Далі пропонуємо поглянути на добірку випадкових історичних знімків, які розкажуть багато нового і цікавого.

Популярна тема колекціонування в штатах — античне (старше ста років) вогнепальна зброя. Не рідко можна зустріти ось такі коробки з дуэльными парами. Цінники різняться, починаються від пари тисяч доларів і до стелі. Цей комплект не продавався.

Ця дуэльная пара належала офіцера кавалерії, чиє ім’я підписана на етикетці коробки. На той момент він був ще майором, послужний список його надрукований нижче. Це довідка з лондонського архіву, видана в 1947 році.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Якщо коротко, то у вересні 1826 року власник пістолетів був прийнятий на службу в легку кавалерію і в жовтні 1877 року був відправлений на пенсію в званні генерал-лейтенанта.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

До речі, господар пістолів служив у Індії, брав участь в лютому 1843 року в битві при Ниами, з якої почалося успішне завоювання провінції Сінд. Отримав численні поранення під час битви і був нагороджений. Загалом бойової мужик цими пістолями володів. Не часто зустрінеш на стільки особисті предмети.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Надя Богданова

Її двічі гітлерівці стратили, і бойові друзі довгі роки вважали Надю загиблої.
Їй навіть пам’ятник поставили.
У це важко повірити, але, коли вона стала розвідницею в партизанському загоні «дяді Вані» Дьячкова, їй не було ще й десяти років. Маленька, худенька, вона, вдаючи жебрачкою, блукала серед фашистів, всі помічаючи, все запам’ятовував, і приносила в загін цінні відомості. А потім разом з бійцями-партизанами підривала фашистський штаб, пускала під укіс ешелон з військовим спорядженням, минировала об’єкти. Перший раз її схопили, коли разом з Іваном Звонцовым вона вивісила 7 листопада 1941 року червоний прапор в окупованому ворогом Вітебську. Били шомполами, катували, а коли привели до рову — розстрілювати, сил у неї уже не залишалося, — упала в рів, на мить випередивши кулю. Ваня загинув, а Надю партизани знайшли у рові живий…
Другий раз її схопили в кінці 43-го. І знову тортури: її обливали на морозі крижаною водою, випалювали на спині п’ятикутну зірку. Вважаючи розвідницю мертвою, гітлерівці, коли партизани атакували Карасево, кинули її.
Виходили її, паралізовану і майже сліпу, місцеві жителі.
Після війни в Одесі академік В. П. Філатов повернув Наді зір.
Через 15 років вона почула по радіо, як начальник розвідки 6-го загону Слєсаренко — її командир — казав, що ніколи не забудуть бійці своїх загиблих товаришів, і назвав серед них Надю Богданову, яка йому, пораненому, врятувала життя…
Тільки тоді і з’явилася вона, тільки тоді й дізналися люди, що працювали з нею разом, про те, який дивовижної долі людина вона, Надя Богданова, нагороджена орденами Червоного Прапора, Вітчизняної війни 1 ступеня, медалями.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Британські солдати дивляться на пробоїни в лобовій броні німецької САУ StuG III ausf G. Італія, травень 1944 року.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Кортик старших співробітників Червоного Хреста обр. 1886 року

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Давньогрецький атлет Аррихион з Фигалии кілька разів ставав олімпійським чемпіоном з панкратіону — суміші боксу і боротьби. Свою останню перемогу він здобув, будучи вже мертвим. У фінальному бою суперник тримав його в задушливому захопленні, в той час як Аррихион зумів вивернути противнику палець на нозі. Той із-за страшного болю здався, однак Аррихион в цей момент остаточно задихнувся, і його труп оголосили переможцем.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

21 березня 1918 року заарештована сім’я Романових. В ніч з 16 на 17 липня всі заарештовані будуть розстріляні.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Фотографи, знімаючи дітей, нерідко говорять фразу «А зараз вилетить пташка!». Звідки з’явився цей вираз?
На початку XX століття, коли фотоапарати, фотографи і фотоательє вже стали широко поширені, а в будинку стало модним мати фотографії, сам процес отримання картки був далекий від досконалості.
Під час зйомки треба було на деякий час завмерти, інакше фотографія не виходила. Якщо дорослі слухняно брали потрібну позу на кілька секунд, то дітям нерухомість давалася у всі часи набагато важче. Особливо, якщо групове фото. Так ось, у 20-х роках минулого століття спритні фотографи привертали увагу дітей латунної пташкою, поставленої близько об’єктива. Цікавий факт: мало того, що іграшка була блискуча, вона ще й видавала свист, схожий з співом справжніх птахів.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

17 жовтня 1814 року у Лондоні сталася аварія на сховище пивоварного заводу. Хвиля з більше ніж 500 тисяч літрів пива захлеснула парафіян в церковному приході, втопивши 9 осіб.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Сокиру війни

Найвідомішим зброєю індіанців є томагавк, що вони вміли і метати, і застосовувати в ближньому бою. Крім цього, ритуальні томагавки служили символом війни і світу — саме від індіанців походить вираз «закопати сокиру війни». Дізнавшись ці звичаї, європейці схрестили це зброя з ще одним символом — трубкою світу. Для цього рукоятку томагавка робили полою, перетворюючи її в мундштук, а чашка трубки перебувала з іншого боку від леза. Такі подарунки були дуже затребувані індіанськими вождями, підтримкою яких хотіли заручитися колоністи.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Товариство чесних людей

Король Фрідріх Другий, правив Пруссією в XVIII столітті, одного разу відвідав міську в’язницю Берліна. Укладені один за іншим припадали до королівським стопах, нарікали на злу долю і клялися у своїй невинності. Лише один скромно стояв осторонь, не просячи короля про помилування.
«Ну, а ти, звернувся до нього король, — ти теж потрапив сюди помилково?» — «Ні, ваша величність, я несу заслужене покарання. Я засуджений за збройне пограбування».
Монарх наказав негайно випустити ув’язненого зі словами: «Виженете цього бандита, щоб він не псував своїм присутністю товариство чесних людей».

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Президент Болівії подарував папі римському розп’яття на «Серпі і молоті»)
Подарунок болівійського президента Ево Моралеса – розп’яття на комуністичному символі «Серпі і молоті» – схоже, не залишило байдужим папу римського Франциска.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

В оповіданні Едгара По «Повість про пригоди Артура Гордона Піма» 1838 року є епізод, коли корабель потрапляє в шторм і четверо моряків рятуються на плоту. Не маючи їжі, вони вирішують з’їсти одного з них по жеребу — і цією жертвою став Річард Паркер. У 1884 році затонув реальна яхта, і так вижили чотири людини на одній шлюпці. Вони навряд чи читали розповідь, але в підсумку з’їли юнгу, якого звали Річард Паркер.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Стюардеса океанських лайнерів пасажирської компанії «White Star Line» Вайолетт Констанс Джессоп пережила три аварії, виживши на «Олімпіку» (20 вересня 1911 року), «Титаніку» (14 квітня 1912 року) і «Британике» (21 листопада 1916 року). Вона померла в 1971 році у віці 84-х років від серцевої недостатності.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

19 березня 1441 року в Москву повернувся митрополит Ісидор (грек за походженням), який підписав влітку 1439 року у Флоренції унію про об’єднання православної та католицької церков під владою папи римського. За наказом великого московського князя Василя II митрополит був заарештований, засуджений церковним судом і посаджений у в’язницю. Унія була відкинута. Через три роки Ісидору вдалося втекти, у Римі він став кардиналом і отримав почесний титул Константинопольського патріарха, та тільки там вже правили турки.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

У часи сухого закону в США більша частина контрабандного спиртного надходила морським шляхом. Контрабандисти заздалегідь готувалися до раптових митного огляду в море. Вони прив’язували до кожного ящика мішок з сіллю або цукром, а при наближенні небезпеки кидали у воду. Через певний час вміст мішків розчинялося водою, і вантажі спливали.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Ці плити біля будівлі Рейхстагу в Берліні – пам’ятник 96 депутатам німецького парламенту, які виступили проти Гітлера. Всі вони згодом були страчені нацистами. Виступити проти диктатури в Німеччині не побоялися 96 депутатів.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Ху Ван — перший космонавт Землі

Згідно з китайською легендою, чиновник по імені Ху Ван (Wan Hu) був першим, хто спробував полетіти з Землі на ракеті. Перший космонавт у світі — китаєць!
Легенди про першого китайського космонавта різняться — в одних випадках його називають Ху Ван, в інших — Ван Чу, за одними відомостями він жив за 2000 років до нашої ери, за іншими — в 16 столітті.
Як би то не було — основна історія така: Ху Ван був важливим мандарином і наказав сконструювати собі апарат для польоту на Місяць. Апарат являв собою стілець, до якого було прив’язано 47 порохових ракет. Ху Ван сів на стілець, його слуги підпалили ракети… і апарат вибухнув. Коли дим розсіявся, ні стільця, ні мандарина на «стартового майданчика» не виявилося.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Пам’ятник багачеві і жебракові.

Трохи цікавого з історії (23 фото)

Французькі солдати йдуть на штурм ворожих окопів під Верденом. Битва при Вердені була однією з найкривавіших на Західному фронті. Архів Мері Еванс, автор невідомий, Франція, 1916

Трохи цікавого з історії (23 фото)
Трохи цікавого з історії (23 фото)

попередня статтяАнонс смартфона Redmi 7 офіційно пройде 18 березня
наступна статтяТрофеї Великої Вітчизняної війни, дісталися СРСР (7 фото)