Спільна команда Далекосхідного федерального університету (ДВФУ) та Інституту проблем морських технологій Далекосхідного відділення Російської академії наук (ИПМТ ДВО РАН) здобула перемогу на відкритому Чемпіонаті Азії з підводної робототехніки — Singapore AUV Challenge-2019, який проходив у Сінгапурському політехнічному інституті з 8 по 11 березня. За перемогу боролися 35 команд з Індії, Індонезії, Японії, Шрі-Ланки, Гонконгу і Макао, Таїланду, Тайваню, Малайзії, Кенії, Туреччини та Росії. Лише 16 з них вдалося пройти відбірковий кваліфікаційний етап і виступити у фіналі змагань.
У фіналі російська команда обійшла за кількістю набраних очок суперників з Богорського сільськогосподарського університету Індонезії, Північно-західного політехнічного університету Китаю, Міського університету Гонконгу та Школи технологій та управління імені Мукеша Пателя Індії — посіли призові місця.
На чемпіонаті в Сінгапурі дальневосточники представили апарат Pandora, який вміє виконувати різні функції під водою, зокрема розпізнавати окремі предмети за допомогою очей-відеокамер, перевозити вантажі, піднімати і скидати їх у певному місці.
Під час фіналу розумна машина, користуючись тільки власним «зором», без зв’язку з людиною «виконала» всі поставлені організаторами завдання: вона подолала задану дистанцію в басейні, пройшла у ворота і знайшла пингер — ультразвуковий підводний маяк.
Підводний робототехніка — одне з пріоритетних напрямків розвитку Далекосхідного федерального університету. У цій області вуз має міжнародним авторитетом, який підтверджують успішні виступи студентів та аспірантів на престижних змаганнях. З 2012 року команда ДВФУ щороку стає призером у класі автономних роботів на всесвітніх турнірах RoboSub і азіатських чемпіонатах Singapore AUV Challenge.
У 2019 році в команду переможців увійшли магістранти Школи цифрової економіки ДВФУ Андрій Махлярчук, Олександра Жихарева, Микита Утін, Олексій Щурів, а також студенти бакалаврату Інженерної школи вузу Іван Чемезов і Вадим Сабуров. Наставниками для них стали представники ИПМТ ДВО РАН Олександр Павин, Григорій Єлісєєнко і Максим Спорышев.

попередня статтяСудмедексперт відтворив обличчя стародавніх мумій
наступна статтяПідвісні «труни» для десантників 1930-х років.