«Краснодар», зрозуміло, не самий популярний футбольний клуб Росії – дітища Сергія Галицького 22 лютого всього 11 років виповнилося. Успіхи «биків» очевидні, за такий незначний термін команда, яка перебуває в такому ніжному віці, встигла стати постійним повпредом Росії на європейській арені, виступає в єврокубках щороку. Не найпопулярніший клуб, ризикну припустити, міг би претендувати на приз вболівальницьких симпатій, якби по всій країні було проведено подібний референдум серед шанувальників футболу. «Краснодар» шанобливо називають чи не єдиним в Росії приватним клубом. Власником «Спартака» позиціонує себе Леонід Федун, ЦСКА Євгеній Гінер. Чому-то обом шановним бізнесменам якось не все в цьому плані вірять, а вже про тісний і нерозривний зв’язок червоно-білих з «Лукойлом» і школярі здогадуються. А ось Сергію Галицькому цілковита довіра.
Оазис чистоти і моральності
Приватний власник вітчизняного топ-клубу ще й на свої особисті кошти чудовий сучасний стадіон в місті збудував. А остаточно «купив» всіх вболівальників російського футболу декларацією про наміри укомплектувати свою команду виключно вихованцями клубної академії, ним же, до речі, і утвореної. Чудово, зауважу, що працює і вже почала видавати продукцію на гора. За такої всенародної любові до «бикам» і їх власнику те обставина, що команда в матчах чемпіонату Росії вкладається в ліміт лише завдяки тому, що бразилець Арі отримав жаданий вітчизняний паспорт, а Олександр Мартинович уже кілька тижнів перестав вважатися у нас легіонером, як і всі білоруси, а то б до восьми іноземців нарахували б у стартовому складі (регламент!), нікого не засмучує, ясно ж, що справа тимчасова.
Просто оазис чистоти і моральності в кілька забрудненому нашому футбольному господарстві, де бадьоро з’ясовують стосунки команди держкорпорацій, витрачаючи кошти, які можна було б на благодійні цілі пустити.
Любимый российский клуб страдает акрофобией. Речь не о «Спартаке» Спорт
Президент сказав «бронза», так тому і бути
Абсолютно приватний «Краснодар» міцно закріпився в еліті РПЛ, але от з нагородами поки негусто. Один комплект медалей – бронзової, завойований в 2015-м. На самому початку травня 2015 року «бики» в Тулі розгромили «Арсенал» (3:0) і за 4 тури до фінішу на рівних з ЦСКА претендували на друге місце, лігочемпіонське, зауважте. Після чого президент «Краснодара» Сергій Галицький в ефірі місцевого телебачення привітав уболівальників з першими в історії молодої команди бронзовими медалями. Виникла незручність. Шанси биків на срібні виглядали краще, ніж у армійців. Досвідчений лідер «Краснодара» Роман Широков пояснював, що президент просто обмовився, емоції переповнювали. Якщо і обмовився, то за Фрейдом. У наступних турах «бики» вдома двічі зіграли внічию з аутсайдерами і ЦСКА вирвався вперед.
Любимый российский клуб страдает акрофобией. Речь не о «Спартаке» Спорт
Антирекорд Мусаєва
Минуло майже 4 роки. 11 березня 2019-го «Краснодар» будинку упускає перемогу у зустрічі з сотрясаемым внутрішніми чварами «Оренбургом» і відпускає досить далеко «Зеніт», відрив якого тепер складає 5 очок. Команда чудово укомплектована якісними футболістами, у неї гарна глибина складу. У зустрічі з оренбуржцами «бики» встановили антирекорд свого клубу – 9 поспіль офіційних матчів без перемог (3 – в чемпіонаті країни, 2 – в Кубку, 4 – у Лізі Європи, де, правда, 2 нічиї у протистоянні з «Байєром» виявилися для команди переможними).
Тут не все так похмуро і однозначно. Поразка від «Севільї» 13 грудня минулого року не завадило «Краснодару» вийти в плей-офф Ліги Європи, а з німцями все і зовсім вийшло класно. Але от 3 нічиї в РПЛ, 2 з яких в той момент, коли валився лідер – «Зеніт», зберися і займай бровку. Не вийшло. І ось чергова втрата очок у грі з «Оренбургом».
«Краснодар» нагадує людину, яка страждає акрофобія. Це нав’язливий, нездоланний без медичної допомоги страх висоти. У цих страждальців на висоті розвиваються нудота і запаморочення, їх потім нічим не вмовити на підйом, рух вгору – це не про них.
Любимый российский клуб страдает акрофобией. Речь не о «Спартаке» Спорт
Хвороби зростання?
Бути може, у симпатичної команди це від нестачі досвіду, насправді, 11 років? Сергій Галицький шукає у футболі свій шлях, свою дорогу. Чудово укомплектувавши команду перед початком сезону, власник клубу затвердив в якості головного тренера Мурада Мусаєва, молодого спеціаліста, до цього жодного дня не пропрацював у дорослому професійному футболі. Ні в якій якості. Грав він тільки на рівні КФК. Тренував хлопців в академії «Краснодара». Сміливий хід, чи не правда? Можливо, він і напрошувався, адже в складі «биків» вже сьогодні чимало вихованців академії. Правда, поки вони отримують зовсім небагато ігрового часу. Так і легіонерів істотно більше. Вони і гру визначають. Як і досвідчені кандидати в збірну Росії.
Бути може, досвіду не вистачає молодому наставнику?
А раптом «Краснодар» ще зробить потужний фінішний ривок, як справдешній бігун-переможець, який навчився грамотно розподіляти сили? Шанси-то поки не втрачені. Просто їх стало трохи менше.
І конфігурація лідируючої групи помітно змінилася. «Зеніт», натужно здолавши «Уфп», знову придбав пристойний заділ. А це ще й додаткова психологічна впевненість. Можна і в Іспанії зневіритися на серйозний ризик, адже тепер матч зі «Спартаком» трохи менш відповідальний з турнірної точки зору і чим би він не закінчився, петербуржці по його завершенні лідерство своє гарантовано збережуть. Звичайно, це «русское класіко», «дербі всієї Русі», значення його величезне, але відрив теж дуже важливий.
А ось між йде другим дивним цим «Краснодаром» і займає п’ятий рядок «Локомотивом» дистанція всього три очки. Тут битва гарантована, стабільність вийде на перший план (ау, «бики»!), а «Зеніт», можливо, буде поглядати на квартет переслідувачів трохи зверхньо.

попередня статтяШепіт темряви. Детектор сибірських вчених вловив незвичайні сигнали
наступна стаття15 дівчат, які мріяли б почати свій день заново (16 фото)