Один блогер побував на космодромі «Східний» під Благовіщенському і став свідком «сухого» вивезення ракети. Як відбувався цей процес, він вирішив розповісти і показати всім зацікавленим у цьому користувачам мережі.
Далі авторський текст:
Ракета-носій «Союз-2.1, а» перед початком першого польоту знаходиться в МІК РН — монтажно-випробувальному комплексі ракет-носіїв космодрому «Східний».
Внизу можна спостерігати побудова фахівців космічних підприємств, які готували ракету, зараз якраз йдуть останні настанови та підписання актів приймання-передачі.
У «бортжурнале» розписуються за всіма пунктами.
Для фахівців «Східного» це як генеральна репетиція перед пуском. На Байконурі для подібної обкатки частіше використовують макет, але тут — справжня ракета.
Абсолютно непорівнянний момент, коли ракета починає виїжджати з ангару — це майже як народження, якесь чаклунство.
Буквально днями спостерігала цієї дійство на Байконурі своїми очима, але в ту хвилину просто зупинилася, як вкопана, і в темряві намагалася дістати з рюкзака фотоапарат — але, зрештою, добре з ним, не пофоткаю, але хоч вперше живцем на ракету подивлюся не через видошукач.
Дуже гарний вивезення.
Якщо на Байконурі нам давали фотографувати ракету буквально з відстані п’яти метрів, то тут «за рів відійдіть», а він в 15 метрах.
Швидкість руху поїзда навскидку близько 4 кілометрів на годину…
Єдина відмінність від реальної передстартової підготовки – випробування проходять за так званою схемою «сухого вивезення», тобто без заправки ракети паливом.
Територія космодрому закрита, але охорони достатньо, ніхто не спить, деякі тільки роблять вигляд.
Якщо що, ми і гудзичок коричневу під снігом знайдемо!
І ось в кінці шляху вона — мобільна вежа обслуговування космодрому заввишки з 15-поверховий будинок, а за нею стартова площадка.
Майданчик з газовідводом, якого звідси не видно, це ще метрів на 50 вниз.
Ракету по рейках проводять всередині башти, робочі фотографують на мобільні телефони і планшети.
Точність попадання» між стінами вежі йде на кілька десятків сантиметрів.
Головний обтічник ракети на час перевезення і монтажу задрапирован, насправді він білий.
Монтаж ракети на стартовому майданчику проводять з хірургічною точністю. Щоб привести її у вертикальне положення, фахівці «Роскосмосу» протягом кількох годин по сантиметрам зближують агрегати комплексу.
Тестування зараз проходять як системи космодрому, так і сама ракета-носій. Це новий «Союз-2.1 а», наступне покоління в сімействі легендарних «Союзів». Саме під цей тип ракет і будувалася перша стартова площадка «Східного» із застосуванням останніх розробок.
Одне з унікальних технічних рішень на космодромі «Східний» — МБО (мобільна вежа обслуговування), що зовні нагадує будинок на колесах, який рухається зі стартового комплексу.
Коли МБО дійде до кінця шляху, то ракета цілком виявиться всередині нього. І вже там проводяться заключні операції по підготовці до пуску.
Вертикалізація ракети під час цього «сухого» вивезення тривала близько 4 хвилин, потім майже 2 години проводилися роботи на ній, і тільки після цього почалося зведення з мобільного вежею.
МБО дозволить працювати на старті навіть у суворому місцевому кліматі. Налаштування систем можна проводити хоч при мінус 50 градусів.
Кореспонденти ведуть репортаж на красивому фоні.
Всім управляє обладнанням з командного пункту оператор в автоматичному режимі, а на об’єкті зараз поки перемовляються по рації.
Перший старт з «Східного» повинен здійснити саме цей «Союз-2.1 а». Він доставить три супутника на орбіту, але перш ракету-носій протягом найближчих п’яти днів ще не раз перевірять на безвідмовність всіх систем.
Східний відвідав віце-прем’єр уряду РФ Дмитро Рогозін.
Вид зсередини МБО.
По периметру стартового комплексу поки лежить сніг, йому танути ще до травня…
Прогулялася по газовідводу. Не дай бог тут кому-небудь опинитися під час запуску.
Хочете побачити пекло на землі? Він вирветься звідси (погляд вгору).
Ракета всередині вежі мобільного обслуговування. Можна піднятися як по драбині, так і на ліфті.
Білі каски у керівництва, червоні — у звичайних робочих.
Попередньо дату першого пуску призначили на кінець квітня. Через кілька років почнеться будівництво ще однієї стартової площадки ракетоносіїв, типу «Ангара».
Керівництвом країни поставлено завдання — через сім років «Східний» повинен стати першим космодромом на території Росії, з якого зможуть здійснюватися пілотовані запуски.
Звідси