Утворення гематоми на щоці — це досить рідкісне явище. Як правило, воно є наслідком отримання травми. Однак іноді синяк на щоці може з’явитися без видимих на те причин. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря і пройти діагностику. Важливо розуміти, що щока — це зона, пронизана безліччю нервових волокон. При цьому кожен з них впливає на міміку. При пошкодженні нервових може розвинутися асиметрія. При несвоєчасному зверненні до лікаря проблема може турбувати все життя.
Причини
Найчастіше синяк на щоці є наслідком ушкодження шкірного покриву, що виник під час удару, падіння і т. п.
Нерідко гематома утворюється і після екстракції. У більшості випадків поява синця на щоці після видалення зуба є варіантом норми. Як правило, гематома є наслідком:
Пошкодження м’яких тканин медичними інструментами під час проведення лікувальних маніпуляцій.
Розвитку запального процесу після операції.
Індивідуальних особливостей організму. Після видалення зуба найчастіше синці з’являються у пацієнтів, які страждають від гіпертонії, цукрового діабету та патології судинного характеру.
Видалення гнійника, утвореного на десні.
Складної операції, під час проведення якої було здійснено дистопирование або ретинирование стоматологічної одиниці.
Нерідко причиною синця на щоці є видалення зуба мудрості. Це обумовлено тим, що дана стоматологічна одиниця має незручне становище, у зв’язку з ніж м’які тканини часто пошкоджуються медичними інструментами.
Якщо з’явився синець на обличчі безпричинно, необхідно звернутися до лікаря. Наявність гематоми свідчить про те, що стінки судин сильно ослабли, а організм відчуває дефіцит життєво важливих поживних компонентів. Лікування призначається лікарем на підставі результатів лабораторної діагностики.
Синяк на щоці у дитини завжди є наслідком удару. Якщо гематома виявилася не відразу після, наприклад, падіння, можна обійтися використанням народних засобів і аптечних мазей. Якщо ж синяк виразно стало видно менше, ніж через годину, а щока набрякла, необхідно показати дитину дитячого хірурга. Фахівець проведе огляд і на підставі результатів первинної діагностики визначиться з тактикою подальшого ведення маленького пацієнта. У поодиноких випадках потрібне оперативне втручання.
Синяк на щеке: причины возникновения и методы лечения Здоровье
Діагностика
Якщо синяк на щоці виражений, довго не проходить і доставляє занепокоєння, необхідно звернутися до хірурга. Спеціаліст огляне уражену зону і складе схему лікування залежно від ступеня тяжкості ушкодження. У запущених випадках хірург оцінює доцільність проведення оперативного втручання.
Класифікація гематом:
I ступеня тяжкості. Характеризуються наявністю незначних хворобливих відчуттів, інтенсивність яких може посилюватися при пальпації ураженої зони. На шкірному покриві можуть бути незначні подряпини або потертості. Як правило, такі синці проходять через 5 днів.
II ступеня тяжкості. Якщо з’явилися на щоці синяк і набряк, значить відбулося порушення цілісності м’язової тканини. У подібних випадках пацієнти відчувають гострі хворобливі відчуття.
III ступеня тяжкості. Для неї характерні виражені ушкодження шкірного покриву. В ураженій зоні формується набряк, помітні синці.
IV ступінь тяжкості. В цьому разі уражається не тільки шкірний покрив, але і м’язова і нервова тканина. Після отримання травми настає параліч.
Крім того, гематома може бути як зовнішньої, так і внутрішньої. У першому випадку вона набуває яскравий синюватий відтінок. Внутрішня гематома ніяк не відрізняється від здорового шкірного покриву, але при пальпації можна виявити ущільнення.
Синяк на щеке: причины возникновения и методы лечения Здоровье
«Синяк ОФФ»: інструкція по застосуванню
Даний препарат призначений для зовнішнього застосування. Згідно відгуками лікарів, «Синяк ОФФ» — це засіб, яке у стислі строки допомагає позбутися не тільки від гематом, але і від набряків. Це обумовлено складом препарату.
Він представлений наступними активними компонентами:
Екстрактом слини медичної п’явки. Лікувальна рідина покращує мікроциркуляцію, завдяки чому швидко розсмоктуються гематоми і зникає набряк. Важливим є те, що слина п’явки запобігає тромбоутворенню, прискорює процеси регенерації та сприяє зміцненню загального імунітету.
Пентоксифиллином. Це спазмолітик, що поліпшує процес кровообігу в зоні ураження. Він здатний проникати в глибокі шари шкіри, чим і обумовлений швидкий ефект.
Этоксидигликолем. Дана речовина є своєрідним провідником, який покращує проникнення компонентів в тканини.
Для обробки синця на щоці необхідно спочатку очистити шкірний покрив. Потім потрібно нанести на гематому препарат акуратними рухами. Застосовувати засіб можна до 5 разів на день. При регулярному використанні видимий ефект помітний вже через 3 дні.
Синяк на щеке: причины возникновения и методы лечения Здоровье
Застосування бадяги
На сьогоднішній день це одне з найбільш широко використовуваних лікарських рослин. В аптеці можна придбати у вигляді порошку і гелю. Однак перший вважається найбільш дієвим.
Згідно інструкції по застосуванню, порошок бадяги містить велику кількість корисних компонентів, зокрема, кремній, який має виражені регенеруючі властивостями.
У середньому, синці проходять самостійним чином через 2-3 тижні. Бадяга допомагає прискорити цей процес вдвічі. Варіанти розведення порошку:
Змішати сировину з водою в пропорції 2:1. Це найпростіший спосіб. Отриману кашку нанести на щоку і залишити до повного висихання маси. Змивати її також потрібно звичайною водою. Згідно інструкції по застосуванню, порошок бадяги може викликати незначні поколювання. Їх наявність не є приводом для негайного змивання маси. В анотації зазначено, що це реакція шкіри, яка є варіантом норми.
Змішати сировину з оливковою або будь-яким іншим рослинним маслом. По консистенції кашка повинна нагадувати сметану. Отриману масу нанести на шматок марлевої тканини і прикласти до щоки. Зафіксувати компрес можна бинтом або шарфом. Процедуру рекомендується робити на ніч. Згідно відгуками, гематома розсмоктується вже через 3-4 дні.
Змішати порошок з невеликою кількістю перекису водню. По консистенції маса повинна нагадувати густу сметану. Нанести кашку на пошкоджену щоку і дочекатися повного висихання складу. Після цього його потрібно змити теплою водою.
Змішати в рівних пропорціях бадягу і білу глину (замість неї можна взяти і чорну). Розбавити сировину гарячою водою. Маса повинна вийти густий. Отриману кашку нанести на щоку на 20 хвилин, після чого змийте засіб теплою водою.
Згідно інструкції, бадягу не можна застосовувати в тому випадку, якщо порушена цілісність шкірного покриву. Це може спровокувати вироблення ексудату. Крім того, після застосування засобу небажано виходити на вулицю протягом 3 годин. Лікарі настійно рекомендують на період лікування придбати сонцезахисний крем з підвищеним фактором spf.
Синяк на щеке: причины возникновения и методы лечения Здоровье
Мазь «Троксевазин»
Всупереч поширеній думці, цей засіб допомагає дуже швидко позбутися від гематоми будь-якого походження та локалізації.
Позитивний вплив на пошкоджені тканини:
Відновлюється цілісність кровоносних судин.
Нормалізується їх проникність.
З підшкірної клітковини виводяться згустки рідкої сполучної тканини.
Купірується запальний процес.
З тканин виводяться токсичні сполуки, які утворилися після руйнування дрібних кровоносних судин.
Вже після першого застосування препарату поліпшується процес мікроциркуляції, зникає набряк і вирівнюється рельєф шкіри. Згідно інструкції, мазь «Троксевазин» від синців позбавляє за 3-4 дні. Її можна застосовувати відразу після отримання травми. У деяких випадках цей прийом допомагає і зовсім уникнути появи гематоми або ж її прояви будуть менш виражені.
Використовувати «Троксевазин» можна і в тому випадку, якщо синяк є наслідком дефіциту в організмі поживних компонентів. При наявності обширних гематом лікарі рекомендують додатково приймати засіб перорально (у вигляді капсул).
Синяк на щеке: причины возникновения и методы лечения Здоровье
Застосування гепаринова мазь
На тлі використання засобу швидше розсмоктуються гематоми, усуваються набряки, зникають больові відчуття. Це обумовлено поєднанням таких активних компонентів: натрію гепарину, бензилникотината і бензокаїн.
Багато батьків цікавляться, чи допомагає гепариновая мазь від синців у дітей. Важливо знати про те, що засіб протипоказано, якщо вік дитини становить менше 14 років. Ігнорувати цю умову не варто, так як у дітей використання гепарину нерідко призводить до розвитку різноманітних ускладнень.
Згідно інструкції, мазь потрібно наносити акуратними круговими масажними рухами. Відразу після застосування шкірний покрив трохи червоніє, а людина відчуває тепло в ураженій зоні. Використовувати мазь можна до 5 разів на день.
Синяк на щеке: причины возникновения и методы лечения Здоровье
Народні засоби
Багато людей цікавляться тим, як прибрати синець на щоці за допомогою нетрадиційних методів. Найбільш дієвими є наступні рецепти:
Взяти 10 г солі і розвести її в 100 мл води. В отриманій рідини змочити шматок марлевою або бавовняної тканини і прикласти до щоки на 2 години. Закріпити компрес можна за допомогою шарфа або бинта.
Взяти 10 г насіння льону. Подрібнити за допомогою блендера. Змішати сировину з 40 мл будь-якого рослинного масла (краще оливкової). Отриманий засіб нанести на складений в декілька шарів шматок бавовняної тканини. Закріпити компрес і залишити на ніч.
Взяти свіжий капустяний лист. Добре промити його в проточній воді. З одного боку зробити на аркуші багато неглибоких надрізів. Прикласти його до щоки і зафіксувати. Компрес рекомендується робити на ніч.
Взяти 10 г квіток багна. Подрібнити сировину. Залити його 200 мл води. Поставити ємність на вогонь. Кип’ятити протягом 15 хвилин. Отриманий відвар остудити і процідити. Змочити в ньому шматок тканини і прикласти її до щоки на 2-3 години.
Взяти кілька листя алое. Промити в проточній воді. Дрібно подрібнити сировину. За допомогою марлевої тканини вичавити з нього сік. В отриману цілющу рідину (10 мл), додати 10 г меду. Ретельно змішати компоненти. Отриману масу викласти на тканину і прикласти її до обличчя. Зафіксувати. Процедуру рекомендується робити на ніч.
У рівних пропорціях взяти полин (попередньо подрібнену), мед і касторове масло. Ретельно змішати компоненти. Отриману мазь нанести на уражену ділянку. Змити теплою водою через 20 хвилин.
Взяти 200 г будь-якого жиру натурального походження. Подрібнити кілька шишок хмелю. Розтопити жир на водяній бані. Додати подрібнені горіхи. Прибрати ємність з вогню і дати засобу загуснути. Отриманою маззю як можна частіше змащувати гематоми.
Взяти 20 г картопляного крохмалю. Змішати його з водою так, щоб консистенція нагадувала густу сметану. Дану масу нанести на уражену зону. Змити через півгодини теплою водою. Згідно відгуками, гематома починає розсмоктуватися вже через 3 дні.
Взяти кілька листя подорожника. Подрібнити за допомогою блендера. Отриману кашку нанести на щоку і залишити на 20-30 хвилин.
Взяти невелику цибулину і максимально її подрібнити. Отриману кашку нанести на шматок бавовняної тканини, складеної в декілька разів. Прикласти до ураженої щоці. Через 15 хвилин змити теплою водою.
Як показує практика, поєднання традиційних і народних способів допомагає значно прискорити процес розсмоктування гематоми на щоці. Додатково лікарі рекомендують вживати в період лікування вітамін С.
Синяк на щеке: причины возникновения и методы лечения Здоровье
Перша допомога
Відразу після одержання травми необхідно прикласти до ураженої зоні холод. Бажано її ще забинтувати, але зробити це простіше з кінцівками, ніж з особою. Тому головне, що потрібно зробити — це прикласти холод. Завдяки цьому виникне спазм судин і капілярів вийде менший об’єм рідкої сполучної тканини.
В якості холоду можна використовувати не тільки лід. Підійде і пляшка з водою з холодильника, і шматок м’яса, і пакет з замороженими продуктами (овочами, грибами, ягодами).
Кожні 5 хвилин лід необхідно прибирати на 1 хвилину. Це обумовлено тим, що безперервне його застосування може призвести до обморожування.
У яких випадках звертатися до медичного закладу
Невеликі синці можна вилікувати самостійно, використавши народні засоби і аптечні препарати. З великими гематомами, набряками і вираженими порушеннями цілісності шкірного покриву краще звертатися до лікаря. Ігнорування проблеми може привести до різного роду ускладнень, в тому числі параліч лицьових м’язів.
Якщо синяк на щоці з’явився без видимої на те причини, у медичний заклад потрібно обов’язково звертатися. Найчастіше це свідчить про дефіцит в організмі деяких вітамінів, але все ж не можна виключати ймовірність наявності серйозних патологій:
Тромбоцитопенії.
Раку крові.
Варикозного розширення вен.
Захворювань печінки.
Крім того, синці іноді є наслідком тривалого прийому препаратів, активні компоненти яких сприяють розрідженню крові. У цьому випадку може знадобитися коригування режиму дозування.
Висновок
У більшості випадків синяк на щоці є наслідком отримання травми. При цьому гематома може бути як зовнішньою, так і внутрішньою. У першому випадку вона має інтенсивний відтінок, у другому — нічим не відрізняється від здорового шкірного покриву, але при пальпації можна виявити хворобливе ущільнення. Позбутися від невеликого синяка можна самостійно. Для цього можна використовувати народні та аптечні засоби. При великих гематомах необхідно звернутися до лікаря.
Відвідати медичний заклад стоїть і в тому випадку, якщо синяк на щоці з’явився без видимої на те причини. Нерідко такий стан свідчить про нестачу в організмі вітамінів і мікроелементів. Набагато рідше воно свідчить про розвиток в організмі серйозних патологій, але ігнорувати його не можна. Лікар проведе діагностичні заходи і при необхідності складе схему лікування.

попередня статтяРибалка обернулася справжнім кошмаром: з води на людей взглянуло стародавнє чудовисько
наступна статтяЕпічний провал власника гаража (3 фото)