Більшість водіїв вважають за краще використовувати два комплекти коліс — у відповідності з сезоном. У зв’язку з цим навесні кожному з таких автовласників доводиться вирішувати проблему правильного зберігання зимового комплекту гуми в теплу пору року.
Влітку основними природними факторами, які можуть вплинути на гуму автопокришки, вважаються висока температура та інтенсивне сонячне випромінювання. Що стосується температурного режиму (це стосується, до речі сказати, як літнього періоду, так і зимового), то він на зберігання коліс особливого впливу не надає. Принаймні, це справедливо для типових кліматичних умов середньої смуги Росії. З температурним режимом пов’язаний лише один аспект зберігання шини: вона повинна бути нагрітою або охолодженої рівномірно. Тобто складування біля гарячої батареї опалення, під прямими сонячними променями (або поруч з холодною стіною в морози) неприпустимо. Справа в тому, що гума при нагріванні стає м’якше, а при охолодженні тврдеет.
Якщо одна частина покришки буде протягом довгого часу нагрітої і м’якою, а друга — холодною і твердою, то за півроку існування в таких умовах колесо може фатально змінити форму. Причому так, що потім при шиномонтажі між нею і диском виявиться незнищенна щілину, через яку стане виходити повітря. При річному зберіганні колесо слід захистити від впливу прямих сонячних променів. Ультрафіолет, присутній в їх спектрі, здатний руйнувати деякі зв’язки в полімерних молекулах гуми. Тривалий вплив яскравого світла може призвести навіть до утворення численних мікротріщин на поверхні покришки і помітної втрати міцності.
Опасно ли хранить шины летом на балконе хранение шин
snegohod-rybinsk.ru
Незалежно від сезону, ідеальний спосіб зберігання гуми необмежений час — в змонтованому на диску вигляді, причому в підвішеному стані. При цьому покришка не відчуває ніякого тиску з боку оточуючих предметів. Створити такі тепличні умови сезонного складування коліс на балконі зважиться далеко не кожен автовласник. Тому зимова гума перечікує там літо в положенні чи лежачи на боці, або «стоячи на протекторі». Інтернет-експерти найчастіше радять стоячий спосіб зберігання. Нібито при ньому покришка менше деформується, хоча і самі ж обумовлюються: періодично колесо потрібно перевертати щоб не м’яли під власною вагою.
Ті ж джерела стверджують, що тримати колеса в лежачому положенні можна лише коли вони змонтовані на диску. Інакше, мовляв, нижня покришка в стопці під загальною вагою сильно мнеться і його потім не змонтувати. Автор цих рядків на особистому досвіді переконався в безпідставності таких страшилок. Так склалося, що протягом вже майже десятка років він за півроку зберігає на балконі свої колеса саме «стопкою» — і зимовий, і літній комплекти. І за весь цей час не виявив жодних проблем з осінньо-весняними перебортировками коліс. Таким чином, балкон влітку — оптимальне місце для зберігання гуми. Головне при цьому — ретельно вкрити її від сонця.

попередня статтяВирощування овочів на озерах Мянми (32 фото)
наступна статтяЗабавні подібності і збіги