Далі вас чекають фотографії Прип’яті, зроблені ще під час будівництва окремих елементів Чорнобильській АЕС. Знімки були зроблені понад 35 років тому, однак, плівка довгий час залишалася невиявленою, а тому побачити їх вдалося тільки зараз.
Далі слова автора:
Одного разу, року так в 1979-1980, коли зведення загальної для третього і четвертого блоків Чорнобильської АЕС вентиляційної труби ВТ–2 наближалося до кінця, Олександр Шубовский, трудящий у складі зведеної бригади монтажників в конторі з назвою «Спеценергомонтаж», влаштував з колегами невелику фотосесію на свою «Вілію». Чорно–біла плівка «Свема» в 36 кадрів і 65 одиниць. Пофоткались, автор проявив плівку і поклав, не друкуючи, до найближчої оказії, на шафу. Оказії все якось не траплялося, а в лютому 1986 року Олександр поїхав на шабашку в Якутію. Там його й застала звістка про аварію. Рік потому, коли будівельнику вдалося потрапити в свою розграбовану мародерами квартиру в евакуйованої Прип’яті, він виявив незайманий пакет з плівками. Привіз додому і… забув майже на 30 років…
У фотоархіві ЧАЕС не дуже багато кадрів доаварійний період. До найбільшої в світі радіаційної катастрофи, Чорнобильська АЕС — це нікому не цікаві будні: сірі будівлі, труби, крани, все, що потрібно тільки для офіціозу. Що тут знімати? Тому, коли в прес–службу ЧАЕС принесли плівки майже сорокарічної давності, друкованих кадрів з якої ніхто і ніколи не бачив, в кабінеті трапився маленький локальний захват. Невелике містечко Славутич був поставлений на вуха у спробах знайти плівковий сканер, щоб оцифрувати зображення і… все вийшло!
Члени зведеної бригади. Всі обладнані страхувальними поясами, ланцюгами і карабінами для роботи на висоті. Один з роботяг імовірно тримає в руках рацію для зв’язку з кранівником.
Розміри вентиляційної труби (ВТ–2) у порівнянні з людиною. Але фото видно побутівка, що стоїть на даху будівлі третього енергоблоку.
Висота ВТ–2 — більше 150 метрів — це 40 поверховий будинок. На момент зйомок бригада працювала на 74 позначці. Щоб зайвий раз не робити марш–кидки по сходах до їдальні («Ромашка» або «Фіалка») і назад, обіди бригаді піднімали краном прямо на дах.
Видобуті з металевого термоса каструльки з супом, друге, пиріжки, молоко…
Монтажники–висотники. Ззаду на фото видно що стоїть напроти 2 блоку вантажний барабан, здійснював вивантаження палива в вагон–контейнер.
Підйом по драбині на ВТ–2.
Зварювальні роботи на висоті.
Мобільна монтажна люлька для робіт поза основним майданчики.
Трубу будували посекційно. За 2 місяці підняли всі 154 метри.
Чудова фотографія. Третій енергоблок. Знято з боку, де найближчим часом буде побудований четвертий. Поки на місці четвертого енергоблоку варто… Гараж. Праворуч — недобудований машинний (турбінний) зал, єдиний для всіх чотирьох енергоблоків ЧАЕС.
Непізнаний хіпстера в модних окулярах і на мопеді
Всупереч всім правилам ТБ. На висоті з цигаркою, але без страховки
Будівельники. Схоже, гак крана перекрив вид на юну Прип’ять.
Зварної
Будівельники. Ззаду видно темні корпусу блоків 2 і 1, а ще далі — водойма–охолоджувач.
Еротична сцена над реактором
Автор фотографій — Олександр Шубовский
Звідси