Два захоплених дайвера переїхали на озеро телецьке, щоб мати можливість частіше занурюватися. Роман воробйов і тетяна клименко стали співробітниками алтайського заповідника, задумали підводну екологічну стежку і вирішили зайнятися екопросвещением, супроводжуючи туристів в їх підводних подорожах.

Чим цікаво озеро алтин-кель

Телецьке озеро алтайці красиво називають озером золотим, або алтин-кель. Воно охороняється юнеско, тому що після байкалу є другим вмістилищем чистої прісної води на землі. Але примітно воно не тільки своєю кришталевою чистотою.

фото: а.лотов/altzapovednik.ru

Водолази кажуть, що унікальні гідробіонти телецького і його хитромудрий рельєф цікавіші, ніж у червоному морі. На глибині можна побачити підводні гори і стрімкі скелі, оброслі водоростями дерева і затонулий пірс, осипи з величезних валунів і навіть підводні каньйони.

фото: а.лотов/altzapovednik.ru

Закохавшись в цю красу, роман і тетяна вирішили створити на озері дайв-станцію, яка б займалася навчанням дайверів і супроводом недосвідчених підводників.

Дайв-станція для занурення і вивчення

Досвідчені інструктори буквально водять «за ручку» початківців нирців і звертають їх увагу на різні об’єкти показу. Наприклад, затонулий в 90-е пірс, який служив до цього близько тридцяти років, зараз є домом для підводних мешканців на глибині від 3 до 12 метрів. Можна розглянути, як обертаються крильчатки метеоприладів на плавучій метеостанції, змитої з плоту під час сильного шторму.

фото: долгов іван/altzapovednik.ru

Приходять з екскурсією школярі села яйлю неподалік: їх увагу співробітники звертають на те, як ростуть губки, водорості, які водяться риби і як вони ховаються між дошками. Так заповідник займається екологічною освітою молодого покоління. Крім того, стежка мінімально шкодить природі, і на ній вчені проводять дослідження.

Планів на майбутнє-громаддя

Захоплені творці першої в росії підводної екотропи сповнені ідей. Хочуть зробити підсвічування стежки, як на байкалі, а в деяких місцях обладнати підводні камери. Тоді з підводним життям телецького зможуть познайомитися ті, кому протипоказано занурення. У планах зробити для візит-центру колірну шкалу озерної води.

фото: altzapovednik.ru

Вода алтин-кель унікальна по світлопоглинанню: спочатку прозора, на глибині 30 метрів наступають зелені «сутінки», а ще глибше панує темрява. Найбільше бажання-знайти спонсора на придбання підводного дрона. З ним будь-яка людина буде мати можливість випробувати нехай не всю гаму почуттів від відвідування екотропи, але хоча б частину.

Про екотроп в прикамье, яка веде до місця незапланованого приземлення «востока-2», ми писали в статті .

попередня статтяЧому китайці ганяються за північним сяйвом
наступна статтяВикривач сша: історія судів і правди ассанжа