Первітин, Бензедрин і інші «чудо-таблетки» Другої світової війни
Як відомо, на війні вирішальна роль належить все-таки не техніки, а людині. Це доводить історія всіх збройних конфліктів. Стрімкі танкові прориви і нальоти авіації марні без підтримки піхоти. Та й не слід забувати, що машинами керують не роботи, а солдати, яким потрібно спати, їсти, відпочивати.
Первітин для вермахту
Створити універсального бійця, який не потребує відпочинку і не відає страху, було одним з першочергових завдань Третього рейху. Амфетамін, похідним якого є таблетки «Первітин», був синтезований в Німеччині ще в 1887 році. З 1930-х препарат почали використовувати в медицині в якості стимулятора, а вже в 1938 році він масово поставлявся в армію. Первітин входив до складу раціону льотчиків, підводників і танкістів.
З початком кампанії у Франції «чудо-таблетки» стали отримувати чи не всі бажаючі. Так про це у своїй книзі «Нацисти на снід» розповідає фармацевт Вольф Кемпер: «Ідея була в тому, щоб перетворити звичайних солдатів, моряків та льотчиків роботів, що володіють надлюдськими здібностями». І спочатку все йшло дійсно добре. Побічні ефекти були виявлені в 1939 році в ході медичної інспекції на Західному фронті. Виявилося, що препарат поширюється практично безконтрольно і багато солдати і офіцери вже стали амфетаминовыми наркоманами. Керівництво Третього рейху намагалась взяти ситуацію під контроль, але це виявилося непросто. Тим більше, що почалася незабаром Східної кампанії «універсальні солдати» знадобилися Німеччині ще більше.
Бензедрин для Британії
Кайюс Беккер у своїй книзі «Битва за Англію» пише, що англійці познайомилися з наркотиками лише в 1940 році, коли стали збивати німецькі бомбардувальники. Можливо, це так, але лише стосовно цивільних або піхоти. Англійські льотчики отримували англійський аналог Первітину — Бензедрин — з кінця тридцятих.
А пізніше більш щадний варіант стимулятора, Метедрин, стало вільно продаватися в лондонських аптеках. Його рекомендували приймати цивільним особам, щоб вони могли зберігати спокій в бомбосховищах і підвищувати продуктивність праці на благо батьківщини.
«Бенні» для янкі
Американські солдати теж отримували Бензедрин, який по-свійськи називали просто «Бенні». Препарат на основі метамфетаміну прописували проти морської хвороби, алергії, видавали перед тривалими походами і боєм — так як він викликав ейфорію і притупляє відчуття страху. Для льотчиків, танкістів і водіїв військових вантажівок був розроблений більш сильнодіючий препарат Декстро-амфетамін, який допомагав справлятися з навантаженнями, коли людський організм вже не витримував.
Японські «котячі очі»
Свій варіант стимуляторів, Хиропон, застосовували і в Японії. Він не тільки притупляє відчуття страху і додавало сил, але й загострював слух і зір, за що і отримав своє прізвисько. Хиропон застосовувався не тільки в армії, але навіть у великих кількостях серед цивільного населення — промисловість маленької країни гостро потребувала робітників, здатних працювати по 14-16 годин.

попередня статтяМисливець розстріляв шпигунський дрон зоозахисників
наступна статтяГеніальні ідеї для декору батарей