У 1969 році вируючий водний потік, що обрушується по американському водоспаду (з двома побратимами — «підковою» і «фатою» — він утворює комплекс водоспадів, який називають ніагарським), на час стиснувся до скромного струмочка. За кілька років до цього стався масивний зсув і нагромадив біля підніжжя водоспаду купу каменів висотою в 30 метрів. Побоюючись подальшої ерозії, яка загрожувала остаточно погубити це диво природи, в інженерному корпусі армії сша вирішили на час його осушити, щоб зміцнити розломи грунту. Американська частина ніагарського водоспаду оголилася на п’ять місяців.

У червні річку ніагара пустили по новому руслу, що проходить по канадській землі. Для цього військові звели греблю з 27 тисяч тонн каміння. Їх доставляли до місця на здоровенних вантажівках, яким в цілому треба було зробити 1200 рейсів від каменоломні і назад.

Поки сусідній водоспад «підкова» приймав додатковий обсяг води, фахівці обстежили річкове дно і закріпили спеціальними болтами ряд розломів для того, щоб уповільнити процес ерозії. А також зміцнили укіс і спорудили земляну дамбу.

Після того як водоспад осушили, біля його підніжжя були знайдені два трупи. Всього два. Враховуючи, наскільки активно громадяни в усі часи кінчали тут життя самогубством або пускалися у всякі навіжені пригоди, там могло зібратися ціле кладовище. Але вода забирала тіла з очей геть.

Оголений водоспад викликав серед туристів не менше пожвавлення, ніж раніше. Особливо завзяті, ігноруючи заборону, вибігали за огорожі і насолоджувалися відчуттям того, що скачуть по землі, яка протягом 12 тисяч років була прихована під пінною водою. Заодно збирали монетки, які у великих кількостях були розкидані по руслу.

Роботи завершили наприкінці листопада. Греблю підірвали, і вода знову кинулася до уступу зі швидкістю 170 тисяч кубометрів на хвилину. Американські змі повідомили, що за пожвавленням водоспаду спостерігали 2650 глядачів.

попередня статтяРегіна Тодоренко розповіла, як відновлює фігуру після пологів
наступна статтяЧому осіннє листя в європі жовті, а в північній америці-червоні