У жовтні нцму провів третю російсько-французьку конференцію з соціальних проблем » соціально-економічна нерівність і бідність в сучасному світі: вимірювання, динаміка, перспективи в епоху невизначеності». Російські та французькі вчені обговорили, до чого призводить наростання нерівності, який його рівень у вітчизняній охороні здоров’я та освіті, а також як сприймає нерівність російське суспільство. «у нашому центрі тема нерівності є однією з ключових. Нерівність-один з глобальних викликів людства», — підкреслила ініціатор створення нцму проректор вше лілія овчарова на початку конференції. Один з учасників заходу, професор соціології університету люксембургу луї шовель, назвав нерівність «соціальним холестерином»: його «хороша» форма стимулює інвестиції в людський капітал, розвиток суспільства та економіки, а «погана» закупорює соціальні ліфти і перешкоджає подоланню бідності. Конференція отримала широке висвітлення в змі: 67 видань опублікували матеріали про захід. Після конференції нцму прийняв рішення створити дослідницьку мережу з питань нерівності: проводити семінари, публікувати доповіді і препринти і запустити сайт-платформу, щоб поширювати результати досліджень серед фахівців, шукати партнерів і співавторів для міждисциплінарних досліджень, ділитися інформацією про конференції, гранти і можливості для підвищення кваліфікації.

На третьому євразійському жіночому форумі нцму разом зі світовим банком провів тематичну сесію «self-making: освіта протягом життя». Учасники заходу обговорили, як мотивувати навчальні заклади проактивно реагувати на зміну потреб ринку праці, які фактори підвищують участь працюючих жінок у безперервній освіті, яким чином збирати статистику про отримання додаткової освіти з метою подальшого аналізу та які є успішні програми та практики, що стимулюють працюючих жінок до участі в безперервній освіті.

Першим великим заходом, в якому взяв участь нцму, був гайдарівський форум «росія і світ після пандемії». Він пройшов у січні 2021 року. Науковий керівник нду вше ярослав кузьмінов, ректор ранхігс володимир мау, ректор мдімв мзс росії анатолій торкунов і директор інституту етнології та антропології імені м.м. Миклухо-маклая ран дмитро функ провели презентацію центру. Також нцму організував наукову дискусію»людина в постковидному світі». У заході взяли участь проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва мдімв мзс росії андрій байков, завідувач центром крос-культурної психології та етології людини інституту етнології та антропології імені м.м. Миклухо-маклая ран марина бутовська, ректор московської вищої школи соціальних і економічних наук (шанінка) сергій зуєв і проректор нду вше лілія овчарова. Експерти обговорили, як зміняться люди, їх поведінка, звички і взаємини в результаті пандемії, чи стануть іншими економічні стратегії, форми зайнятості та трудові переваги, а також чи збільшиться нерівність між людьми.

В рамках року науки і технологій нцму провів спільну онлайн-конференцію нду вше та ранхігс «ринок праці: демографічні виклики та людський капітал», міжнародну наукову конференцію «креативна економіка: на шляху до посткризового відновлення та сталого розвитку», міжнародний форум молодих дослідників креативної економіки та багато іншого.

попередня статтяЯк бюджетно дістатися до Каппадокії
наступна статтяТоп 10 аніме про магію і чарівників