Зміст:

Здрастуй, Politikus.ru! Продовжимо наш цикл статей на найцікавіші теми і події, на цей раз я розповім вам про великого полководця античності — Олександра Македонського.
Олександр Македонський – прославлений і великий полководець Стародавнього світу. За свою нетривалу життя він встиг створити велику імперію, яка розташувалася від Греції до Індії. Про те, як відбувалося переможний завоювання Олександра Великого, можна дізнатися, прочитавши цю статтю.
Олександр Македонський народився на світ у 356 році до н. е. в сім’ї македонського правителя Філіпа II. Вже з ранніх років Олександр вирізнявся спритністю і витривалістю.
На замітку! Олександр вже в дитинстві був міцним і спритним хлопцем. Стати великим воїном йому було визначено заздалегідь.
Батько ж хотів дати наступнику в першу чергу теоретичні знання, які допомогли б майбутнього правителя грамотно керувати державою. Для цього Філіп II записав сина в учні до Аристотеля, який дав Олександру чимала кількість знань. Однак, Олександру більше подобалося військова справа: його улюбленим твором була Іліада, а кумиром майбутнього полководця став Ахілл.
Царь Македонии, создатель мировой державы — Александр «Великий» Политика
У 20-річному віці Олександр займає трон. Він відрізнявся жвавим характером і прагненням до великих справах. На початку правління Олександра були підготовлені випробування. Так, дізнавшись про смерть Пилипа II, грецькі поліси вирішили підняти повстання проти македонців, але, Олександр швидко зібрав армію і розбив еллінів, тим самим вгамувати їх.
Факт! Вже у 20 років Олександр розбив греків, які намагалися підняти проти нього нього повстання після смерті його батька Пилипа II.
Після цих подій у Олександра з’явився новий ворог, більш могутній – Персія. У той час це була могутня імперія, що охоплює в собі величезні території Азії.
Могутність Персії досягло таких розмірів, що під її контролем перебували деякі міста Греції. Олександр Македонський зі своїм військом, що налічує тридцять тисяч солдатів, вирішив почати визвольну війну проти окупаційного ярма, звільняючи грецькі поліси один за іншим, даруючи їм незалежність.
Звільнивши грецькі міста, Олександр перейшов у наступ. Просуваючись вперед, його армія завойовувала все нові землі. Зрештою, ватажок персів, цар Дарій III, вирішив зустрітися з македонської армії. Зазнавши поразки, Дарій зумів втекти і перемістився на схід.
Царь Македонии, создатель мировой державы — Александр «Великий» Политика
Ще одним важким випробуванням для Олександра стала облога Тіра. Після 6 місяців оточення місто впало, тим самим Олександр значно послабив перський флот.
Потім Олександр провів вдалу єгипетську експансію, де йому був наданий привітний прийом. Єгиптяни ненавиділи перське ярмо, тому що звільнив їх македонський цар був зарахований до богів, а в його честь було засновано місто Олександрія.
Тим часом Дарій не вгамовувався, він зібрав величезну армію і влаштувався в Вавилоні. Олександр висунувся на противника, і знову розгромив армію персів. І в цей раз Дарій втік, але незабаром він був убитий своїми ж підданими.
Після смерті царя, перські міста Вавилон, Сузи і Персеполь здалися без опору. Для того, щоб підпорядкувати собі величезну імперію, Олександру Македонському знадобилося всього 4 роки.
Олександр підкорив Персії! Так чи інакше, Персія впала. Олександр поступово зміг підкорити цю імперію, незважаючи на свій юний вік.
Наступний похід в Індію також був успішним, і багато розрізнені землі увійшли під контроль македонського царства. Але, незважаючи на бажання просунуться далі на схід, Олександр змушений був повернутися, так як вояки почали нарікати від втоми через настільки довгого військового походу.
Царь Македонии, создатель мировой державы — Александр «Великий» Политика
Македонський полководець бажав об’єднати духовно землі Сходу і Заходу. Багато воїни з його армії, як і він сам, одружувалися на персиянках. По всій захопленій території почали поширювати еллінську культуру. Навіть у списку наближених Олександра перебували колишні перські полководці.
Звичайно, багатьом грекам і прихильникам Олександра це не подобалося, і в полісах почала з’являтися опозиція. Дійшло до того, що робилися спроби змови з метою вбити Олександра, але всі вони не увінчалися успіхом.
Змови проти Олександра! Як і в будь-якому суспільстві, на верхах існують замовляння. Грецька опозиція намагалася всіляко скинути Олександра з правління, влаштовуючи замаху, які не увінчалися успіхом.
Але все-таки Олександр пішов з життя раніше покладеного. Повернувшись у Вавилон, він вирішив перепочити і придумати новий план завоювання. Так, можливим результатом було підпорядкування Карфагена. Настільки грандіозних ідей не судилося збутися, так як Олександр захворів гарячкою і пішов з життя у віці 33 років.
Після смерті царя Олександра Македонського імперія потихеньку почала розпадатися: спочатку на окремі провінції були призначені свої правителі, але пізніше вони почали боротьбу за владу, що спричинило за собою розпад великої імперії, яку створив Олександр Македонський.
Олександр Македонський один з найбільших полководців і державних діячів стародавнього світу. Перемоги македонської армії під командуванням Олександра становлять вершину військового мистецтва Стародавньої Греції.
Увага! Думка авторів і коментаторів може не збігатися з думкою Адміністрації сайту
13 коментарів. Залиште свій

попередня статтяІсторія появи крісел і що про це важливо знати
наступна статтяАктор і воїн. Як воював Володимир Етуш