Уявити собі лабораторію в космосі, в якій зростають людські серця, досить-таки складно. Це дуже нагадує фантастичний фільм. Але, тим не менш, це реальність. Причому така лабораторія дає надію на довге життя людям, чиї внутрішні органи необхідно замінити.
У 2017 році було проведено понад 7600 операцій з трансплантації серця, але цього виявилося недостатньо. Так само тисячі людей по всій планеті потребують пересадки органів.
Зміст
1 Причина невдач на землі
2 Чому космос?
3 Що являє собою пристрій
4 Перші кроки
5 Комерційний інтерес
Причина невдач на землі
Медицина зробила крок далеко вперед, і на даний момент лабораторні досліди показують багатообіцяючі результати. Але є деякі перешкоди. Якщо дослід проводиться на землі, то органи потрібно вирощувати навколо біологічних «підпірок», щоб під час процесу вони не зруйнувалися. Проблема полягає в тому, що дуже складно отримувати ці самі біологічні «лісу».
Чому космос?
Фахівці компанії Techshot стверджують, що саме невагомість допоможе вирішити проблему.
Міжнародна Космічна Станція, яка є незмінним супутником нашої планети, знаходиться у вільному польоті. Саме тому все те, що знаходиться всередині неї, перебуває в постійному стані невагомості.
Ваше сердце вырастят в космосе. Новый бизнес-проект компании Techshot обещает сделать трансплантацию дешевле Интересное
Бізнес-ідея заснована на тому, що при вирощуванні органів у стані невагомості ніякі «підпори» не потрібні. Цю думку висловив Rich Boling, який є віце-президентом компанії з корпоративного просування. Лідери Techshot впевнені, що в найближче десятиліття серця, придатні для трансплантації, будуть вирощені даної комерційної організацією.
Кінцева мета компанії полягає в тому, щоб вирішити проблему нестачі внутрішніх органів. Адже саме від неї тільки в Штатах за добу вмирає приблизно двадцять осіб.
Рішення цієї задачі досить складне і далеко не швидке, але перший крок вже скоро буде зроблено – це запуск Біофабрики на базі МКС.
Що являє собою пристрій
Прилад був розроблений спільно з NASA, і він представляє пристрій, за розмірами не перевищує стандартну мікрохвильовку. Він працює за типом 3D-принтера, який створює патчі для ремонту серця. Основою для нового органу повинні стати стовбурові клітини самого пацієнта.
Перші кроки
Запуск на орбіту МКС планується провести в травні цього року. Природно, кінцевою метою є вирощування повноцінних людських органів.
Але протягом першого року Біофабрика стане тільки робити свої перші кроки. І поки вони будуть націлені на те, щоб оцінити конструктивність дій, перш ніж приступити до серйозних випробувань.
В першу чергу буде зроблена спроба надрукувати серцеву тканину. Якщо цей експеримент завершиться успішно, то пристрій буде виставлено на показ зовнішнім дослідникам. Після цього Біофабрика буде повернено на землю для проведення необхідних змін і оптимізації пристрою. Далі прилад знову повернеться на МКС для реалізації більш складних завдань.
Ваше сердце вырастят в космосе. Новый бизнес-проект компании Techshot обещает сделать трансплантацию дешевле Интересное
Природно, весь цей процес займе дуже багато часу. Виробництво повноцінних людських органів не очікується раніше 2025 року. І потрібно ще близько десяти років для того, щоб штучні органи пройшли всі перевірки і відповідали міжнародним стандартам.
Комерційний інтерес
Якщо відкинути убік всі практичні проблеми, то залишається питання: а який сенс комерційної організації займатися вирощуванням органів в космосі?
На думку керівництва компанії, органи, які виготовлять в космосі з власних стовбурових клітин, не будуть відторгатися організмом. За рахунок цього їх трансплантація обійдеться дешевше будь-якої іншої аналогічної операції. Для того щоб збільшити обсяг вироблених органів, будуть запущені спеціальні потужності, які стануть обертатися навколо землі. Туди згодом перенесуть необхідні прилади.

попередня статтяВчені: земну мантію пронизують таємничі структури розміром з континент
наступна статтяЖінка раптово втратила память і забула 40 років свого життя