Що таке оцинковані гальмівні колодки і в чому їх переваги?

Мастила, лаки, фарби, фільтра і навіть паливо, коли справа стосується таких технічно складних систем як автомобілі, дрібниць не буває. Варіантів на ринку предостатньо, і кожне альтернативне рішення буде володіти своїм власним набором унікальних властивостей і технологічних рішень. Вибрати буде непросто!
Особливо відповідальним є питання вибору колодок з найбільш підходящого для умов експлуатації матеріалу. І дійсно, з чого повинні бути зроблені якісні колодки? Є над чим замислитися, адже від вибору буде залежати ваша безпека.
Важливо розуміти, з чого зроблені гальмівні колодки
Коррозия тормозных колодок снижает их жизненный цикл автомобили,коррозия металла,тормозные колодки
Кожен виробник закладає у свої вироби той асортимент матеріалів і технологічних процесів, які в ході експлуатації будуть визначати їх продуктивність, рівень шуму, ціну і здатність гарантовано відпрацювати без нарікань весь належний життєвий цикл.
Збільшений термін служби гальмівних колодок є поширеним фактором купівлі для багатьох покупців, оскільки він економить наші гроші.
Так, одні гальмівні колодки використовують керамічний фрикційний матеріал, а інші значно більш доступні металеві або навіть органічні накладки (фрикційне шар).
Але вибір варіантів може полягати не тільки в цьому напрямку. Щоб отримати найкращий результат необхідно копати глибше. І задатися питанням:
Чим якісно відрізняються гальмівні колодки з оцинкуванням і звичайні, фарбовані?
Коррозия тормозных колодок снижает их жизненный цикл автомобили,коррозия металла,тормозные колодки
Так, існує й такий тип колодок. Скажімо чесно, про це ми дізналися із зарубіжних журналів. Навіть не припускали, що такий тип існує. Можливо відстали від життя, або, що є більш логічним, це новий тип захисної обробки колодок, який ще не прижився не тільки у нас в країні, але і у всьому світі.
Напевно досвідчені автомобілісти, які змінили ні один комплект гальмівних колодок і дисків, помічали, що знос перших не завжди проходить ідеально. Бувало так, що після 50, 60 або 70% заявленого життєвого циклу (по зносу), фрикційний матеріал з колодки починав скрашиваться або місцями відпадав від металевої підкладки?
Погодимося, що явище не часте, але має місце бути. Причому, якщо розглядати експлуатацію автомобіля в ретроспективі, ви не згадаєте тих моментів, коли ви інтенсивно або довгостроково гальмували, а значить справа не в перегріві. Тоді в чому? Іржа!
Корозія також є ворогом гальмівних колодок!
Коррозия тормозных колодок снижает их жизненный цикл автомобили,коррозия металла,тормозные колодки
Більшість гальмівних колодок мають один серйозний недолік, що обмежує їх тривалість, життя – заковика полягає в їх опорній пластині.
Зазвичай в гальмівних колодках використовується сталева опорна пластина, яка «з коробки» виглядає захищеною від корозії тонким нанесеним на неї шаром порошкового покриття. Також, на більшості гальмівних колодок їх елементи з’єднані спеціальним клейким складом, таким чином фрикційний матеріал приєднується до зазначеної сталевої пластини.
Але простий факт полягає у тому, що фарба через нетривалий час експлуатації відшаровується і вже не захищає від іржі. У суворих або солоних умовах водіння корозія швидко впливає на пофарбовану дешевою фарбою металеву опорну підкладку і починається найцікавіше… Метал іржавіє, а продукти його розпаду + екстремальний температурний режим + сіль + вода і постійні швидкі температурні перепади починають впливати на клей утримує фрикційний шар.
І нарешті, спершу не поспішаючи, потім сміливіше, безпосередній гальмівний шар починає кришитися, відділятися і шматками відшаровуватися від підкладки. Колодка розвалюється. Якщо вчасно не помітити, можна позбутися серйозного відсотка гальмівної ефективності.
Рішення, схоже, було придумано однієї західної компанією. Оцинковані гальмівні колодки.
Коррозия тормозных колодок снижает их жизненный цикл автомобили,коррозия металла,тормозные колодки
Не брешуть зарубіжні мерчандайзери? Не може відповісти на це питання ні позитивно, ні негативно. Проте, ось що вони пропонують – захистити сталеву пластину колодки оцинкуванням. Цинк, як відомо, відмінно здатний протистояти проникненню повітря та руйнують сталь елементів.
«Фактично, цинк, використовуваний у процесі гальванізації, з часом утворює власне оксидне покриття, що додатково захищає сталь від корозії. Такий підхід цілком усуває проблеми, пов’язані з ржавлением, з характеристиками гальмівних колодок і терміном служби», пояснюють творці унікальних колодок.
Друге – розробники механічно кріплять фрикційний матеріал до оцинкованої сталевої основі. Причому роблять це не чотирма, шістьма бонками, а за допомогою «сотень невеликих зубців, надійно фіксують робочу поверхню».
Як запевняють розробники, цей підхід допоможе виключити стандартні проблеми звичайних колодок і дозволить продовжити їх термін служби максимально близько до заявленого.
Ось такі технології. Звичайно, запропоновані колодочки стоять «космічних» грошей. Це ж «ексклюзив», ноу-хау, і інше, і інше.
Що думаєте з цього приводу? Цинк, наскільки ми пам’ятаємо, плавиться при температурі трохи більше 400 градусів Цельсія. При екстремальних навантаженнях короткочасно диски і колодки здатні розігріватися до 500 градусів. Оцинковка здатна витримати такі температурні режими і не стекти на землю? Є така ініціатива виправданою і потрібні такі колодки автомобілістам? Загалом, якщо цікаво поміркувати на тему цієї інновації – чекаємо ваших коментарів.

Джерело: http://zvonkov.net.ua/

попередня статтяКирило Шуліка. У такому вигляді Універсіади не потрібні
наступна статтяБузеску — селище непристойно багатих циган (37 фото)