Інженери придумали, як перетворити уразливості цементного розчину на переваги в екстремальних умовах пожеж та землетрусів.
Дослідники університету Пердью розробили цементну пасту для 3D-принтерів, яка може стати ключовим компонентом для бетону або інших сумішей, використовуваних при будівництві складних архітектурних споруд.
Новий матеріал володіє інноваційною рисою – здатністю збільшувати свої характеристики під впливом тиску. У майбутньому, ця технологія може допомогти вберегти будівлі від таких природних явищ як цунамі, землетруси, торнадо та інші.
За допомогою тривимірної друку вони надали цементної пасти комірчасту структуру на зразок панцира членистоногих, запозичивши у природи технологію захисту каркаса від пошкодження при природних катаклізмах.
«У природі часто слабкість використовується в якості стратегії виживання, — говорить професор Джан Олек, — і ми використовували «умисну вразливість» матеріалів на основі цементу для підвищення їх міцності».
Екзоскелети членистоногих мають механізми поширення і закріплення тріщин, які можна емітувати при тривимірної друку. «Контрольоване руйнування» розподіляється між віддрукованими шарами цементної пасти і робить досвідчений зразок міцніше. Це можна порівняти з брикетом сухий локшини, зламати який значно складніше, ніж одиночну макаронину.
Вчені зробили ставку на те, що до цього часу вважалося дефектом при зведенні споруд з бетону — повітряні порожнини. До поширення 3D-принтерів вони були серйозною проблемою. Тепер же є технології, що дозволяють точно працювати зі структурою матеріалу, та розподіл цих «дефектів» відбувається за заданою програмою. Розташувавши їх в потрібному порядку, розробники створили надміцні бетонні освіти.
Також така тривимірна друк дозволила відмовитися від виробництва дорогих форм для відливу гратчастих фрагментів цементної пасти різної структури і збільшила число варіацій їх дизайну.
Різні варіанти архітектури тривимірної цементної сітки, наприклад, «сота» або «Булиганд», володіють різними характеристиками при затвердінні, що зумовлює їх використання в конструкціях, уразливих до різних характерів пошкоджень.

попередня стаття«Краснодар» не хоче розбещувати Ігнатьєва. «Зеніт» розбестить з задоволенням
наступна статтяКилим у домі: мати чи не мати?