Не так давно один відомий блогер побував в Омську і поділився своїми враженнями про цьому великому обласному центрі. Судячи з усього, побачене справило на нього далеко не найкраще враження, і весь побачений негатив він представив у своєму фотозвіті.
Далі авторський текст:
Омськ виглядає так. Місто абсолютно жебрак, більшу частину займає приватний сектор, доріг мало, а ті, що є, розбиті.
Це омський двір. Вони завалені сміттям, тут вже давно не стоїть питання, паркуватися чи немає на газонах, в омських дворах стерті межі між дорогами, газонами, парковками. Омськ місцями нагадує розкопки стародавнього міста, де вчені гадають, що тут було раніше. Моторошно, що в таких умовах живуть люди.
Абсолютно нормальна ситуація в Омську. Без гумових чобіт на вулицю намагаються не виходити. Двори або потопають у бруді, або затоплені. Це нормальна ситуація в місті, в якому все розвалено. Звичайно, коли омичи повертаються додому і читають мої пости з критикою інших міст, вони дуже дивуються, чого це мені не сподобалося.
На багатьох тротуарах жителі споруджують містки, щоб ходити.
І це Омськ, хоча більше схоже на село.
На президентських виборах 2012 року в Омській області за Путіна віддали свої голоси 55,55% осіб.
На виборах в Держдуму 2011 року «Єдина Росія» набрала в Омській області 39,6% голосів.
На дострокових виборах губернатора Омської області у 2015 році представник «Єдиної Росії» Віктор Назаров набрав 60% голосів.
Перше місто в Росії, де вуличне мистецтво зі сміття виглядає хоч трохи оптимістично.
Дуже багато вуличної торгівлі. Стійке населення, ті, хто не може врятуватися і виїхати, торгують на вулицях. Продають все, речі, м’ясо і рибу, прямо з землі.
Як було в Москві в 90-е.
Без лопати в Омську нікуди. Бруду стільки, що кожен день доводиться відвойовувати у неї життєвий простір.
Це одна з вулиць міста, неподалік від центру.
В місті є трамвай.
Трамвай старий, давно потребує реконструкції. Але грошей немає ні на що.
Останнє, на що знайшли гроші – новий логотип омського транспорту і наклейки з ним.
Але трамваї не подобаються керівництву міста, і їх знищують. Ще в 2013 році мер Двораковський вирішив не відновлювати трамвайні лінії на Лівому Березі (Кіровський округ) з-за мізерного пасажиропотоку». Одночасно в місцевих ЗМІ почала з’являтися реклама руху «Омськ Проти Трамваїв», яке лобіює знищення трамваїв на вулицях Лермонтова, Жукова, Сєрова, Навчальної, Котельникова та 2-ї Транспортної. У травні 2013-го Двораковський, до речі, підтримав ідею прибрати трамвай з вулиць Жукова і Лермонтова і назвав трамвайний транспорт неактуальним. Зараз в Омську працюють всього 6 трамвайних маршрутів, від мережі довжиною 227 км залишилося тільки 60, але і вони при нинішньому градоначальника постійно під загрозою зняття.
На місце трамвая приходять маршрутки. Брудні, старі, незручні.
«Ех, Росія!» Страшні мікроавтобуси як зграї голодних бродячих собак носяться по Омську, полюючи на пасажирів. Місто будує в пробках, які іноді гірше, ніж у Москві. Громадський транспорт знищать в найближчі роки.
Залишиться тільки це.
Колись промінчиком світла, хоч якоюсь надією на покращення ситуації в місті було будівництво омського метро, яке протягом 24 років вкладали (а фактично закопували під землю) мільярди. Але все, чого вдалося досягти – будівництво однієї станції в центрі міста. «Бібліотека імені Пушкіна» стала пам’ятником містобудівних помилок.
Будь у Омська нормальний керівник, він міг би ще багато років тому визнати неспроможність ідеї будівництва метро, перестати заривати мільярди в землю і почати вкладати їх у розвиток громадського транспорту – наприклад, будівництво швидкісного трамвая і оновлення парку тролейбусів/автобусів. Але влада міста продовжували наполегливо закопувати гроші, поки вони остаточно не скінчилися.
У 2014 році метро «законсервували на невизначений термін». На початку 2015 року мер Двораковський говорив, що не бачить сенсу «добудовувати» метро. Але в цьому році влада міста та області все ж вирішили добудувати деякі об’єкти (наприклад, станцію «Зарічна» і один з перегонів), щоб потім законсервувати всі вже надовго. Тобто, проект давно мертвий, але гроші на нього продовжують витікати з бюджету.
Перехід став майданчиком для вуличних музикантів. Це, власне, все, що залишилося від проекту, який за чверть століття були вкладені мільярди.
Омічей повинен страждати. Кожен день, кожну хвилину відчувати на собі всю безнадійність існування в Омську. Ось такі тут зупинки.
І це теж зупинка.
Це за місцевими мірками дуже гарна, чиста і красива зупинка.
Трамвайна зупинка.
Центр міста.
Дивно, в Омську є велодоріжка.
Божевільний на велосипеді. Не ризикнув би я по місцевих дорогах кататися.
Центр міста був зруйнований, так і залишається.
Омські діти грають з брудом.
ЛДПР тут як тут.
Ресторан «Колчак». Побудували якусь циганську пародію на історичну будівлю.
Будинок, де живе губернатор.
У дворі губернаторського будинку якісь згнилі халупи. Цікаво, куди у Назарова виходять вікна?
Сусіди губернатора біля свого будинку. Як видно, навіть тут немає доріг.
Моторошний Омськ доповнює реклама антиутопії Оруелла.
Звідси