А хтось питав: «Навіщо на чемпіонаті світу Лариса Кукліна? Вона ж повільна! Навіть у естафету не годиться». Ось, помилуйтеся. В індивідуальній гонці північна красуня з Ямало-Ненецького округу фінішувала з кращим серед росіянок часом. Правда, всього на одну позицію вище Катерини Юрлової-Перхт. І все-таки досягнення.
Для збірної Росії це аж ніяк не досягнення, а, власне, зовсім навпаки. Сама Кукліна теж не сильно задоволена фінішем за гранню Топ-15. Так, вона повільна, але відмінний стрілець, так що в індивідуалці при вдалому збігу обставин могла бути високо. А при ДУЖЕ вдалому?
Всі пам’ятають, що Катерина Юрлова своє фантастичне золото чемпіонату світу-2015 завоювала саме в гонці снайперів на витривалість. Петербурженка, при всій нашій любові, теж не жвавий гепард. І все-таки Кукліна розчарована.
«Я розраховувала боротися, мінімум, за шістку. Не знаю, що сьогодні сталося. У мене був дуже хороший стан, коли приїхали. Але сьогодні з першого кола не знаю, що сталося з м’язами, станом. Може бути, сильно хотіла. Треба поспілкуватися з тренером», – повідомила Кукліна в ефірі «Матч ТВ».
Эберг виграла індивідуальну гонку на ЧС, найкраща серед росіянок – 16-я
Схоже, Лариса – частина хитрого плану російських тренерів з затиканню дірки у складі, що залишилася після вильоту з корабля Ірини Старих. Боси російського біатлону твердять, що всерйоз розраховували на Старих. Що її фізичний стан був не таким поганим, що лікарі її оглядали і контролювали. Спершу готовність Ірини підтвердив Володимир Драчов, сьогодні йому вторив Леонід Гур’єв.
Що ж ми споглядали на чемпіонаті світу? Грубу лікарську помилку – випустити хворої людини на трасу? Або тренерський штаб збірної Росії знову щось неправильно зрозумів? Коли все йде нормально, спортсмена не доводиться відраховувати посеред найважливішою серії.
Втім, ми відволіклися. Старих пропала, і постає нове питання. Хто біжить жіночу естафету? Вибір крихітний, і в той же час складний.
Тренери, зрозуміло, зроблять ставку на Павлову, Юрлову і Миронову, нашу боязку надію на світло в кінці біатлонного тунелю. А четверта? Леонід Гур’єв по гарячих слідах сьогоднішньої гонки назвав Куклину. Це означає, що збірна Росії буде меееедленной. Лариса Кукліна плюс Євгена Павлова дорівнює жорстокого програшу в часі провідним командам.
Зрозуміло, обидві добре стріляють, а для російського эстафетчика стрільба нині вважається першим справою. Пройшли ті часи, коли наші жінки могли відіграти ногами будь-яку кількість штрафних кіл. Анфіса Резцова, яка глибоко плювала на хвилини штрафу в індивідуальних гонках, тепер дає прогнози. Безрадісні, треба визнати. Зате правдиві.
Олімпійська чемпіонка Резцова не вірить у медалі в жіночій індивідуальній гонці
Ставити на хороших, але дуже повільних стрільців – значить сподіватися тільки на грубі помилки суперниць. При іншому збігу обставин перша трійка ну ніяк не світить. А естафета, по суті, остання надія російських жінок на медаль. Якщо не вважати супермикста, де теж має страшно повезти, та при тому чоловік (імовірно – Матвій Єлісєєв) повинен стрибнути вище голови.
Ще можна ризикнути і, махнувши рукою, довірити естафетний етап Уляні Кайшевой. Нехай навіть вона сама в це не вірить, і вже поспішила заявити, що індивідуальна гонка – її перший і останній старт на турнірі. Так, вона розбила багато надій. Вона не претендує на Топ-10 по швидкості, на відміну від тієї ж Світлани Миронової. Її стрільба – сумна картина. І все-таки Кайшева здатна здивувати.
Але, мабуть, тренерський штаб збірної Росії ризикувати не буде. Вони цього не люблять. Віталій Норицын обіцяв врахувати при складанні складу особисті гонки, тобто Кайшева – мимо каси. Не буде їй подарунок від Норицына, як чотири дні тому, на день народження. А шкода. Коли твої шанси спочатку незначні, треба вміти ризикувати. Або не грати взагалі.

попередня стаття15 картинок про те, як працює еволюція
наступна статтяКращі кольори для обстановки маленької кухні