Пропонуємо відправитися в минуле. Наші «осколки історії» познайомлять з древніми і не дуже артефактами, знаменитими людьми минулих років і знаковими подіями, про які всі чули. А ще тут можна знайти багато дрібних деталей, які наблизять минуле, зроблять його більш яскравим і опуклим.

1. Та сама клятва гіппократа на папірусі iii століття.

2. Туркменський килим з портретом дорогого леоніда ілліча брежнєва, 1970 рік.

3. Пес-повітроплавець.авіатор шакір селіба джерван іноді брав свого улюбленця в політ. Цей знімок зроблений 31 липня 1912 року. На звороті напис:»перший пес, який злетів у небо». Фото з колекції музею повітроплавання і астронавтики смітсонівського інституту.

4. Молодий тургенєв. Здається, схожий на басту — василя вакуленка?оригінальний дагеротип зроблений в середині xix століття в парижі майстром о. Біссоном. Реконструкція кольору: художник ольга ширніна / klimbim.

5. Міст, з якого стрибають вже більше 450 років.p. S. Старий міст в мостарі побудували в 1566 році при султані сулеймані чудовому. Поети порівнювали його з веселкою, а в свідомості людей він століттями служив символом мирного співіснування багатонаціонального населення міста, а пізніше і всієї боснії і герцеговини. У 1993 році саме через цей символізм міст зруйнували під час боснійської війни. Відновлювали його вже в нульові.

Причому брали тільки залишки старої конструкції і камені з місцевих кар’єрів. Турецька компанія навіть використовувала техніку оттоманської імперії, щоб конструкція вийшла автентичною. Стрибки з мосту в холодну річку неретва служать не просто розвагою, а засобом заробітку для місцевої молоді.

Це дуже складний трюк, якому вчаться з дитинства. З 1968-го почалися офіційні щорічні змагання. Відзначають, що стрибати з моста почали практично з моменту його побудови. Перше письмове свідоцтво про стрибки відноситься до 1664 року. Автор фото: onderkoca.

Менше

6. Мобільна голубник військово-поштової служби часів першої світової війни.

7. Вождь міністрів срср косигін. Фото зроблено під час візиту до канади в 1971 році.

8. Давньоримський складаний ніж i століття.

9. Напевно, стільки пива випили вболівальники за всі дні чемпіонату світу з футболу. Але бочки на фото чекає незавидна доля. Їх спалять. Справа відбувається в сша в 1924 році, в самий розпал сухого закону.

10. Легенда.

11. Імперське напрестольне євангеліє, найстаріша реліквія священної римської імперії. Рукопис зроблений в кінці viii століття майстрами карла великого. Золотий оклад виконаний близько 1500 року майстром хансом фон ройтлінгеном в ахені. Експонат скарбниці хофбургского замку.

12. Колюча засідка. Італійські артилеристи в тунісі, 1943 рік.

13. Англійська гонщиця кетлін коад петре і її автомобіль delage v12, 1935 рік. Їй довелося використовувати накладки з дерева, щоб діставати ногами до педалей. Але це не завадило міс петрі встановити рекорд швидкості в 216,85 км/год.

14. Замок біля річки. Фортеця рейштайн була побудована в 1316 році в долині середнього рейну. Якщо тоді його розташування мало стратегічну важливість, то сьогодні це вже туристична перевага. Будь-який бажаючий може пожити в старовинному середньовічному укріпленні і милуватися видами на рейн.

15. До питання про те, як будували піраміди.давньоєгипетський рівень. Якби права ніжка вціліла, ним можна було б користуватися і сьогодні. Рівень треба поставити на кладку: якщо вона рівна, підвіс буде розділяти кут в 90° рівно навпіл. Експонат знайдений в гробниці художника сеннеджема. Відноситься до епохи xix династії (1292-1186 роки до н.

16. Рукомийник короля швеції карла xii. Переданий петру i як один з трофеїв, захоплених після полтавської битви. Експонат музеїв московського кремля.

17. Фенечка з стародавнього єгипту. Цей браслет належав цариці xvii династії аххотеп i. Бісеринки зроблені із золота, лазуриту, сердоліку і фаянсу.

18. Дівчинка олена-перша в світі дитина, батьки якої літали в космос. Дочка космонавтів андріана ніколаєва і валентини терешкової. Фото з особистого архіву.

19. 100 років тому, в ніч з 16 на 17 липня 1918 року, розстріляли останню імператорську сім’ю росії.

В будинку іпатьєва були вбиті дочки царя ольга, марія, тетяна і анастасія, син олексій, імператриця олександра федорівна, сам микола ii і свита: лейб-медик е. С. Боткін, лейб-кухар в. М. Харитонов, кімнатна дівчина а. С. Демидова і камердинер полковник а. Е. Труп.

Останки загиблих почали знаходити тільки в кінці xx-початку xxi століття. 20 серпня 2000 рпц зарахувала царську сім’ю до лику святих.

20.

100 тому, 18 липня 1918 року, народився нельсон мандела. Він став головним символом боротьби за права людини в період апартеїду. Його тримали у в’язниці 27 років, але ув’язнення не завадило цій людині зберегти в собі дух свободи.

Ось як сам мандела говорив про це: «бути вільним означає не просто скинути з себе кайдани, але жити, поважаючи і примножуючи свободу інших».

21. Голова гладіатора зі слонової кістки. Знайдена в помпеях. Експонат національного археологічного музею неаполя.

22. Перстень-пістолет із сша зразка 1870-х років. Його називали «ідеальний захисник». Цей експонат аукціонного дому czerny’s зберігся у футлярі з викруткою для перезарядки і патронами калібру 3 мм.

попередня статтяЯкщо все дійсно так, то у вас надійні відносини
наступна статтяПереможці конкурсу астрофотографії «astronomy photographer of the year 2021» (10 фото)