Уявіть, що йде судове засідання: суддя за трибуною, присяжні, прокурор і адвокат, але в ролі обвинуваченого — осів. Звучить як повна нісенітниця або як фрагмент з книги курта воннегута, великого любителя фантастики і чорного гумору. Однак суд над тваринами був вельми реальний за часів середньовіччя, особливо в xiii-xiv століття, коли в єресі і поклонінні королю темряви могли звинуватити кожного другого, в тому числі звірів, птахів і комах. Автор відеоролика розповідає про найнеймовірніші суди за участю братів наших менших.

Найпопулярнішою причиною для звинувачення слугувала шкода, яку тварина заподіяла людині: з’їла врожай, напала на господаря або його дитину, зламала огорожу. У таких випадках звіра заарештовували і вели до суду, де обвинувачена сторона намагалася довести провину тварини, а адвокат вибудувати лінію захисту. Треба сказати, що суди проходили так само серйозно, як і над людиною, а тому тварин могли виправдати або засудити. Найчастіше на лаву підсудних сідали свині, які гуляли по містах без прив’язі і здійснювали різні «злочини».

Іншою причиною, коли вершився суд над сусідами по планеті, були масові навали комах або гризунів, які знищували урожай. У таких випадках дзвоном гусениць, сарану або мишей «запрошували» на суд, а якщо ті не були і не могли захистити себе, їх звинувачували в прислуговуванні владиці підземного світу і наказували покинути місто в найкоротші терміни. До речі, автор розповідає немислиму історію, коли мавпа була звинувачена в шпигунстві. А які інші божевілля люди вважали нормою в минулому, ми розповідали раніше.

Але найбільше в середньовіччі діставалося кішкам-нічним жителям великих міст, які люблять кричати під вікнами і світити очима. Їх звинувачували в чаклунстві, як відьом, і вершили над ними суди по всій європі. Саме котячі страти призвели до різкого зниження популяції кішок і такого ж стрімкого збільшення чисельності щурів, що призвело до розвитку чуми. На час спалахів хвороби люди забували про кішок і їх гріхи, але варто було чумі трохи послабити тиск, як суди поверталися, а за ними і нові епідемії. Людям знадобилося більше 400 років, щоб зрозуміти, наскільки важливі кішки і наскільки абсурдні суди над невинними створіннями. До речі, є й інші дивні факти про той далекий час, які не озвучуються в підручниках історії.

попередня статтяТреба відроджувати витверезники
наступна стаття17 доказів того, що в японії вміють ефектно почудити з їжею