«Трохи встав на ковзани»
Останню медаль Універсіади в Красноярську росіяни завоювали на очах у прем’єра Дмитра Медведєва, який, як з’ясувалося, теж недавно став на ковзани. Хокеїсти обіграли словаків з рахунком 2:1. Всього в скарбничці російської збірної 112 нагород — це в 4 рази більше, ніж у найближчих суперників — Південної Кореї та Японії, разом узятих.
Приголомшливі результати росіян, які на відміну від інших країн прислали на змагання професійних спортсменів, вже стали притчею во язицех. Але Медведєв вважає, що все нормально: Росія хотіла підтвердити статус великої спортивної держави і зробила це.

У Красноярську медалі сипалися на росіян як з рогу достатку, причому навіть у тих видах спорту, де позиції наших спортсменів на світових першостях, прямо скажемо, невисокі (наприклад в жіночому слаломі).
Коли «золото» стали вважати вже десятками, незручність відчули навіть спортивні функціонери. Федеральні канали отримали вказівку не називати загальна кількість завойованих нагород, обмежуючись повідомленнями про безумовне лідерство нашої збірної.
Спортивні чиновники відзначають, що формально Росія нічого не порушила і нікого не підвела: на Універсіаді немає професійного цензу для учасників. Виступати на іграх може будь-який спортсмен у віці від 18 до 25 років, якщо при цьому він є студентом.
І ніхто не винен, що Росія проводить строгий відбір своїх атлетів, розглядаючи Універсіаду як тестовий турнір для перевірки другого і третього складів національних збірних. А наприклад, Німеччина і Норвегія приймають заявки від бажаючих по електронній пошті.
«Лідерство Росії — це нормально, — підтримав позицію Мінспорту голова FISU Ерік Сейнтронд. — Країна — господиня ігор повинна просувати своїх спортсменів. Якщо національна збірна країни-організатора не принесе нагород, їх же запитають: а де медалі?»
У Росії це питання тим більш актуальне у зв’язку з високими витратами на Універсіаду. Її організація обійшлася в 80 млрд руб., 30 млрд з яких витратив Красноярський край.
Експерти кажуть, що це приблизно вчетверо дорожче, ніж у Південній Кореї, але на свято нам грошей ніколи не шкода. Хоча, можливо, сума ще не остаточна: прямо в розпал змагань у красноярські суди надійшли позови від забудовників, які вважають, що їм недоплатили.
Дмитро Медведєв, який у вівторок відвідав кілька спортивних об’єктів Універсіади — зокрема багатофункціональний кластер «Сопка», де проводилися змагання з фрістайлу, хафпайпу та сноуборду, заявив, що спортивне спадщина студентських ігор має використовуватися в режимі нон-стоп, тоді витрати будуть по-справжньому ефективними.
«Це дуже хороші спортивні інвестиції, блискучі можливості. Гріх ними не скористатися. Наша задача завантажити всі це», — сказав прем’єр.
За словами представників Мінспорту, «Сопку» планується перетворити в федеральний тренувальний центр з зимових видів спорту, де збірні могли б готуватися до Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні. Є аналогічні пропозиції і по інших об’єктах. Правда, для цього будуть потрібні додаткові вкладення.
На зустрічі з переможцями та призерами Універсіади (а це, вважай, вся збірна) Медведєв підкреслив, що Росія в черговий раз підтвердила статус великої спортивної держави.
«Ви зібрали всі можливі нагороди, медалі, практично з усіх дисциплін», — похвалив молодих спортсменів прем’єр, додавши, що хоча рік тільки почався Універсіада в будь-якому разі залишиться ключовим спортивною подією.
Медведев вслед за Путиным начал заниматься хоккеем Байкал
Юні хокеїстки, які обіграли у фіналі Канаду, поспішили вручити ДАМу переможну ключку з автографами членів команди. Подарунок припав, як кажуть, до двору: глава кабміну зізнався, що пішов за прикладом Володимира Путіна і теж нещодавно «трохи встав на ковзани». «Так що в колекцію як мінімум», — притискаючи до грудей ключку, пообіцяв він.
Медведєв розповів, що щоранку робить зарядку, а якщо час дозволяє, то намагається приділяти спорту не менше 1,5 години в день. Набір активностей стандартний — плавання, тренажерний зал, велосипед. «Треба підзаряджати акумулятори, без цього неможливо», — пояснив він.
Втім, в ході візиту в Красноярськ ДАМ «подзаряжался» не тільки спортом, але й російською кухнею. У понеділок ввечері користувачі соцмереж виявили його кортеж біля відомого ресторану «Господар тайги». А на наступний день в їдальні Універсіади прем’єр спробував млинці, які тут пекли по 7 тис. штук щодня.
Журналісти, в свою чергу, відзначили, що глава уряду не залишився байдужий до спортивної моді: з трапа літака він спустився в яскравим оранжево-синій куртці Федерації гірськолижного спорту та сноуборду. А по селі Універсіади і на хокей ходив у сірому легкому дутике з написом Russia ski team.
Не відставала від ДАМа і віце-прем’єр Ольга Голодець — правда, вона зробила вибір на користь більш люксового спортивного бренду.
На відміну від Володимира Путіна, який під час відвідування спортивної села обмежився фотосесією, прем’єр спілкувався зі спортсменами багато і охоче. В тому числі і на теми, далекі від Універсіади.
Зокрема, один з учасників зустрічі поцікавився, як він ставиться до будівництва заводу на Байкалі, який буде експортувати питну воду в Китай. Медведєв сказав, що оцінки проекту давати поки не готовий, але знає про побоювання екологів — звернень надходить багато. (Петицію проти будівництва вже підписали 900 тис. осіб. — «МК»)
«Тема стала дуже гострою. Нам не можна створити ситуацію, яка погіршила б екологічну обстановку навколо Байкалу. Він повинен залишатися самим чистим озером на планеті і нашої скарбницею», — підкреслив прем’єр. До початку церемонії закриття Універсіади ДАМ подзвонив міністру природокористування Дмитру Кобылкину, від якого зажадав перевірити проект заводу на предмет відповідності «найвищим екологічним стандартам».
Олена Єгорова

попередня статтяЯк приготувати пиріг з вівсянки без борошна і цукру
наступна статтяКраса по-вікторіанський