Невелика підбірка цікавих фактів, які дозволять дізнатися трохи нового.

Одним з перших давньогрецьких зводів законів був звід, запропонований Залевком, які жили в колонії Локры на Апеннінському півострові. Серед іншого, у цих законах було положення про те, яким чином в них можна вносити поправки. Той, хто пропонував поправку, повинен був з’явитися на засідання ради з мотузкою на шиї і тут же повіситися, якщо пропозиція не приймалося. Тому за 300 років до законів Залевка було внесено лише 2 виправлення.

В обідньому залі палацу Катерини II в Царському Селі була влаштована автоматизована подача страв. Кожен обідаючий міг вимагати будь-яку страву, написавши назву на дощечці і відправивши її на нижній поверх. Там розташовувалася кухня. А звідти замовлену страву піднімали на спеціально замовленому ліфті. Список страв на кухні був настільки великий, що міг задовольнити самого вимогливого гостя. І тільки одного разу кухарі не змогли подати необхідного страви на замовлення обедавшего у імператриці Олександра Васильовича Суворова. Скромний генералісимус замовив солдатські борщ і кашу.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Міська легенда Душанбе — старий і його ведмедиця Маша. Після розпаду СРСР в 1992 під час громадянської війни в Таджикистані до дресирувальника потрапили двоє ведмежат. Незабаром один ведмедик помер, але залишилася маленька самка, яку дресирувальник назвав Машею і став її ростити як власної дитини. Ця парочка несподівано для самих себе виявилася живою міською визначною пам’яткою: удвох вони гуляли по Душанбе, спілкуючись з місцевими жителями, і навіть їздили в міському транспорті, де заводили все нових шанувальників та друзів. Ведмедицю в народі називали Марія Пахлавон. Особливо доброзичливе тварина любили діти, до взаємної радості подкармливавшие його солодощами. Через 20 років, в 2012 році, дресирувальникові поставили онкологічний діагноз. Коли дід помер, тоскующую Машу прибудували в один з міських зоопарків, де вона померла через 2 місяці. У цієї історії сумний кінець, але колоритна парочка ще надовго залишиться однією з міських легенд Душанбе.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Ми воюємо, щоб жити в світі. Це відомий вислів належить Аристотелю (384 — 322 рр .. до н. е..), але мало хто знає про його повному утриманні: «Ми працюємо, щоб мати вільний час і воюємо, щоб жити мирно» .

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Всі ви знайомі з виразом «Жовта преса», що характеризує всі третьосортні газетки, що випускають «запаморочливі» новини. Це вираз з’явилося завдяки коміксами: у далекому 1895 році друкувалися сатиричні комікси про хлопчика у жовтій піжамі, який єхидно коментував все що відбуваються в світі події. Пізніше автор переїхав у Нью-Йорк і переодягнув героя в жовту сорочку, а його видання стали називати «жовтою газетою», що поступово прилипло до всіх видань такого типу.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Жителі Лондона брали воду з колодязів, з річки Темзи та її приток. У Лондоні було понад 200 тисяч стічних ям, які повинні були регулярно чиститися, але внаслідок високих цін це робилося нерегулярно. У 1815 році було дозволено вивести каналізацію в Темзу. Ситуація ускладнилася використанням туалетів зі змивом, у багато разів збільшили кількість стічних вод. Стічні ями переповнювалися, їх вміст потрапляло в канави для дощової води. Змішуючись зі стоками заводів і боєнь, воно потрапляло в Темзу. Імпортне гуано було настільки дешевим, що фермери перестали приймати фекалії на добрива – все в Темзу, сер. При всьому цьому з річки продовжували брати воду для вмивання і приготування їжі. У 1858 році стояла особливо спекотна погода. Вода Темзи і її приток бурхливо розквітла, і запах стояв такий, що жителі замочували штори у вапна щоб хоч якось перебити запах. Ця подія отримала назву «Велике сморід». Палата громад припинила роботу і переїхала в Хемптон, а суди в Оксфорд. Сильний дощ в кінці кінців вирішив проблему. А Палата громад прийняла постанову про пристрій каналізації. Каналізацію будували відкритим способом. А заодно, набивши руку на будівництві каналізації, побудували і метро.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

У 1915 році уродженець ПАР Альберт Марр присягнув на вірність Британії і попросив дозволу взяти з собою домашнього павіана — мавпу Джекі. Так і почалася історія відданою військової служби хороброго піхотинця, павіана по кличці Джекі. На передовій солдатам не до розваг, і нікому не було діла до звичайної мавпи, якби не дивна манера поведінки і винятковий характер Джекі, завдяки якому він із звичайного павіана перетворився в талісман 3–го Південно–Африканського піхотного полку. Йому навіть видали особливу обмундирування і головний убір з відмітним знаком. Джекі був справжнім піхотинцем і брав участь у боях, повзаючи по траншеях. Павіан навчився віддавати честь старшим офіцерам, використовувати вилку і ніж за призначенням і раскуривать тютюн в трубці для солдатів. Після війни Джекі був нагороджений медаллю за відвагу і взяв участь в лондонському Параді Перемоги, сидячи верхи на лафеті. До цього часу він був підвищений до капрала. Капрал Джекі був офіційно звільнений з армії 26 квітня і здобув одну золоту нашивку за поранення і 3 синіх шеврона за кожен рік військової служби, а так само належну пенсію військовим.Помер Джекі 22 травня 1921 р. під час пожежі на фермі.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Капітан кавалерії Лоуренс Отс. Один з учасників британської антарктичної експедиції «Терра Нова», очолюваної Робертом Скоттом. Один з п’яти осіб, яких Скотт відібрав, щоб підкорити Південний Полюс. Через 78 днів вони досягли полюса і виявили там покинутий табір норвежця Руаля Амундсена, який випередив їх на 35 днів. На зворотному шляху британська експедиція зіткнулася з великою кількістю труднощів. Отс отримав сильне обмороження обох ніг, у нього почалася гангрена, він ледве йшов і став тягарем для експедиції. Розуміючи, що він різко знижує шанси решти повернутися, він вийшов босоніж з намету в 40-градусний мороз зі словами: «Піду пройдуся. Може бути, не скоро повернуся».

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Ван Гог відрізав собі не ціле вухо, а тільки шматочок його мочки, що практично не боляче. Проте до цих пір широко поширена легенда, що художник ампутував собі все вухо. Ця легенда навіть відбилася в характеристиці поведінки хворого, який оперує себе сам або наполягає на певній операції — його назвали синдромом Ван Гога.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Кішки, як правило, «риють» правою лапою, а коти — ліву.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

В Англії знаходиться бронзовий пам’ятник голубке по імені Уинки. 23 лютого 1942 року англійську підводний човен, яка поверталася після місії в Норвегії, пошкодили нацистські літаки, і вона змушена була опуститися на дно. Загибель здавалася неминучою. На борту підводного човна жили два голуби. До лапок птахів прикріпили записки із зазначенням координат — місцезнаходження човни, помістили їх в спеціальну капсулу, яку через торпедний апарат викинули назовні. Голуб під час шторму загинув, а голубка змогла долетіти до бази. Голубка летіла 12 днів близько 9000 кілометрів. І допомога прийшла. За цей подвиг голубка Уинки була удостоєна найвищої військової нагороди Великобританії і увічнена в образі бронзового птаха.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

На Всесвітній виставці 1851 року в Лондоні було показано новітнє досягнення прогресу – импульсория. Це була заміна паровоза. Чотири коні на якомусь подібному бігової доріжки рухали склад з декількох вагонів. У транспортного засобу була і коробка передач, яка дозволяла збільшувати або зменшувати швидкість. Під час випробувань импульсория розігналася до 7 миль/год, але передбачалося, що максимальна швидкість буде 15-20 миль/год. ККД конструкції було вище, ніж у паровоза. До того ж вартість побудови та експлуатації була помітна нижче – всього два шилінги в день на кожного коня.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

У 1785 році французький мислитель Шарль-Жозеф Матон-де-ля-Курей написав пародію на «Альманах бідного Річарда» який редагував Франклін. У ній головний герой вирішив покласти свої гроші в банк на кілька століть, так, щоб в майбутньому, з урахуванням величезних відсотків, цими грошима можна було фінансувати який-небудь прекрасний проект. Ця ідея дуже сподобалася Франкліну, який перед самою своєю смертю заповів по тисячі фунтів фондів в Бостоні і Філадельфії – щоб через двісті років цими грошима зміг скористатися міська рада. І в 1990 році у Філадельфії накопичилося $ 2 млн, які місто витратило на стипендії. У Бостоні справи йшли краще – там накопичили майже $ 5 млн. На ці гроші був заснований Технологічний інститут імені Бенджаміна Франкліна.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

У 1818 році англійський інженер-будівельник сер Вільям Кубитт розробив машину «tread-wheel» («бігова доріжка»), призначену для виправлення упертих і дозвільно хитаються ув’язнених. Ув’язнені повинні були наступати на 24 спиці великого лопатевого колеса, приводячи його в рух. Машина використовувалася для перекачування води або перемелювання зерна. Через виснажливі вісім годин на добу, укладені піднімалися на висоту два кілометри. Напруга і погане харчування, часто приводили до травм і захворювань, що не завадило виправних установ по всій Великобританії і США закупити машини. Тюремного охоронця Джеймса Харді приписують приборкання найбільш непокірних ув’язнених в’язниці Нью-Йорка, в 1824 році, за допомогою даного пристрою. Він писав, що: «монотонний працю на біговій доріжці врівноважує характер ув’язнених, і це не є прояв терору з його боку». В Англії, бігова доріжка зберігалася до кінця XIX століття, і була скасована, як занадто жорстоке покарання.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

У 1998 році Майкл Хілл зазнав нападу в місті Джэксонвиль (США), невідомий вдарив Майкла ножем у голову і сховався, розраховуючи на те, що Майкл помре, як і будь-який інший чоловік, який отримав таке поранення. Замість цього, Майкл зміг дійти до будинку одного з 20-ти сантиметровим ножем у голові, і попросити його про допомогу. Як потім заявив Майкл, він зовсім не відчував болю все це час, тільки опинившись у лікарні, йому здалося, що його очі вилазять з орбіт. Прибуття Майкла в лікарню, а також його подальше лікування було задокументовано, і пізніше вийшло в якості серіалу. Незважаючи на те, що величезний ніж пройшов крізь мозок, Майкл був у свідомості і адекватно відповідав на запитання. 4 години після прибуття в госпіталь, ніж був видалений, а через 7 днів спостережень Майкла виписали. Правда, зовсім без наслідків не обійшлося – він частково втратив пам’ять, а його паралізувало ліву руку, зате він вижив і є гордим володарем рекорду Гіннесса «Найбільший об’єкт, витягнутий з людського черепа»

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

У 50-х роках американці спорудили колосальну систему раннього виявлення радянських стратегічних бомбардувальників SAGE (Semi-Automatic Ground Environment, напівавтоматична наземна середовище). Система складалася з 22 бетонних бункерів в США і одного підземного бункера в Канаді. В бункерах знаходилось по два комп’ютери — один основний, другий запасний. Кожен комп’ютер важив близько 250 тонн, містив 60 тисяч радіоламп і споживав до трьох мегават енергії. Його продуктивність була 75 тисяч операцій в секунду. Над його кодом розміром 250 тисяч рядків працювало 20% всіх тоді жили програмістів. Вартість SAGE була порівнянна з Манхеттенським проектом та програмою Аполлон. І на одному з комп’ютерів в 1959 році 21-річний рядовий першого класу Лоуренс А. Тіптон створив перше комп’ютерне зображення оголеної жінки. А коли Радянський Союз став виробляти міжконтинентальні балістичні ракети, система SAGE виявилося нікому непотрібною.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Джин спочатку вважався лікарським напоєм. Назва її походить скоріше всього від датського слова «genever», що позначає ялівець, який надає справжньому джину його характерний смак.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Як шведи геральдичного лева кастрували. 2007 рік — жінки-військовослужбовці-феміністки кастрували геральдичного лева шведської армії. Гордий лев, що красується на гербі Північної бойового угруповання військ ЄС, піддався кастрації після того, як група військовослужбовців жіночої статі звернулася зі скаргою до Європейського Суду Правосуддя. Операція, виконана армійської Комісією за традиціями, викликала невдоволення автора герба Володимира Сагерлунда. За його словами, «геральдичний лев – це могутня і велична фігура, але тільки за наявності у нього геніталій. Я не можу схвалити відредаговану версію. Судячи з усього, військовим не вистачає знань про геральдиці. А адже колись герби з левами без статевих органів вручалися зрадникам Корони». Представники Комісії з традиціями шведської армії стверджують, що зважилися на цей крок в інтересах рівності статей.

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Слово «школа» походить від грецького «scole» – дозвілля, відпочинок. У Стародавній Греції, в I столітті до н. е. в громадських місцях стали будувати напівкруглі лави для відпочинку. Поступово ці лави облюбували оратори, у них з’явилися постійні слухачі, а раніше призначені для дозвільного відпочинку лавки стали місцем напружених дискусій. Коли такі зустрічі «вчителя» і «учнів» стали постійними, назріла необхідність створення постійно діючих навчальних закладів зі своїми приміщеннями. Як данина традиції закладу ці назвали «схолами».

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

Як Гаваї стали російським островом. В 1815-му році Російсько-Американська компанія (РАК), «заведовавшая» Аляскою і Камчаткою, досягла угоди з вождем гавайського острова Кауаї. За договором, той разом з підлеглими йому населенням надходив під заступництво Росії. Завідував облаштуванням нової колонії німець на російській службі Георг Антон Шеффер. У 1816-1817 роках силами місцевих жителів були побудовані три фортеці, названі на честь Олександра I, його дружини імператриці Єлизавети і Барклая-де-Толлі (до наших днів збереглися лише залишки кам’яного фундаменту Єлизаветинської фортеці). Річка Ханапепе була перейменована в Дон. Місцеві вожді отримали російські прізвища (Платов, Воронцов). На жаль, центральний уряд не оцінило важливість нового придбання. З Петербурга прийшов наступний вердикт: «Государ імператор зволить вважати, що придбання цих островів і добровільне їх надходження в його заступництво не тільки не може принести Росії ніякої суттєвої користі, а, навпаки, у багатьох відношеннях пов’язане з дуже важливими незручностями». Так, створена в рекордні строки новий російський острів виявився фактично кинуто напризволяще.
P. S. «На відміну від царя Олександра I, американці дуже навіть оцінили важливість островів, і почали активно виживати звідти росіян. У селищі Ваимеа американські моряки зробили спробу спустити російський прапор, а прапор захистили гавайські воїни. 17 (29) червня 1817-го року після збройного зіткнення, в якому троє росіян і кілька гавайців були вбиті, російські колоністи були змушені покинути Гаваї і повернутися на Аляску.»

Цікаві факти з різних областей (20 фото)

попередня статтяПоганий фотограф зіпсував весілля молодятам (21 фото)
наступна стаття«Інспектор ДПС» став героєм фотожаб (25 фото)