З кожним днем кількість способів крадіжки грошей з банківських карт невблаганно зростає, і тому ми пропонуємо вам ознайомитися з найбільш популярними методами роботи шахраїв. Витративши всього кілька хвилин вашого часу, ви забезпечите безпеку своїх коштів.

Шахраї представляються працівниками банку

Це свіжа схема обману, яка набирає більшу популярність у шахраїв.
Людині спочатку надходить СМС з номера 900 (сервісний номер Ощадбанку), в якому невідома особа просить перевести йому деяку суму грошей, яка спишеться з рахунку жертви, якщо у відповідному повідомленні відправити присланий цифровий код. Або операція буде підтверджена автоматично через 600 секунд.
Людина природно ошелешений від такої безвихідної ситуації. І тут починається найцікавіше… Раптом лунає телефонний дзвінок з офіційного номери Ощадбанку (8-800-555-5550), на іншому кінці дроту чоловік, який звертається до жертви по імені і повідомляє, що його намагаються обдурити шахраї. А він, як фахівець служби безпеки банку, повинен розібратися і допомогти в цій проблемі.

Далі співробітник «Ощадбанку» каже, що треба залишитися на лінії, написати відповідь на повідомлення — код, що там вказано, вставити пробіл і слово — «скасування перекладу». Після цього гроші, разом зі спеціалістом служби безпеки банку, безслідно зникають.
P. S. На питання, чи може шахрай зателефонувати, прикриваючись номером Ощадбанку, та так, щоб і при зворотному дзвінку, і у членуваннях дзвінків було вказано саме цей номер, представники стільникових компаній не приховують, що таке технологічно зробити можна.

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

Шахраї представляються працівниками банку . Ще одна поширена схема

Жертва розміщує оголошення про продаж будь-якого товару на одному з популярних сайтів оголошень і стає прицілом для шахраїв.
Дзвонить покупець і каже, що готовий придбати продавану річ. Далі він повідомляє, що знаходиться в іншому місті і готовий здійснити оплату на карту, а за покупкою надсилає кур’єра з транспортної компанії.
Жертва пересилає шахраєві номер своєї банківської картки, а також всі паспортні дані, так як вони потрібні транспортної компанії.

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

Через деякий час надходить дзвінок з номера, якого всі звикли довіряти — 8-800-555-5550 (офіційний номер Ощадбанку).
Голос: «Привіт. Я співробітник служби безпеки Ощадбанку. На ваш рахунок надійшов переказ у розмірі (називає суму). Так як сума велика, потрібне підтвердження. Вам на телефон було відправлено смс з кодом підтвердження. Якщо ви мені назвете, то сума зараз зарахується на ваш рахунок».
Жертва вірить і надає шахраєві всю інформацію, після чого всі гроші з карти зникають.

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

Шахрайство з допомогою бездротового терміналу і безконтактної технології PayPass

Зловмисники знімають гроші у пасажирів за допомогою бездротового терміналу через одяг і стінки сумок. За допомогою безконтактної технології PayPass з картки без PIN-коду можна зняти до 1000 російських рублів.
До нещастя, подібні злодюжки цілком можуть заполонити місця масового скупчення народу. Щоб зняти гроші з рахунку, досить прикласти пристрій до кишені або сумці, зчитувачі безконтактних карт працюють на відстані до двадцяти сантиметрів, дістати їх проблем не становить.

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

Уразливість безконтактних карт можна знизити з допомогою «шапочки з фольги», точніше, гаманця. Умовно кажучи, якщо ви покладете карту в фольгований пакет, спеціальний радиоэкранированный гаманець або металеву коробочку, транзакцію провести не можна.

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

І не забувайте про методи шахрайства з банківськими картами, які стали вже класичними. Ось деякі з них:

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

Скіммінг

Це крадіжка даних карти за допомогою спеціального пристрою, що зчитує (скімера). Зловмисники копіюють всю інформацію з магнітної смуги карти (ім’я власника, номер картки, термін закінчення терміну її дії, CVV — і CVC-код), дізнатися ПІН-код можна за допомогою міні-камери або накладок на клавіатуру, встановлених на банкоматах. Стати жертвою скіммінгу можна не тільки знімаючи готівку, але і оплачуючи покупки в торговельних точках.

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

«Мама, у мене проблеми, не дзвони, переведи гроші на цей рахунок»

Навіть якщо ваша дитина сидить на канапі поруч з вами, ви злякаєтесь, отримавши таке повідомлення. Так уже влаштовані батьки: вони турбуються про своїх дітей, і реакція на можливу загрозу їм дуже сильна. А якщо ваша дитина десь в місті? Проста, ефективна і нахабна схема, яка використовує сильні почуття і базові, фундаментальні інстинкти.

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

Фішинг

Злочинці створюють сайти, схожі на офіційні інтернет-сторінки кредитних організацій, на яких пропонують клієнтам залишити конфіденційну інформацію про себе. Інший варіант — розсилання поштою або за допомогою СМС фальшивих повідомлень від банків з проханням надати номери карт.
Отримавши цю інформацію, шахраї крадуть гроші з карток

Найпопулярніші способи крадіжки грошей з банківських карт (10 фото)

попередня статтяСелена Гомес випустила перший після лікування в рехабе відеокліп
наступна статтяTOP 10 фактів про які ви не знали