У рік науки і технологій в 55 регіонах росії з’явилися білборди із зображеннями вчених до кінця року жителі 74 російських міст зможуть дізнатися в обличчя вчених, що розвивають науку в їхньому регіоні. Така можливість з’явилася завдяки соціальному проекту «наука поруч«, реалізованому в рік науки і технологій ано»національні пріоритети».

Фотографії 150 сучасних молодих дослідників з інформацією про скоєні ними відкриття вже розміщені на білбордах в 55 регіонах росії.перші плакати почали з’являтися напередодні дня росії в семи містах: томську, орлі, оренбурзі, казані, а також наукоградах кольцово, корольов і реутов. Потім акція була масштабована: до неї підключилася більшість російських регіонів.

«акція «наука поруч» знайомить жителів 74 російських міст з видатними вченими, що живуть поруч з ними. Більшість з героїв акції-молоді науковці. Люди, які, незважаючи на свій відносно невеликий вік, вже зробили важливі наукові відкриття, розробили теорії або запропонували ефективні способи вирішення проблем. У росії живе багато талановитих людей, саме в них полягає головне багатство нашої країни. Завдяки акції «наука поруч», у нас з’являється можливість познайомитися з нашими сучасниками – видатними діячами науки», – сказала генеральний директор ано «національні пріоритети» софія малявіна.

На білбордах акції» наука поруч » розміщені фотографії представників самих різних наукових напрямків: від історії та мовознавства до фізики і генетики. Серед них-люди, які зробили важливі наукові відкриття, мають вчені ступені, переможці наукових і грантових конкурсів, володарі президентських премій в галузі науки та інновацій для молодих вчених.

Наприклад, в дубні московської області представлена інформація про співробітника об’єднаного інституту ядерних досліджень миколу войтишина, якийрозробив методи детектування частинок у великому адронному колайдері для вивчення зародження всесвіту. У санкт-петербурзі — про лауреата премії президента російської федерації в галузі науки та інновацій для молодих вчених микиті башнине: на підставі аналізу церковних літописів та історичних документів xv–xix століть вчений відновив особливості економічного розвитку російської півночі.

У томській області розміщена фотографія ольги гусельникової: вона розробила метод утилізації атмосферного вуглекислого газу. У москві-зображення практикуючого щелепно-лицьового хірурга федерального медичного біофізичного центру імені а.і. Бурназяна фмба росії іллі бозо, який розробив перший у світі ген-активований матеріал для регенерації кісткової тканини.

Жителі і гості новосибірська можуть побачити банер з представницею інституту неорганічної хімії ім. А. В.ніколаєва з ран, що знизила побічні ефекти при лікуванні раку. В алтайському краї представлена інформація про доцента алтайського державного педагогічного університету надії шпильной, що виявила лінгвістичні особливості формування відповідних реплік в російській діалозі. А в іркутській області-зображення сергія воробйова, який запропонував математичні методи підвищення стійкості газової галузі до надзвичайних ситуацій.

Банери про вчених можна зустріти на вулицях російських міст до кінця 2021 року – року науки і технологій. Одне із завдань проекту-підвищити інформованість суспільства про існуючі вітчизняні дослідження та винаходи. Проект «наука поруч» знайомить росіян з молодими вченими, які проживають в їхньому регіоні і успішно реалізують проекти в галузі науки і технологій, а також з дослідниками, чиї розробки отримали визнання в росії або за кордоном.

попередня статтяЗ чим приготувати стручкову квасолю: рецепти
наступна стаття17 історій про шкільних вчителів, яким самим потрібно було вліпити двійку за погану поведінку