Подивитися на стовпи вивітрювання, розташовані на плато Маньпупунер в республіці Комі збирався давно — як ніяк одне з «семи чудес Росії» за версією від 2008 року, тим більше інші природні чудеса, що входять в цей список, були раніше відвідані. Однак за віддаленого розташування плато, з року в рік ця ідея відкладалася. Нарешті в цьому році ланцюг випадкових збігів посприяла здійсненню цієї ідеї в лижному поході в це унікальне місце.
Далі фоторепортаж, всі фото клікабельні, відкриваються в новому вікні, в більшому дозволі.

Набережна міста Івдель, Свердловської області.
На плато Маньпупунер можна потрапити як з республіки Комі, так і зі Свердловської області, в залежності від часу року, на вертольоті, пішки, на лижах або на снігоході. Оскільки стояло завдання зустріти світанок на плато, то ідеальним способом туди дістатися був лижний похід, так як тільки лижникам керівництво заповідника, на території якого знаходиться плато, дозволяє провести одну ніч у будиночку єгерів, розташованому в безпосередній близькості від стовпів вивітрювання. На сьогодні, на лижах існує лише маршрути зі Свердловської області, поблизу міста Івдель.
Сам Івдель являє собою якийсь еталон «безнадії точка ру». Якщо раніше тут працював гідролізний завод, купа ліспромгоспів, потужна база геологорозвідки, сьогодні це все пішло в небуття, залишилися лише газова компресорна станція «Народного надбання», та незначна золотовидобування. Навіть тюрми, яких багато було в цих місцях, потихеньку згортаються, кажуть, як не відповідають сучасним нормам.

помітив… якщо десь, серед загального депресняку, зустрічаєш якийсь яскравий шматок благоустрою, як, наприклад, у Ивделе — набережна, ось ця, мабуть, недавно відбудована церква…

..краєзнавчий музей…
…то, як правило, це якесь «Народне надбання» «гріхи замолює»…

Цікаво який джерело коштів в Ивделе, витрачених на це локальне впорядкування…

Місце старту лижного походу — «база геологів», а точніше база російсько-китайських золотошукачів, які вкорячили якісь шалені гроші в проект видобутку золота в цьому місці, але так і не отримали дозвільні документи. «Бізнес по-русски», однак.

Дістатися сюди ще те пригода! Досить сказати, що близько 250 км до цього місця, ГАЗ-66, тут ласкаво іменований «Шишига», долає за 13 годин! А назад ми їхали 16 годин.

Нарешті старт лижній частині маршруту.
Основна частина лижного маршруту проходить по річках Луцоулья і Янысос, потім треба перетнути Уральський хребет, реально здійснивши перехід з Європи в Азію і нарешті забратися на плато….

Обід. Гід, накриває галявину.

До речі про гіді. Яна, 23 роки. Закінчила уфимський університет, отримавши диплом еколога, але працювати за фахом не змогла — каже, що головне в екології у нас в країні, не захищати природу, а забирати гроші у тих, хто з тієї або іншої причини щось порушив. Два роки тому влаштувалася гідом в туристичну компанію, що займається організацією походів по Північному Уралу, яку шість років тому заснував, тоді ще 18-річний хлопець — сьогодні це вже сімейний проект.

Тепер, коли хтось буде говорити, що сучасній молоді ні чого не треба, завжди буду приводити в приклад цей тандем.

Похідна романтика. За приготуванням вечері.

Мій «тысячезвездный «Хілтон»…

…проте свіжо…

На світанку…
Прикольно ставити намет у лижному поході в лісі. Під наметом близько метра снігу. Тому і ставити її припадає на лижах, і заповзати в неї так само можна тільки по лижах…

Головний Уральський хребет зустрів завірюхою…

..крізь яку в п’ятдесяти метрах вже ні чого не було видно…

..притулок для туристів на Головному Уральському хребті — два житлових модуля і кілька службових будівель. Кажуть влітку навіть інтернет буває, а взимку вітри і заметілі тут свій дизайн-проект здійснюють…

.. ось так, наприклад, виглядає дизайн одного громадського місця…

..втім, будиночок єгерів на плато оформлений в тому ж стилі…

…а це літня альтанка…

..межа розташування зони стовпів вивітрювання, куди, після розміщення у будиночку єгерів, крізь заметіль ми пішли по навігатору, в надії що розпогодиться…

..не розпогодилося… в цей день стовпи з працею перебували, а загальний вигляд плато представлявся лише за раніше переглянутих картинок…

..зате ранок подарувало феєричний світанок…

..як же це захоплююче дивитися, як сонце кожну хвилину змінює види на ці велетні…

.. це той стан, коли не помічаєш ні часу, ні вітру, ні морозу…

..гасаючи по плато в пошуку чергового кадру…

..сонце майже зійшло…

..і нарешті освітило велетнів…

..прощальний погляд і в будиночок єгерів збирати речі, так як належить шлях назад…

..вид на будиночок єгерів з боку стовпів вивітрювання. Природа подарувала цікаве явище — зимову веселку…

…початок зворотного шляху… Приголомшливі види на плато…

…все таки природа кращий художник…

..а північна природа, до того ж, одна з найкрасивіших!

«чарівний ліс»…

…вразив мене не менше стовпів вивітрювання…

нижче кілька фото з 100500 кадрів, зроблених в цьому лісі…

попередня статтяАзмун реалізує наступний вихід один на один, а потім поїде в Європу. У Сердара немає слабких місць
наступна статтяДля Малишко чемпіонат світу завершений достроково? Він йшов до цього весь сезон!