У надрах Землі виявили загадкові утворення, які складаються з розпеченого мантійного матеріалу.
Вони розташовані на глибині приблизно двох тисяч кілометрів під поверхнею, де нижня частина скелястій мантії стикається з розплавленим зовнішнім ядром, передає mir24.tv.
Одне таке скупчення розташоване під Тихим океаном, інше – під Африкою і деякими областями Атлантики, повідомляє Earth & Space Science News.
Вперше про мантійних «міхурах» стало відомо в 1970 роки, коли вчені вперше випробували метод сейсмічної томографії – він дозволяє «проникнути» на багато кілометрів углиб землі.
Вони виявили, що приблизно на половині «шляху» між поверхнею і ядром знаходяться величезні зони, де хвилі переміщаються значно повільніше.
Про загадкове явище досі відомо не дуже багато. Але, як показали недавні дослідження, кожне таке «скупчення» приблизно в 100 разів вище Евересту. Якщо б вони розташовувалися на поверхні планети, Міжнародної космічної станції довелося б переміщатися навколо них.
Фахівці прийшли до висновку, що «бульбашки» грають важливу роль в таких глибинних процесах, як тектоніка плит і вулканізм.
Можливо, в давнину вони підживлювали супервулканы, чиї виверження ставали причиною масових вимирань на планеті, але це поки що лише теорія.
Автори дослідження відзначили, що наступний крок – визначити приблизний склад скупчень. Але сучасна техніка поки не настільки досконала, щоб проникнути на таку глибину.

попередня стаття15 доказів того, що за ідеальними фотками в соцмережах варто не зовсім ідеальна реальність
наступна статтяКазанський вертолітний завод готує VIP-вертоліт, який продовжить лінійку лімузинів Aurus