До килими ставлення неоднозначне. Раніше ними буквально завішували квартири, тепер виганяють геть. Може бути, не варто бути настільки категоричними? Що не кажи, а з килимом кімната виглядає затишніше і тепліше.
Для Росії килим – предмет культу. Довгий час він був символом достатку господарів. У 60-80 роках минулого століття килим був головною інтер’єрної знахідкою і, можна сказати, одним з найдорожчих сімейних вкладень. Зараз інші часи. Вже нікому не приходить в голову вішати килим на стіну, як це робили раніше. Багато прибрали килим і з підлоги. А даремно. Сучасні килими – це сучасні технології. Більш екологічні, зручні в прибирання, практичні і довговічні.
Ковер в доме: иметь или не иметь? домашний очаг
Сучасні килими можна поділити на три групи:
Синтетичні (з поліаміду, полістиролу, поліпропілену, акрилу, терклона)
Їх головне достоїнство – висока зносостійкість, гіпоалергенність, доступність за ціною. З недоліків – погано зберігають тепло, накопичують статичну електрику і пил.
Натуральні (бавовна, шерсть, льон, шовк, сизаль)
З основних достоїнств: екологічність, прекрасна тепло і шумоізоляція. До недоліків відносяться: дорожнеча і алергійність.
Змішані (поєднання природного і штучного матеріалу)
До переваг належать: ціна, теплоізоляція, стійкість до займання. З недоліків: можуть викликати алергію.
Ковер в доме: иметь или не иметь? домашний очаг
Зіставимо всі «за» і «проти» і тоді приймемо остаточне рішення.
+ Тепоизоляция
У нашому «теплом» кліматі, цей пункт дуже актуальне. Навіть літо, часом, видається таким холодним, що ходити по підлозі босоніж некомфортно. Ну а якщо в квартирі ще й маленька дитина-повзунок, то це гідність просто незаперечно.
+ Звукоізоляція
Килим – це можливість зробити комфортнішим життя не тільки сусідів, але і свою власну. Адже він поглинає велику кількість шумів. Тому для типових звукопроницаемых квартир килим стане вирішенням шумовий проблеми.
+ Конспірація
На темному або кольором килимі менш помітні плями, ніж на підлозі. Килим з великим ворсом приховає пролитий суп і пляма впала від котлети.
+ Затишок і комфорт
Навіть невеликий килимок візуально робить приміщення затишок. Як тільки в кімнаті з’являється килим, з’являється особливе відчуття простору, більш камерне й тепле. Що б не говорили, а килим не можна замінити іншими елементами інтер’єру.
Ковер в доме: иметь или не иметь? домашний очаг
– Пилюка і сміття
Виявляється, найбільше пилу накопичується в квартирі з гладкими поверхнями. Килим бере удар на себе і затримує весь пил і сміття. У підсумку в килимі за рік накопичується до 40 кг пилу, а вже про частинках сміття і говорити не доводиться.
– Комахи і мікроорганізми
Килим – популярне містечко збору мікроорганізмів, кліщів, бліх… навіть цвілі і кишкової палички. Там їх не цілі полчища. А вичистити килим, особливо з довгим ворсом, дуже проблематично. Не всякий пилосос впорається.
– Запах
Килими швидко і надійно вбирають будь-які запахи. А якщо вже запах в’ївся. Тоді його практично не задушишь, не вб’єш. Якщо тільки сучасними суперхимикатами, які самі по собі шкідливі.
– Небезпека пожежі
Килим спалахує миттєво. А синтетичний ще й отруює повітря шкідливими випарами. Так що в цьому плані килим дуже небезпечний.
Насправді, звичайно, на кожен мінус можна знайти свій плюс. І практично всі недоліки килима не так страшні. Тим більше при сучасних засобах чищення та навороченной побутової техніки.
Ковер в доме: иметь или не иметь? домашний очаг
Найголовніше в догляді за килимом – регулярна чистка.
Пилососити килим потрібно не рідше 1 рази в тиждень. Пам’ятайте, що пухнасті килими не можна чистити проти ворсу. Спочатку слід пилососити зверху-вниз, потім повторити процес, але вже зліва-направо.
Вчасно видаляйте плями. Чим швидше ви це зробите, тим більше ймовірність того, що пляма отчистится і ворс відновиться.
Періодично проводите глибоку чистку. Це зможуть зробити лише професіонали.
Новий килим перший 6 місяців достатньо чистити м’якою щіткою або віників. Через пів-року ворс ущільниться і тоді вже можна чистити пилососом.
Якщо немає спеціального засобу для чищення килимів, можна для цих цілей використовувати дрібну кухонну сіль. Її потрібно розсипати по килиму, а потім вимести віником, змоченою в мильному розчині. Потім килим потрібно пропилососити.
Коли їдете відпочивати, скатуємо килим або накривайте тканиною.

попередня статтяІнноваційна цементна паста для 3D-принтера збільшує міцність при навантаженнях
наступна статтяВправи при сидячому способі життя