже скронева частка працює в парі з гиппокампом для формування довготривалих спогадів, плюс, вона бере участь в інтерпретації інформації, отриманої органами слуху і зору», — стверджують американські вчені.
Масштабний експеримент з добровольцями показав, що скронева частка активується в більшій мірі при спробах щось забути, ніж при спробах щось запам’ятати.
Вчені, крім того, з’ясували, що людям важче забувати особи, ніж якісь інші деталі. Це пояснюється міцним зв’язком між особами в пам’яті і пережитими емоціями.

попередня статтяВіра в те, що «українське – найкраще», прекрасна.
наступна статтяМагічні дзеркала і їх чаклунські властивості: забобони та реальність