Найцікавіші, захоплюючі і різноманітні іграшки все ж були в період пізнього союзу – у вісімдесятих, як раз коли наші діти були маленькими. І, покопавшись в інтернеті, я вибрав найбільш запам’ятовуються і захоплюючі.

0

Джерело:

×

0

Джерело:

іграшка «сверкалочка», срср. Вартість на авито 1200 рублів

Я вже і забув, що колись на початку 1990-х купував дочки таку іграшку. Ця штучка називалася «сверкалочка», вона відома ще з початку вісімдесятих. Пристрій простий: невеликий штовхач розкручував диск всередині корпусу. З якого він був матеріалу — не пам’ятаю, але при обертанні він ковзав по шматочках кремнію, які висікали іскри. А через кольорові стекла вони здавалися різнокольоровими.

Іграшка проста, дешева, продавалася у всіх дитячих магазинах і користувалася великою популярністю серед дітей дошкільного віку. Радянські «сверкалочкі» можна знайти на авито по 1000-1200 рублів, що на мій погляд дорогувато. Але річ і зараз була б цікава дітям в якості подарунка.

кіновізор

0

Джерело:

кіновізор «колобок», срср. Вартість лота 1500 рублів

Цю іграшку ми подарували доньці в 1986 році на день народження, але, наскільки я пам’ятаю, довелося довго шукати її в магазинах. Штучка вважалася в той час найсучаснішою грою і рідко була в продажу. Пристрій продавався в наборі з трьома плівковими касетами, на кожній свій мультфільм.

0

Джерело:

касети для кіновізора «колобок», срср. Вартість лота 1500 рублів 1 касета вставлялася в цей диво прилад, а щоб подивитися мультфільм, потрібно було крутити ручку і дивитися в око, а коліщатком можна було налаштувати фокус. Зрозуміло, звуку в кіновізорі не було. Єдиний мінус — всього дві касети, які швидко набридали. Але навіть незважаючи на цей недолік, іграшка викликала захват у дітвори.

за кермом

0

Джерело:

гра «за кермом», срср. Вартість 22 500 рублів

Напевно, всі батьки тоді знали цю гру, в 1980-х вона була предметом жадання всіх хлопчаків. Згадую, як купив її синові на новий рік, а потім ми разом грали. Це була пластмасова платформа червоного кольору з кермом і великим крутним диском. А машинки були на магнітному управлінні.

Повертаєш ключ на панелі – диск закрутився і машинка поїхала, а ти нею керуєш, регулюєш швидкість важелем, проїжджаєш під мостами. Гра вважалася дуже крутий, вона захоплювала як дітей, так і дорослих – азарту хоч відбавляй, сидиш і з нетерпінням чекаєш свою чергу. Шкода, що батарейок вистачало ненадовго.

Пізніше я дізнався, що це копія гри u drive it, придуманої в америці. Але дизайн нашої «за кермом» явно був цікавішим. Шкода, що ця гра зараз забута. Її можна знайти лише на барахолках, але за великі гроші.

0

Джерело:

іграшка роллейдоскоп, срср, 1980-ті. Вартість на авито 2500 рублів

Напевно, у кожного радянського дитини був калейдоскоп, телейдоскоп або ролейдоскоп. Це три різновиди одного і того ж пристрою. Різниця тільки в тому, що у роллейдоскопа верхня частина корпусу крутиться, за рахунок чого скляні візерунки всередині нього змінювалися плавно, динамічно і виразно.

Пам’ятаю, як в 1987 році до нас в гості приїхав мій брат з сім’єю і подарував моїм дітям цю іграшку. Мені і самому подобалося дивитися в нього-хороший відпочинок для очей. Думаю, дітям була б і зараз цікава ця іграшка, шкода, що нічого подібного вже не випускають.

Роллейдоскопи продають сьогодні тільки на барахолках. У уживаному стані його можна купити за 500 рублів. А нові, в коробках, з заводською биркою і знаком якості продають по 1000 рублів і більше. У будь-якому випадку, ця річ була б прекрасним подарунком дитині навіть в наші дні.

попередня статтяБезпілотні машини виявилися «расистами»
наступна статтяЗа крок від нобелівки? творці мрнкових вакцин проти covid стали лауреатами премії ласкера 2021 року